Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 technologické akcie, které můžete koupit dnes a držet příštích 10 let

Technologičtí giganti Alphabet a Amazon ukazují slibný dlouhodobý růstový potenciál v dynamicky se měnícím světě technologií. Jejich dny zdaleka nejsou ještě u konce.

Publikováno
2 technologické akcie, které můžete koupit dnes a držet příštích 10 let
Zdroj: depositphotos.com

Investoři s oblibou hledají technologické akcie s růstovým potenciálem a není divu. Technologický index Nasdaq 100 totiž v posledních deseti letech výrazně překonal výkonnost indexu Dow Jones i indexu S&P 500.

Rostoucí důvěru Wall Street v tento sektor podporují další pokroky v rozvíjejících se oblastech, jako je umělá inteligence (AI) a cloud computing, které svůj potenciál ještě plně nerozvinuly.

Zde jsou dva akciové tituly s dlouhodobým růstovým potenciálem, které vám mohou pomoci obohatit portfolio o technologickou složku:

Alphabet – úspěšný nejen díky svému vyhledávači

Alphabet, mateřská společnost Googlu, Androidu a YouTube, je dominantní silou v technologickém průmyslu se silným zastoupením v oblasti vyhledávačů, cloud computingu a digitální reklamy.

Za zmínku stojí, že roční příjmy společnosti vzrostly od roku 2019 o 75 %, zatímco její provozní příjmy se zvýšily o 108 %. Tím společnost značně překonala konkurenty, jako jsou Microsoft a Apple.

  • Hlavní činnost společnosti Alphabet v oblasti digitální reklamy ovládá podle odhadů 27% podíl na trhu v hodnotě 740 miliard dolarů.
  • Navzdory mírnému poklesu výdajů na reklamu v roce 2022 vzrostly příjmy Alphabetu ve třetím čtvrtletí roku 2023 meziročně o 11 % a překonaly odhady Wall Street o 980 milionů dolarů.

Společnost, která měla v loňském roce volný peněžní tok přes 77 miliard dolarů, využívá své finanční síly především k investicím do umělé inteligence, a to včetně představení nového modelu generativní umělé inteligence Gemini. Zkoumá také možné příležitosti na trhu s čipy.

Akcie společnosti jsou v současnosti obchodovány s nižším poměrem ceny k zisku (P/E) a nižším poměrem ceny k volnému peněžnímu toku (P/FCF) ve srovnání s ostatními předními technologickými firmami. To z nich dělá zajímavou volbu pro dlouhodobé investory.

Aktuální vývoj ceny akcií Alphabet

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Amazon – znovu ožívá a roste

Amazon čelil v roce 2022 náročnému období, kdy se jeho akcie propadly o 50 % v důsledku poklesu zisků z e-commerce. V roce 2023 však společnost zaznamenala pozoruhodné oživení a její akcie vzrostly o více než 80 %. Důvodem byl návrat ziskovosti ve spotřebitelském sektoru a rozšíření možností cloudové platformy v oblasti umělé inteligence.

  • Restrukturalizační úsilí společnosti, včetně opatření na snižování nákladů, jako je zavírání skladů, propouštění a ukončení činnosti nerentabilních divizí, vedlo k 427% nárůstu volného peněžního toku za poslední rok.
  • Ve třetím čtvrtletí roku 2023 vzrostly tržby Amazonu meziročně o 13 % a překonaly očekávání analytiků o 1,5 miliardy dolarů.

Úspěšné překonání ekonomické turbulence spolu s vysoce ziskovou službou Amazon Web Services a investicemi do umělé inteligence staví společnost do pozice spolehlivé technologické akcie s nadějnými budoucími vyhlídkami.

Atraktivitu akcií Amazon dále posiluje poměr ceny k tržbám (P/S) ve výši 2,9, který je výrazně nižší než P/S poměr společností Microsoft (13) a Apple (7). To naznačuje, že akcie Amazonu nabízejí investorům vyšší hodnotu za rozumnou cenu.

Aktuální vývoj ceny akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
12
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.