Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Změny v portfoliu Warrena Buffetta za 2Q 2021

Publikováno
Změny v portfoliu Warrena Buffetta za 2Q 2021
Zdroj: Depositphotos.com

Warren Buffett i ve druhém čtvrtletí zůstal velmi defenzivní. Není se čemu divit, akciové trhy jsou na rekordních hodnotách, přitom reálná ekonomická situace není tak růžová. Vlna krachů, která musí jednou nutně přijít, je díky zásahům centrálních bank zažehnána. Legendární investor si uvědomuje, že se blíží doba změny politiky FEDu, který bude muset začít utahovat kohoutky. Až tato chvíle nastane, zcela jistě přijde silná korekce, která Buffetta přesvědčí, že je čas nakupovat.

Zatím, stejně tak jako v prvním čtvrtletí, jasně převážily prodeje nad nákupy: 11 prodejů versus 4 nákupy, z toho pouze jedna nově otevřená pozice. Na druhou stranu vzhledem k objemům obchodu, kdy žádný obchod nepřekonal objem 0,3 % k celkové hodnotě portfolia, se jedná o kosmetické změny a velmi zanedbatelné pohyby.

Buffett zaujal vyčkávací pozici, kdy i nadále zůstává silně exponován na akciích jako Apple, které představují 41 % z jeho portfolia, a tento podíl má hodnotu 121 miliard amerických dolarů. Následují akcie Bank of America, která představuje 14,21 % z jeho portfolia. Tento podíl stojí přes 41 miliard dolarů. Dále pak najdeme společnost American Express s podílem 8,5 % a s hodnotou 25 miliard dolarů. A pak oblíbenou Coca-Colu, která představuje 7,3 % z Buffettova portfolia, tato položka stojí přes 21 miliard dolarů. Hlavní filosofie fondu zůstává nezměněná.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nákupy v 2Q 2021

Největší nákup představovalo 61 788 akcií společnosti Kroger. Tato firma je obchodní řetězec zaměřený na prodej potravin prakticky pouze v USA. Společnost provozuje více než 2 750 obchodů v této zemi. Navíc u velké většiny svých obchodů provozuje i benzinové pumpy. Buffett má v oblibě spotřební zboží, a jelikož se blíží nejistá doba, tak Američané si budou připravovat větší zásoby. Fond Berkshire otevřel již pozici na této firmě ve čtvrtém čtvrtletí 2019. Tehdy se akcie Krogeru pohybovaly v pásmu 30 až 32 dolarů. Ke konci srpna 2021 jsou akcie Krogeru na svém vrcholu a stojí přes 46 dolarů. Tato investice se Buffettovi povedla. Navíc dalším nákupem ukazuje, že tato cena nemusí být konečná.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KR Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Buffett pokračoval v nákupech společnosti Aon. Pozici na Aonu otevřel minulé čtvrtletí. Společnost Aon se měla spojit s Willis Towers Watson, a tím pádem by vznikl nový hegemon na pozici pojišťovacích služeb. Avšak tato fúze byla zatrhnuta americkými úřady s poukázáním na nebezpečí vzniku nového monopolu. Možná to měl být důvod, proč Buffett společnost kupoval. Uvidíme příští čtvrtletí, zda si ji ještě ponechá v portfoliu, nebo ne.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Aon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Další posílení pozice byl nákup 35 519 akcií společnosti RH podnikající v oboru luxusního nábytku.

Jedinou zcela novou pozicí byl nákup přes 1,5 milionů akcií společností Organon. Tato společnost podniká v oblastí farmaceutiky. Mezi její produkty patří především výrobky určené ženám, jako například antikoncepční pilulky. Společnost se orientuje především na výzkum a vlastní v této oblasti hned několik patentů.

Prodeje v 2Q 2021

Co se týče prodejů, tak můžeme vypozorovat, že Buffett snížil svoje podíly ve farmaceutických společnostech. Investiční fond zmenšil svoje podíly v těchto farmaceutických firmách: Merck pozice zmenšená o 48 %, AbbViee o 10 %, Bristol-Myers o 15 %. Buffett úplně uzavřel pozici na společnosti Biogen. K uzavření pozice Buffetta vedl strmý nárůst této společnosti. Ceny akcií společnosti Biogen vystřelily na začátku června z 260 dolarů na 415 dolarů za kus. Buffettovi se podařil velmi dobrý obchod. Pozici na této akcii otevřel v posledním čtvrtletí roku 2019, kdy se tato akcie dala pořídit za ceny okolo 230 dolarů za kus.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Biogen Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Buffett prodal i část svých pozic v americké ropné společnosti Chevron, Wells Fargo a General Motors. Tyto prodeje naznačují negativní výhled na celkovou ekonomickou situaci v nejbližší době.

Umění čekat

Celkově Waren Buffett a akcionáři fondu Berkshire Hathaway můžou být spokojení. To možná vedlo Billa Gatese k tomu, aby do svého fondu přikoupil přes 6 milionů akcí Berkshire Hathaway, což byl pro jeho fond jediný nákup za druhé čtvrtletí. Fond Warena Buffetta vrostl o 8,7 % za druhé čtvrtletí, aby dosáhl celkové hodnoty 283,8 miliard amerických dolarů.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BRK-B Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Investování Warena Buffetta nás učí, jak důležité je čekání na vhodný vstup a výstup z akciových pozic. U Buffetta má člověk pocit, že žádné svoje rozhodnutí nečiní pod tlakem a klidně sleduje svoji strategii. Trpělivost zůstává jednou z hlavních ctností dobrého a dlouhodobého investora.

Líbil se vám tento článek?
17
0

Autor

Publicista a investor s více než desetiletou praxí.

První zkušenosti získal na pražské burze. Následně se specializoval na evropské, zejména francouzské, a zámořské trhy. V současné době se zaměřuje především na hodnotové investování, přičemž při svém rozhodování zohledňuje měnovou politiku a geopolitickou situaci ve světě.

Doktorát z filosofie získal v Paříži. Rád píše o slavných investorech a snaží se poučit z jejich rozhodnutí. Věří, že je vždy užitečné napodobovat ty nejlepší v oboru. Mezi jeho oblíbené investory patří Ray Dalio, Warren Buffett, Michael Burry a Charles Gave.

„Chcete-li na trzích vydělávat peníze, musíte myslet samostatně a být skromní.“ – Ray Dalio

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.