Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 dividendové akcie z indexu Dow Jones za dobrou cenu

Publikováno
3 dividendové akcie z indexu Dow Jones za dobrou cenu
Zdroj: depositphotos.com

Druhý nejstarší akciový index na světě Dow Jones Industrial Average (DJIA) se v horizontu dvou posledních let obchoduje zhruba na stejné hodnotě. Pro spekulanty, to není příliš dobrá zpráva, ale pro dividendové investory to je skoro požehnání. Absence výrazných propadů tohoto indexu totiž svědčí právě dlouhodobým investorům.

Přestože se na mnoha společnostech podepsala inflace, stále v tomto indexu můžeme nalézt akcie, které dividendového investora potěší. Jaké akcie to jsou a jaký mají potenciál růstu se podíváme v tomto článku.

Tento akciový index, založený již v roce 1896, si v moderní době získal u investorů oblibu díky vysoké diverzifikaci společností v něm obsažených. Díky tomu se jedná o jeden z nejlepších ukazatelů stavu americké ekonomiky.

Index DJIA se skládá z 30 společností, kotovaných na amerických burzách, které zastupují segmenty jako jsou například:

  • farmaceutický průmysl
  • telekomunikace
  • zemědělství
  • polovodiče
  • finanční služby
  • zábavní průmysl

Tímto výčtem ovšem diverzifikace DJIA nekončí a my se na dalších řádcích podíváme na společnosti, jejichž akcie sice vykazují klesající trend, ale investorům je pokles kapitálového výnosu kompenzován vysokým dividendovým výnosem v podobě zajímavých kvartálních dividend. Pojďme se na tyto společnosti podívat.

TIP: Zelená energie v ropném průmyslu? To není vtip! ExxonMobil a Chevron se zajímají o obnovitelné zdroje energie
TIP: Zelená energie v ropném průmyslu? To není vtip! ExxonMobil a Chevron se zajímají o obnovitelné zdroje energie

1) Verizon Communications

Tato telekomunikační a technologická společnost z indexu Dow Jones vykázala meziroční růst tržeb 1,41 %. Její velkou výhodou je stabilita tržeb v čase, které se pohybují od roku 2018 okolo 130 miliard dolarů. Tato hodnota tržeb je predikována jak pro letošní rok, tak i pro rok 2024. Společnost nabízí 7,16% dividendový výnos a vyplácí akcionářům kvartální dividendu v hodnotě 0,65 USD za akcii.

Akcie Verizon se ovšem obchodují v klesajícím trendu, při kterém letos došlo k pádu až na hodnotu akcií z rou 2011. Krátká nákupní aktivita, která vyústila pullbackem a dalším poklesem by musela být trhem negována, aby se dalo hovořit o rostoucím trendu. Akcie by se v rámci tohoto scénáře musely obchodovat nad hodnotou 44 USD. Nejbližší rezistence by se poté nacházela na ceně 50 USD za akcii. Prozatím trh ovšem nenabídl žádnou indikaci hovořící pro obrat trendu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Verizon Communications
Měsíční akciový graf společnosti Verizon Communications

2) Walgreens Boots Alliance

Tato společnost podniká v oboru maloobchodního prodeje léků a produktů osobní péče. Nejspíše inflace v loňském roce způsobila, že společnost vykázala meziroční pokles tržeb o 1,95 %. Letošní rok a rok 2024 by měly být z pohledu analytiků již opět rostoucí a společnost by měla utržit v roce 2023 137 miliard USD a v roce 2024 143 miliard dolarů. Společnost vyplácí kvartální dividendu 0,48 USD za akcii, což odpovídá 5,88% dividendovému výnosu.

TIP: 5+1 šikovných tipů, které vám pomohou vytvořit si dostatečnou finanční rezervu
TIP: 5+1 šikovných tipů, které vám pomohou vytvořit si dostatečnou finanční rezervu

I akcie Walgreens Boots se obchodují v klesajícím trendu a to poměrně strmém. Akcie se nyní nacházejí pod hodnotou dvou klesajících trendových čar, takže vstup do dlouhodobého rostoucího trendu bude velmi náročný. Pro nastolení up trendu musí akcie překonat alespoň hodnotu první klesající trendové čáry a rezistence na hodnotě 40 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Walgreens Boots Alliance
Měsíční akciový graf společnosti Walgreens Boots Alliance

3) 3M Company

Akcie této vysoce diverzifikované technologické společnosti snad již našly své dno. Akcie 3M se obchodují na cenové hladině z roku 2012, kde se vytvořil silný support, který nebyl celých 12 let testován. Ani tyto akcie nebudou mít návrat na výsluní jednoduchý a bez výrazné podpory fundamentální povahy bude trh muset překonat několik rezistencí. Ta první se nachází na ceně 130 USD, kde byla ukončena prozatím poslední nákupní korekce.

Společnost 3M Company vykázala meziroční pokles tržeb 5,38 % s tím, že by pokles tržeb měl pokrčovat i v letošním roce. Analytici tak produkují tržby okolo 32 miliard dolarů. Na této hodnotě by měly tržby společnosti stagnovat i v roce 2024. Nicméně investory potěší kvartální dividenda v hodnotě 1,5 USD za akcii a dividendový výnos 5,74 %.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti 3M Company
Měsíční akciový graf společnosti 3M Company

Závěr

Americký akciový index Dow Jones se v posledních letech obchoduje v postranním trendu, což umožňuje dlouhodobým investorům inkasovat dividendy bez nežádoucího kapitálového propadu na obchodním účtu.

V článku jsme si představili tři společnosti, které vykazují akciový pokles, který byl prozatím zastaven na supportních úrovních, tvořených dlouhodobými cenovými minimy. Investory vždy potěší možnost získat kvalitní dividendové akcie za dobrou cenu, ale jejich nákup by měl být podpořen také fundamentálním impulsem, který se u výše zmíněných společností do cenotvorby prozatím nepromítl.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Jsem soukromý obchodník a investor. Na finančních trzích se pohybuji od roku 2014. Obchoduji intradenní a swingové strategie pro měnové páry, občas komodity. Zajímám se o psychologii obchodování a sám několik let aktivně praktikuji metody NLP a Qi-Gong.
V mých článcích se nejčastěji věnuji technickému pohledu na měnový a akciový trh. V těchto analýzách se snažím čtenářům předat mé znalosti nabyté jak studiem, tak především praxí.
Mým koníčkem je numismatika, která tvoří i část mého investičního portfolia.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎