Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 nejžhavější technologické akcie současnosti. Vyplatí se do nich investovat?

Index S&P 500 láme rekordy. V čele jeho růstu stojí technologické akcie. Vyplatí se do nich stále investovat? A do kterých konkrétně?

Publikováno
3 nejžhavější technologické akcie současnosti. Vyplatí se do nich investovat?
Zdroj: depositphotos.com

S&P 500 postupně pokračuje v překonávání svého historického maxima. Důvodem jsou dobré vyhlídky pro americkou ekonomiku v roce 2024 i ustupující inflace. Investoři postupně vyhlíží nové příležitosti a není tedy divu, že jejich výběr padnul hlavně na akcie indexu S&P 500.

Technologické akcie budou pravděpodobně v průběhu celého roku velkým trendem. Investoři se momentálně nebojí investovat do růstových akcií. Kterým třem zajímavým akcií věští zářná budoucnost?

1. Advanced Micro Devices

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMD Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Za vzestupem AMD v polovodičovém průmyslu stojí především změna kurzu ve světě technologií. Pokud by se většina světa nepřeorientovala na cloudová uložiště a podobná řešení, pravděpodobně by AMD nebylo ani tak známé.

Teď však přišel další game changer, a to rozmach AI, o který má zájem i široká veřejnost. Vývojáři potřebují dostatek procesorů pro trénování AI modelů a ty jim dokáže nabídnout právě AMD. V souvislosti s tím postupně začíná šlapat na paty své největší konkurenci společnosti Nvidia.

Oproti ní vyvinulo nový grafický procesor Instinct MI300 s o 50 % vyšší paměťovou propustností. Dokud tedy datová centra porostou jako houby po dešti a sektor AI opravdu v letošním roce vzroste o 70 %, měla by pozitivní reagovat i cena akcií AMD.

2. Salesforce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Salesforce Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Salesforce je jednou z největších společností v oblasti cloudových řešení v rámci CMR (customer relationship management). Většina podniků se v současnosti obrací ke cloudu a nic nenapovídá tomu, že se na tom v budoucnu něco změní.

Naopak s vysokou pravděpodobností poptávka ještě poroste. V roce 2023 se akciím Salesforce podařilo vzrůst o více než 100 %. Pokud nabídku firmy porovnáme s konkurencí, jen málokterá společnost se jí dokáže vyrovnat.

Jedním z důvodů je zaměření Salesforce na řešení pro odvětví průmyslu a rychlá integrace AI do některých nástrojů. Její Einstein Copilot využívá zhruba 17 % firem zahrnutých v žebříčku Fortune 100 – sto největších globálních firem dle výše tržeb.

3. CrowdStrike

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CRWD Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Současné nastavení světa hraje do karet různým kybernetickým hrozbám. Právě proto musí nejen firmy hledat způsoby, jak se před nimi chránit. Jedním z nejefektivnějších řešení je bezpečnostní platforma Falcon od CrowdStrike.

I zde hraje velkou roli umělá inteligence, která pomáhá společnosti lépe identifikovat potenciální hrozby a slabá místa. Díky tomu je Falcon několikanásobně účinnější než jiné bezpečnostní platformy.

Firmě se navíc daří své služby nabízet přes rozrostlou síť partnerů. Opěvovaná je také odborníky na kyberbezpečnost, kteří do Falconu vkládají velkou naději.

Proč zrovna tyto akcie?

Svět technologií se vyvíjí raketovou rychlostí, kvůli čemuž není někdy jednoduché odhadnout, které společnosti se bude dařit. Na druhou stranu jsou zde zjevné růstové trendy, a to umělá inteligence, cloud a kyberbezpečnost.

Na tyto tři pomyslné pilíře se postupně bude muset postavit většina společností, včetně gigantů v různých odvětvích. Zmíněné společnosti hrají v daných oblastech velkou roli, a tudíž lze očekávat, že se jim bude nejen v letošním roce dařit.

Jako vždy je ale pouze na vás, jak vyhodnotíte potenciál jednotlivých akcií a zvážíte míru rizika, jemuž se vystavíte. O riziku se více dočtete v našem článku – Investiční riziko – Proč jej podstupovat a jak ho minimalizovat?

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
3

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎