Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neuvěřitelné! Nová generativní umělá inteligence od Googlu předčí GPT-4! Akcie okamžitě reagovaly růstem

Publikováno
Neuvěřitelné! Nová generativní umělá inteligence od Googlu předčí GPT-4! Akcie okamžitě reagovaly růstem
Zdroj: Entrepreneur.com

Google představil Gemini – nový typ generativní umělé inteligence. Reakce na jeho uvedení na trh je veskrze pozitivní, což se odrazilo i v rostoucí ceně akcií. 

Generativní umělá inteligence se v posledních 12 měsících stala bouřlivě rozvíjejícím odvětvím. Až doposud byl považován za nejpokročilejší model GPT-4 společnosti OpenAI, kterou si vzal pod křídla další z technologických gigantů Microsoft.

Model Gemini však má ambice narušit výsostnou pozici GPT-4. Podle tvrzení svých výrobců by měl předčít GPT-4 téměř ve všech ukazatelích.

Co model Gemini zvládá?

Alphabet vynáší svůj nový produkt do nebes. Měl by podávat lepší výkony v matematice a programování, a dokonce být na špici co do objemu všeobecných znalostí. To ale není všechno. Podle výrobce je také prvním modelem umělé inteligence, který dokázal porazit lidské odborníky v oblíbeném testu MMLU (Massive Multitask Language Understanding). Tento test zahrnuje 57 předmětů od matematiky a fyziky po etiku a právo

Trh s umělou inteligencí však má sklon k prudkým změnám, jelikož se nové technologie vyvíjejí každým okamžikem. Může se tedy stát, že Gemini bude jen krátkým a poměrně tichým výkřikem do tmy.

Aktuální kurz akcií Alphabet

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Jaké má představení Gemini dopady na trh?

Model Gemini bude nyní zapojeno do širokého spektra produktů společnosti. V produktech jako Google Search nebo Chrome ho můžeme očekávat již v příštích měsících a investoři tuto informaci okamžitě kvitovali.

Tržní kapitalizace společnosti obratem stoupla o téměř 80 miliard dolarů, což byla příjemná změna po únorovém debaklu po spuštění Barda. Načasování spuštění nové generativní AI navíc nemohlo být lepší, neboť uživatelé si začínají stěžovat na omezené možnosti GPT-4.

Zatímco Microsoft se soustředil na prodej svého produktu velkým společnostem, Alphabet vsadil na startupy. Zpočátku se tak mohlo zdát, že se ze závodu o generativní umělou inteligenci sám vyřadil. Po představení Gemini je ale jasné, že svůj náskok stáhl a Microsoftu nyní dýchá na krk.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jarda Sadílek

Nebyla náhodou tahle zpráva dementována. Někde jsem četl že to video bylo upraveno.

Ing. Patrik Kudláček

Zdravím Jardo, díky za komentář.

Ano, jak posléze přiznal sám Google (píše se to například zde: https://www.bbc.com/news/technology-67650807) video představující schopnosti Gemini, bylo skutečně upraveno. Google přiznal, že Gemini neumí reagovat na hlasové pokyny, jak se původně zdálo. O tom však v textu nepíšeme.

Zároveň píšeme: “Podle tvrzení svých výrobců by měl předčít GPT-4 téměř ve všech ukazatelích.” – je to tvrzení výrobců, z testů zatím jednoznačná odpověď nevyplývá. Odpověď nám pravděpodobně poskytne až praxe.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎