Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 akcie obchodované ve výrazné slevě, které jsou připravené vyletět ke hvězdám!

UiPath a Snowflake, dvě společnosti zabývající se umělou inteligencí s obrovským potenciálem, jsou díky nedávným poklesům poměrně levné a mají před sebou výrazný růst.

Publikováno
2 akcie obchodované ve výrazné slevě, které jsou připravené vyletět ke hvězdám!
Zdroj: Midjourney.com

Ne všechny akcie související s umělou inteligencí (AI) zaznamenaly takový růst jako například Nvidia, která za poslední rok vyrostla trojnásobně díky výrobě čipů, nebo Microsoft, který připsal 45 % díky masivním investicím do startupu OpenAI.

Některé společnosti s významným zapojením do AI byly uprostřed tohoto rozkvětu přehlíženy, což může pro investory představovat výhodnou vstupní příležitost.

Dvě takové společnosti jsou Snowflake, specialista na cloudové ukládání dat, a UiPath, odborník na automatizaci procesů.

Navzdory tomu, že ceny akcií obou firem od počátku roku klesly o více než 20 %, jsou obě připraveny na silný růst díky boomu umělé inteligence. Jejich současné nižší ocenění může naznačovat potenciál býčího růstu v blízké budoucnosti.

UiPath

Společnost UiPath vyniká v prostředí AI tím, že kombinuje umělou inteligenci s automatizací s cílem zlepšit podnikové procesy.

Jejich platforma využívá AI k replikaci lidských interakcí s digitálními systémy, což umožňuje automatizovat úkoly s vysokou přesností.

Tato schopnost staví společnost UiPath do pozice lídra v oblasti robotické automatizace procesů (RPA).

Poznámka

RPA zahrnuje softwarové programy – často označované jako “boti” – které automatizují rutinní úkoly, jako je vyplňování formulářů nebo aktualizace záznamů, což v konečném důsledku zvyšuje efektivitu a snižuje chybovost lidského faktoru.

Navzdory svým odborným znalostem a rostoucí poptávce po řešeních umělé inteligence vzrostla cena akcií společnosti UiPath za posledních 52 týdnů pouze o 20 %, včetně 22% poklesu od začátku nového roku.

Akcie jsou v současné době 77 % pod svým vrcholem z poloviny roku 2021, který nastal těsně před tím, než inflační krize způsobila odklon od růstových akcií.

Akcie UiPath za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie UiPath Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Bližší pohled na finanční výsledky společnosti UiPath však odhaluje zlepšení cash flow a prudce rostoucí tržby.

Volný cash flow dosahoval ve čtvrtletí končící letošním lednem 121 milionů dolarů a čistá změna peněžních prostředků se ze záporných 91 milionů v předchozím čtvrtletí vyhoupla na kladných 58,6 milionu dolarů.

Tržby vzrostly mezičtvrtletně o 31 % a dosáhly 405 milionů dolarů a EBITDA vyletěla dokonce o 160 %.

To naznačuje, že tržní kapitalizace společnosti nemusí plně odrážet její finanční úspěch. Tento rozpor by mohl představovat atraktivní investiční příležitost pro ty, kteří věří v dlouhodobý rozvoj technologie RPA, přičemž UiPath je v jejím čele.

Snowflake

Společnost Snowflake nabízí cloudová řešení pro ukládání dat, která přesahují rámec pouhého datového skladu.

Společnost poskytuje sofistikované nástroje, které umožňují podnikům procházet svá data a odhalovat v nich vodítka pro možnosti růstu nebo úsporu nákladů.

Poznámka

V souvislosti s boomem generativní umělé inteligence funguje Snowflake jako důležitý zdroj, který organizuje a spravuje data, jež systémy umělé inteligence využívají k učení a zlepšování.

Možnost snadného přístupu k dobře organizovaným datům je pro společnosti využívající AI klíčová a Snowflake v této oblasti vyniká.

Finanční výsledky společnosti Snowflake odrážejí firmu v plném rozvoji, která během dvou let zdvojnásobila tržby a výrazně zlepšila cash flow.

Přesto akcie společnosti Snowflake zaznamenaly za poslední rok skromný růst a v roce 2024 pokles o 24 %.

Akcie Snowflake za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Snowflake Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie sice nejsou tak podhodnocené jako akcie UiPath, když je jejich poměr ceny k tržbám roven 18 a obchodují se za 64násobek volného cash flow, ale jejich cena je odůvodněná rychlým růstem fundamentů. Mimochodem, jedním z velkých akcionářů Snowflake je i Warren Buffett.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎