Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 fantastické akcie, které z vás mohou potenciálně udělat milionáře!

Amazon, Home Depot a Altria Group: Tři různé odvětví, jedna společná vlastnost - schopnost přeměnit počáteční investici na obrovské bohatství. Tyto společnosti se mohou stát pilíři portfolií mnohých investorů.

Publikováno
3 fantastické akcie, které z vás mohou potenciálně udělat milionáře!
Zdroj: depositphotos.com

Příběhy o rychlém zbohatnutí často dominují titulkům investičních článků. Stojí za povšimnutí, že skutečné bohatství je obvykle budováno pomalu, díky promyšleným investicím.

A jakých investicích však nyní uvažovat? Například akcie Amazon, Home Depot a Altria Group, každá s vlastním jedinečným příběhem a strategií – od e-commerce přes maloobchod s domácími potřebami až po tabákový průmysl.

Amazon způsobuje revoluci v nákupních zvyklostech a ovládá americký trh s e-commerce, zatímco Home Depot se zakotvil v americkém snu o vlastním domově a Altria Group, navzdory poklesu obliby kouření, stále generuje významné dividendové výnosy.

Tyto společnosti ukazují, že i v tradičních a zralých trzích lze nalézt a využít průlomové příležitosti pro růst.

Dobře známá růstová akcie – Amazon

Když se zamyslíme nad tím, jak se z investorů stanou milionáři, pravděpodobně nás napadnou růstové akcie. Amazon je jedním z nejoblíbenějších titulů v této kategorii.

Amazon v podstatě vytvořil dnešní moderní e-commerce trh v USA a v důsledku toho získal obrovský 38% podíl na místním trhu.

Investice ve výši 10 000 korun při jeho primární veřejné nabídce (IPO) by dnes měla hodnotu přes 18 milionů korun.

Aktuální vývoj akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Takže jak Amazon, se současnou tržní hodnotou ve výši 2 biliony dolarů, může dál růst a pomoci svým investorům vybudovat bohatství?

Velké růstové trendy v e-commerce a cloudových službách jsou stále silné. V USA představují online prodeje stále jen 15 % z celkového maloobchodu. Je tu tedy spousta prostoru pro expanzi.

Navíc odvětví cloud computingu, ve kterém je Amazon velmi aktivním hráčem, rostl dříve, než umělá inteligence (AI) v roce 2023 nabrala na obrátkách, a je pravděpodobné, že bude ještě více růst i v příštích letech.

Amazon je navíc stoupající hvězdou v oblasti streamování a reklamy. Dohromady je to slušná řada důvodů k dalšímu růstu.

Firma na výrobu milionářů – Home Depot

Pro většinu Američanů je domov středem jejich identity. Je to také drahá investice a často největší nákup celého života jednotlivce. Home Depot se stal nesmírně úspěšnou akcií díky tomu, že vlastnictví domu je základem amerického snu.

Home Depot prodává nástroje, spotřebiče, materiály a služby jednotlivcům a profesionálním stavebním dělníkům. Je to neustálý obchodní cyklus: Lidé se stěhují, vylepšují své domovy, rekonstruují a staví nové domovy, když jsou staré domovy zničeny.

Aktuální vývoj akcií Home Depot

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Home Depot Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Obrovská velikost společnosti jí umožňuje prodávat produkty za nižší ceny, což je spolu s faktem, že firmu zná každý Američan, konkurenční výhodou Home Depotu.

Investice ve výši 10 000 korun při IPO předního amerického prodejce domácích potřeb by dnes měla hodnotu více než 318 milionů korun.

Významnou roli v investičních výnosech hraje to, že Home Depot po mnoho let vyplácel také dividendy.

Opravdový dividendový král – Altria Group

Tabák je dnes vnímán jako odvětví v útlumu, ale gigantická společnost Altria Group byla historicky jednou z nejlepších akciových investic vůbec.

Investice ve výši 10 000 korun do IPO Altrie by dnes měla hodnotu na více než 326 milionů korun.

Tento fakt je ještě více ohromující, když vezmeme v úvahu, že množství vykouřených cigaret v USA už klesá přibližně 50 let.

Altria, která prodává cigarety Marlboro ve Spojených státech, je vzácným podnikem, který může neustále zvyšovat ceny, i když objemy jejích prodejů klesají.

Tabák je v Americe velmi regulován, takže podnikání Altrie čelí jen malému množství konkurentů. Výsledkem je štíhlý a ziskový podnik, který generuje spoustu hotovosti, která teče investorům v podobě dividend a zpětných odkupů akcií.

Aktuální vývoj akcií Altria Group

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Investoři dnes inkasují ohromující dividendový výnos ve výši 9,5%. Altrie vyplácí a zvyšuje své dividendy po více než 50 po sobě jdoucích let, čímž se řadí mezi dividendové krále.

Budoucí růstový katalyzátor? Alternativní nikotinové produkty, jako jsou elektronické cigarety, nikotinové váčky a zařízení na zahřívání tabáku.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎