Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

4 britské akcie, které nyní nabízejí zajímavou investiční příležitost

Britský akciový trh je oproti americkému dlouhodobě podhodnocený. Investovat přitom lze od oblasti obrany až po luxusní zboží. Většinu instrumentů navíc nakoupíte se slevou.

Publikováno
4 britské akcie, které nyní nabízejí zajímavou investiční příležitost
Zdroj: depositphotos.com

Letošní únor s sebou přinesl nejen nejistotu, ale i vlnu optimismu. Nemalá část analytiků tedy očekává, že světové ekonomiky posílí a zaznamenají růst.

V souvislosti s tím lze na trhu najít řadu akcií, které mají velký potenciál do budoucna a zatím je lze nakoupit alespoň s menší slevou. Níže tak naleznete 4 britské akcie, které se v únoru vyplatí sledovat.

1. Babcock International

Babcock International je v hledáčku investorů nyní více než kdy dříve. Důvodem je její zaměření na výrobu obranného a inženýrského vybavení na podporu národní obrany. S tržní kapitalizací 2,2 miliardy liber se řadí mezi relativně malé společnosti.

Kromě Velké Británie působí i v zahraničí. Nedávno čelila velké kontroverzi, kdy najevo vyšla zpráva ohledně toho, že na opravu jaderné ponorky měla použít obyčejné lepidlo. Akcie Babcock kvůli tomu výrazně klesly.

Netrvalo ale dlouho a opět se zotavily, díky rostoucí poptávce po obraném a vojenském vybavení. V současnosti je cena akcií meziročně vyšší o 47 %, čímž smazala ztráty z období pandemie.

Pozitivní zprávou je také obnovené vyplácení dividend a navázaná spolupráce s australským programem jaderných ponorek.

2. Burberry

Burberry je britská luxusní značka s prodejnami po celé Asii, Spojených státech a Evropě. Během posledních 12 měsíců cena akcií klesla téměř o 50 %, což z ní dělá jednu z nejhorších společností v FTSE 100.

Důvodem byla snížená poptávka po luxusním zboží, kvůli čemuž samotná společnost vydala varování před snížením zisků, a to hned dva měsíce po sobě. To však vytváří zajímavou investiční příležitost, když se akcie Burberry jeví poměrně výrazně podhodnoceně.

Je možné, že tomu tak nebude na dlouho. Luxusní značky jsou sice v menší recesi, ale předpokládá se, že poptávka po jejich produktech v blízké době začne opět růst. Společnost se navíc snaží naskočit na novou strategii, kdy klade důraz na “britskost a dědictví své země”, což by mohlo zákazníky opět přilákat zpět.

3. J.D. Wetherspoon

J.D. Wetherspoon má ve svém portfoliu řetězec hospod po celé Velké Británii, které jsou známé především svými přívětivými cenami. Největší výzvou je pro společnost současná inflace, která ji nejvíce potrápila v listopadu minulého roku.

I přesto se jí podařilo vygenerovat slušné výsledky, podle nichž tržby za posledních šest měsíců vzrostly o 10 % (za poslední rok se jedná o 8% růst tržeb).

Tím se společnosti podařilo nejen investorům dokázat, že je dostatečně odolná i vůči větším ekonomickým výkyvům. V současnosti lze akcie stále koupit za relativně nízkou cenu, ale je očekáván jejich brzký růst.

4. SThree

SThree je personální agentura specializující se na vědu, technologie, inženýrství a matematiku. Růst společnosti v minulém roce lehce zpomalil, což bylo vidět i na celém akciovém trhu. Aktuálně je cena akcií zhruba o třetinu nižší než její maximum z roku 2021.

Podle všeho by se měl růst společnosti opět nastartovat, jelikož i v současnosti je poptávka po kvalifikovaných vědcích a matematicích vysoká – to je podpořeno i vojenskými konflikty.

Stále je ve hře menší oslabení ceny akcií, takže se možná s nákupem ještě vyplatí počkat, ale nepochybně je zde velký potenciál pro budoucí růst. Kromě toho vám akcie nabídnou atraktivní 4% roční dividendový výnos.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎