Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 Buffettovy akcie, do kterých se nyní vyplatí investovat

Pojďme se podívat na 3 společnosti, které Buffetta zlákaly svým obchodním modelem. Jejich hlavní výhoda? Ani jednu neohrozí případný výrazný propad technologických akcií!

Publikováno
3 Buffettovy akcie, do kterých se nyní vyplatí investovat
Zdroj: Midjourney AI

Fenomenální investor Warren Buffett řídí společnost Berkshire Hathaway již od roku 1965 a za tuto dobu vytvořil obrovské portfolio v hodnotě 373 miliard dolarů, do kterého strategicky začleňuje velmi různorodé společnosti.

Polovinu portfolia nyní tvoří akcie Apple. Ale najdete v něm i akcie Chevron, Occidental Petroleum a také řadu finančních akcií.

Zařazení akcií American Express, Visa a Mastercard do portfolia společnosti Berkshire odráží jeho důvěru v oblast zprostředkování plateb. Jejich hlavní aktuální výhoda spočívá v tom, že je neohrozí případné splasknutí bubliny technologických akcií.

American Express

Společnost American Express zaujímá v portfoliu Berkshire významnou pozici. Jde o 3. největší podíl portfolia o hodnotě 32 miliard USD (21% podíl), což odráží Buffettovu neochvějnou víru v dlouhodobé vyhlídky této společnosti.

Obchodní model společnosti, která je známá zaměřením na bonitní klientelu, spočívá ve zprostředkování transakcí mezi obchodníky a jednotlivci, přičemž významně těží ze silných síťových efektů.

Výkonnost společnosti dále posiluje její přitažlivost pro investory, neboť poměr ceny k zisku (P/E) činí 19, což odpovídá jejímu desetiletému průměru.

Finanční výsledky American Express rovněž stojí za zmínku, neboť ukazují 14% meziroční nárůst příjmů (po odečtení úrokových nákladů), které v roce 2023 dosáhly 60,5 miliardy USD.

Kromě toho zisk na akcii vzrostl o 14 %, přičemž vedení společnosti předpokládá trvalý dvouciferný růst tržeb i zisku.

Akcie American Express si vedou velmi dobře a jen za letošek připsaly si 13,5 %.

Vývoj ceny akcií American Express od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AXP Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Visa a MasterCard

Na rozdíl od American Express společnosti Visa a Mastercard nepůjčují přímo peníze spotřebitelům, ale profitují ze sítě pro zpracování plateb, která spojuje spotřebitele a obchodníky po celém světě.

Jejich kapitálově nenáročný přístup upevnil jejich pozice jako impozantních globálních subjektů, což je patrné z jejich společného objemu plateb ve výši 6,3 bilionu USD v posledním čtvrtletí roku 2023.

Přestože jejich současné násobky ceny a zisku přesahují 31, jejich robustní obchodní modely toto ocenění ospravedlňují.

Jejich akcie rovněž vykazují skvělou výkonnost, když za posledních 8 let překonaly index S&P 500 s výnosy 433 %, resp. 281 %.

Srovnání výkonu Visa a MasterCard s indexem S&P 500 za posledních 8 let

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
Visa / V
Načítání
Načítání
Načítání
MasterCard / MA
Načítání
Načítání
Načítání

Značný rozsah a ziskovost společností Visa a Mastercard s průměrnými provozními maržemi 66 % a 55 % za posledních pět let podtrhují jejich výjimečnou schopnost přeměňovat tržby na provozní výnosy.

A přestože podíl Berkshire Hathaway ve společnostech Visa a Mastercard není tak významný jako v American Express, zůstávají tyto akcie pro investory zajímavou volbou, zejména pokud chcete své portfolio diverzifikovat nad rámec technologických akcií.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎