Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

4 britské akcie, které nyní nabízejí zajímavou investiční příležitost

Britský akciový trh je oproti americkému dlouhodobě podhodnocený. Investovat přitom lze od oblasti obrany až po luxusní zboží. Většinu instrumentů navíc nakoupíte se slevou.

4 britské akcie, které nyní nabízejí zajímavou investiční příležitost
Zdroj: depositphotos.com

Letošní únor s sebou přinesl nejen nejistotu, ale i vlnu optimismu. Nemalá část analytiků tedy očekává, že světové ekonomiky posílí a zaznamenají růst.

V souvislosti s tím lze na trhu najít řadu akcií, které mají velký potenciál do budoucna a zatím je lze nakoupit alespoň s menší slevou. Níže tak naleznete 4 britské akcie, které se v únoru vyplatí sledovat.

1. Babcock International

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BAB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Babcock International je v hledáčku investorů nyní více než kdy dříve. Důvodem je její zaměření na výrobu obranného a inženýrského vybavení na podporu národní obrany. S tržní kapitalizací 2,2 miliardy liber se řadí mezi relativně malé společnosti.

Kromě Velké Británie působí i v zahraničí. Nedávno čelila velké kontroverzi, kdy najevo vyšla zpráva ohledně toho, že na opravu jaderné ponorky měla použít obyčejné lepidlo. Akcie Babcock kvůli tomu výrazně klesly.

Netrvalo ale dlouho a opět se zotavily, díky rostoucí poptávce po obraném a vojenském vybavení. V současnosti je cena akcií meziročně vyšší o 47 %, čímž smazala ztráty z období pandemie.

Pozitivní zprávou je také obnovené vyplácení dividend a navázaná spolupráce s australským programem jaderných ponorek.

2. Burberry

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Burberry Group Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Burberry je britská luxusní značka s prodejnami po celé Asii, Spojených státech a Evropě. Během posledních 12 měsíců cena akcií klesla téměř o 50 %, což z ní dělá jednu z nejhorších společností v FTSE 100.

Důvodem byla snížená poptávka po luxusním zboží, kvůli čemuž samotná společnost vydala varování před snížením zisků, a to hned dva měsíce po sobě. To však vytváří zajímavou investiční příležitost, když se akcie Burberry jeví poměrně výrazně podhodnoceně.

Je možné, že tomu tak nebude na dlouho. Luxusní značky jsou sice v menší recesi, ale předpokládá se, že poptávka po jejich produktech v blízké době začne opět růst. Společnost se navíc snaží naskočit na novou strategii, kdy klade důraz na “britskost a dědictví své země”, což by mohlo zákazníky opět přilákat zpět.

3. J.D. Wetherspoon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie JDW Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

J.D. Wetherspoon má ve svém portfoliu řetězec hospod po celé Velké Británii, které jsou známé především svými přívětivými cenami. Největší výzvou je pro společnost současná inflace, která ji nejvíce potrápila v listopadu minulého roku.

I přesto se jí podařilo vygenerovat slušné výsledky, podle nichž tržby za posledních šest měsíců vzrostly o 10 % (za poslední rok se jedná o 8% růst tržeb).

Tím se společnosti podařilo nejen investorům dokázat, že je dostatečně odolná i vůči větším ekonomickým výkyvům. V současnosti lze akcie stále koupit za relativně nízkou cenu, ale je očekáván jejich brzký růst.

4. SThree

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SThree Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

SThree je personální agentura specializující se na vědu, technologie, inženýrství a matematiku. Růst společnosti v minulém roce lehce zpomalil, což bylo vidět i na celém akciovém trhu. Aktuálně je cena akcií zhruba o třetinu nižší než její maximum z roku 2021.

Podle všeho by se měl růst společnosti opět nastartovat, jelikož i v současnosti je poptávka po kvalifikovaných vědcích a matematicích vysoká – to je podpořeno i vojenskými konflikty.

Stále je ve hře menší oslabení ceny akcií, takže se možná s nákupem ještě vyplatí počkat, ale nepochybně je zde velký potenciál pro budoucí růst. Kromě toho vám akcie nabídnou atraktivní 4% roční dividendový výnos.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.