Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 technologické akcie, které jsou výjimečné dlouhodobé investice

Snowflake, CrowdStrike a Microsoft jsou technologické společnosti s obrovským potenciálem růstu. Proč byste měli zvážit jejich dlouhodobé zařazení do svého investičního portfolia.

3 technologické akcie, které jsou výjimečné dlouhodobé investice
Zdroj: depositphotos.com

Technologický sektor byl v uplynulém desetiletí tahounem akciového trhu. 7 z 10 největších společností podle tržní kapitalizace na světě má technologické kořeny, a proto jsou technologické akcie stále velmi atraktivní.

Úspěšné investování však vyžaduje trpělivost a zaměření na dlouhodobý horizont. Zde jsou tři technologické společnosti, které slibují inovace a růst, a proto stojí za zvážení v desetiletém investičním horizontu.

Růstová akcie ve velké slevě

Snowflake si díky své cloudové datové platformě vydobyla významný prostor na technologickém trhu. Tato platforma umožňuje uživatelům agregovat, analyzovat a sdílet data napříč různými platformami.

Navzdory divoké cestě akcií od jejich primární veřejné nabídky (IPO) vykazuje Snowflake nadále potenciál pro dlouhodobý růst.

Aktuální vývoj ceny akcií Snowflake

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Snowflake Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2025, které skončilo 30. dubna, Snowflake vykázala tržby ve výši 829 milionů dolarů, čímž překonala konsensuální odhady.

Společnost však nedosáhla odhadů zisku, což vedlo k pokračujícímu poklesu ceny akcií, který začal v březnu.

Zatímco meziroční růst tržeb zpomalil, zbývající zasmluvněné plnění, které odráží budoucí příjmy ze stávajících smluv, se oproti předchozímu roku zvýšilo o 46 % a dosáhlo 5 miliard USD.

Tento nárůst naznačuje, že se stále více zákazníků zavazuje k dlouhodobějším smlouvám, což je pozitivní znamení pro budoucí cash flow.

Vedení společnosti přiznalo, že v příštím roce očekává pokles marží v důsledku značných investic do nových grafických procesorů (GPU) na podporu iniciativ v oblasti umělé inteligence. Tyto investice jsou však klíčové pro dosažení tvorby příjmů v nadcházejících letech.

Sázka společnosti na umělou inteligenci v kombinaci s předpokládaným růstem odvětví velkých dat činí ze Snowflake zajímavou dlouhodobou investici. Vzhledem k tomu, že její současná valuace je blízko nejnižší hodnoty od IPO, vypadají vyhlídky slibně.

Hvězda kybernetické bezpečnosti

S tím, jak se svět stává stále více digitálně propojeným, se rozšiřuje i prostor pro hrozby kybernetických útoků.

Kybernetická bezpečnost se tak stává důležitější než kdy dříve. CrowdStrike vyniká jako lídr v této oblasti a nabízí řešení kybernetické bezpečnosti s využitím umělé inteligence, která si získala důvěru špičkových společností po celém světě, včetně 62 členů žebříčku Fortune 100.

Fortune 100

Žebříček časopisu Fortune řadí největší americké veřejné i soukromé korporace podle jejich hrubého obratu.

Včasné zavedení umělé inteligence do bezpečnostních řešení společnosti zajistilo Crowdstriku konkurenční výhodu. Tato výhoda se odráží v působivých ukazatelích růstu a udržení zákazníků.

Přibližně 65 % zákazníků společnosti používá 5 nebo více jejích modulů – softwaru určeného pro konkrétní funkce – zatímco 44 % jich používá 6 a více a 28 % sedm nebo více.

Aktuální vývoj ceny akcií CrowdStrike

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CRWD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Počet obchodů zahrnujících 8 a více modulů v minulém čtvrtletí meziročně vzrostl o 95 %, což podtrhuje efektivitu a atraktivitu jejích platforem i cross-sellingu.

Z finančního hlediska si CrowdStrike nadále vede dobře, má solidní volný cash flow a poměr ceny k tržbám (P/S) na úrovni přibližně 23,5.

I když se toto prémiové ocenění může zdát vysoké, tempo růstu a příležitosti společnosti ho ospravedlňují, alespoň pro investory, kteří jsou ochotni zaujmout dlouhodobý pohled.

Neochvějná stálice technologického sektoru

Na rozdíl od předchozích dvou společností na tomto seznamu je Microsoft technologickým gigantem s dlouholetou tradicí. I přes svou vyspělost nabízí stále značný růstový potenciál, což z něj činí solidní dlouhodobou investici.

Rozsáhlé portfolio produktů a služeb – od aplikací Office (Excel, Word, Outlook, Teams) až po cloudovou platformu Azure a operační systém Windows – je nedílnou součástí každodenní činnosti firem po celém světě.

Tato hluboká integrace poskytuje Microsoftu úroveň izolace od ekonomických poklesů, kterou mnoho jeho technologických kolegů postrádá.

Aktuální vývoj cen akcií Microsoftu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Při zhoršení ekonomických podmínek mohou podniky odložit modernizaci zařízení nebo omezit reklamu. Je však méně pravděpodobné, že zruší základní služby, jako je cloud computing, licence Office nebo podpora IT infrastruktury.

Tato nepostradatelná role v globálním podnikovém ekosystému zajišťuje Microsoftu trvalou dominanci v technologickém sektoru.

Jeho schopnost odolávat ekonomickým výkyvům a pokračující inovace v oblastech, jako je umělá inteligence a cloud computing, z něj činí spolehlivou volbu pro dlouhodobé investory.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.