Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 podhodnocené akcie se značným růstovým potenciálem: Investujte do těchto akcií dříve než ostatní!

V současném býčím trhu plném vysokých cen akcií lze stále najít podhodnocené perly s velkým potenciálem dlouhodobých zisků. Tyto společnosti vynikají v realitním sektoru a nabízí investorům šanci využít býčího trhu na maximum.

2 podhodnocené akcie se značným růstovým potenciálem: Investujte do těchto akcií dříve než ostatní!
Zdroj: depositphotos.com

Při současném býčím trhu, kdy se ceny akcií pohybují velmi vysoko, si investoři mohou klást otázku, zda stále existují příležitosti k nalezení podhodnocených akcií s potenciálem dlouhodobých zisků.

Jako zajímavé investiční příležitosti vypadají například Dream Finders Homes a EPR Properties.

Investice do amerického snu – Dream Finders Homes

Společnost Dream Finders Homes, která původně očekávala skromné výsledky na pomalém realitním trhu, překonává své vlastní prognózy.

Tržní podmínky, včetně malé nabídky stávajících rodinných domů a vysokých hypotečních úroků, totiž přály stavitelům domů, kteří mohli poskytnout zájemcům atraktivní pobídky v oblasti financování.

V průběhu loňského roku společnost zvyšovala postupně své prognózy a nakonec překonala i ty nejoptimističtější odhady tím, že v roce 2023 dostavěla 7 314 domů, přičemž průměrná prodejní cena domu meziročně vzrostla o 7 %.

Nedávná akvizice společnosti Crescent Homes by měla přinést navýšení už tak velkého množství staveb a v roce 2024 firma počítá s tím, že dostaví 8 250 domů.

Přestože se cena jejích akcií za poslední rok ztrojnásobila, Dream Finders Homes se obchoduje za pouhý 13,5násobek forwardového zisku (forward P/E poměr), což z ní činí navzdory její robustní růstové trajektorii zajímavou investici.

Akcie Dream Finders Homes za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DFH Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pokud byste raději REIT s dividendou, můžete uvažovat o EPR Properties

EPR Properties, realitní investiční trust (REIT), se specializuje na “zážitkové” nemovitosti. Do jeho portfolia patří třeba kina, aquaparky nebo ski resorty. Mezi velké nájemníky společnosti patří například TopGolf, nebo Vail Resorts, provozovatel ski resortů s tržní kapitalizací přes 8 miliard dolarů.

Výsledky EPR Properties za čtvrté čtvrtletí 2023 byly dobré, tržby solidní a akcie nabízí dividendový výnos ve výši 8,2 %. Přesto se obchoduje za výjimečně nízké ocenění na úrovni přibližně 9násobku budoucích zisků.

Může to být dáno její značnou expozicí vůči odvětví kin a současným prostředím vysokých úrokových sazeb, které historicky působí jako protivítr pro investice zaměřené na výnos, jako jsou právě REITy.

Aktuální vývoj akcií EPR properties

Načítání
Načítání
Kupte si akcie EPR Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Slovo závěrem

Přestože Dream Finders Homes i EPR Properties před sebou mají jistě nějakou krátkodobou volatilitu, investorům s dlouhodobou perspektivou nabízejí slibné vyhlídky pro zařazení do diverzifikovaného portfolia.

Tyto akcie mají nejen atraktivní ocenění, ale také vykazují silné fundamenty a růstový potenciál v nadcházejících letech.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
5
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.