Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zdvojnásobte hodnotu své investice s těmito 3 akciemi!

Jak může dividendové znovuzrození společnosti Disney, burritový boom společnosti Chipotle a slunečná předpověď společnosti Enphase Energy pozvednout vaše portfolio?

Publikováno
Zdvojnásobte hodnotu své investice s těmito 3 akciemi!
Zdroj: depositphotos.com

Jedinou jistotou, kterou máte na akciovém trhu je nejistota a hledání pevné půdy pod nohama může být doslova hledáním svatého grálu, stejně tak jako nalezení vhodných akcií k investování.

V dnešních článku vám dáme malou nápovědu a takový námět k dalšímu přemýšlení a případné analýze. Každá z těchto akcií nabízí jedinečnou investiční příležitost, za kterou stojí nedávné aktivity na trhu a jejich odlišné obchodní modely.

Pojďme si tedy v krátkosti nastínit, proč právě tyto společnosti, od giganta zábavního průmyslu přes mistra v rychlém občerstvení až po průkopníka zelené energie, mohou být tím cílem, který hledáte.

1. Disney: Zábavní impérium vrací úder

Disney, gigant zábavního průmyslu, nedávno mávl kouzelným proutkem a svou poslední zprávou o výsledcích hospodaření investory okouzlil.

Cena akcií společnosti po skončení obchodování vzrostla o více než 5 %, protože výsledky hospodaření nejenže překonaly odhady Wall Street, ale společnost také zvýšila svou dividendu o neuvěřitelných 50 %.

S prognózou, která ukazuje na 20% nárůst zisku ve fiskálním roce 2024, se zdá, že finanční kouzla společnosti Disney jsou teprve v plenkách.

Strategické manévry zábavního gigantu, včetně velkého programu zpětného odkupu akcií v hodnotě 3 miliard dolarů, naznačují investorům silnou důvěru ve vlastní budoucnost. Kromě zmíněného se také snížily ztráty společnosti ze streamování, což naznačuje, že její obrat k digitálnímu vysílání začíná přinášet ovoce.

I díky tomu, že rodiště Mickey Mouse, kačera Donalda nebo Sněhurky připravuje opatření na zvýšení efektivity, jejichž cílem je do fiskálního roku 2024 ušetřit 7,5 miliardy dolarů ročně, mohou se investoři od akcií Disney očekávat zajímavou návratnost.

Vývoj ceny akcie Disney za poslední rok

2. Chipotle Mexican Grill: Svižný příběh úspěchu

Chipotle vaří jako o život a jeho akcie po překonání odhadů čtvrtletního zisku a tržeb vyskočily za den o 7,2 %. Tajná ingredience? Silná poptávka po chutných burritech, a to i přesto, že se ceny menu tohoto řetězce rychlého občerstvení zvýšily.

Tento výkon svědčí o odolnosti Chipotle, oblíbenost značky u spotřebitelů a jeho schopnosti okořenit svůj růst navzdory ekonomickým překážkám.

Úspěšný příběh řetězce rychlého občerstvení je příběhem strategické expanze a inovace jídelních lístků, díky čemuž se zákazníci opakovaně a věrně vracejí pro další jídla.

V současné výsledkové sezóně více než 80 % společností z indexu S&P 500 překonává očekávaný zisk, a Chipotle není výjimkou, právě naopak. Tato společnost vyniká jako ukázkový příklad toho, jak udržet plamen na vysoce konkurenčním trhu rychlého občerstvení, kde dlouhodobě vládne společnost McDonald’s.

Vývoj ceny akcie Chipotle Mexican Grill za poslední rok

3. Enphase Energy: Zdroj energie pro budoucnost

Enphase Energy je americká energetická technologická společnost, která vyvíjí a vyrábí solární mikroinvertory, bateriová úložiště energie a nabíjecí stanice pro elektromobily určené především pro domácnosti.

Podobě jako slunce i její akcie po oznámení hospodářských výsledků za 4. kvartál loňského roku zazářily, když vzrostly o více než 15 %.

Optimistický výhled společnosti, která očekává výrazný nárůst poptávky po svých produktech, vrhá jasné světlo na potenciál sektoru obnovitelných zdrojů energie.

Proč by měli investoři očekávat u akcií Enphase zářivou budoucnost? Trend přiklánění se k udržitelným energetickým řešením je zřejmý a tato společnost díky svým inovativním technologiím a strategiím růstu zaujímá pozici klíčového hráče v zelené revoluci.

Vývoj ceny akcie Enphase Energy za poslední rok

Slovo závěrem

V aktuální situaci, kdy akciové indexy trhají jeden rekord za druhým, především díky výkonnosti technologických akcií, mají akcie Disney, Chipotle a Enphase Energy potenciál rozšířit a diverzifikovat vaše investiční portfolio, a to díky jejich odlišným obchodním modelům a také díky aktuálně vykázaným hospodářských výsledkům.

Je však nezbytné zdůraznit, že před přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí je důležité provést důkladnou fundamentální a technickou analýzu. Nepředvídatelnost akciového trhu vyžaduje pečlivé vyhodnocení finančních výkazů, tržních trendů a dalších relevantních ukazatelů, což není možné postihnout v rámci rozumného rozsahu článku.

Spoléhání se pouze na vyhlídky jednotlivých společností bez komplexní analýzy může investory vystavit nepředvídatelným rizikům.

Ačkoli tedy růsty těchto společností představují zajímavé investiční příležitosti, měly by sloužit spíše jako výchozí bod pro hlubší zkoumání než jako jediný základ pro investiční rozhodnutí.

Základem úspěšného investování zůstává pečlivý výzkum a analýza, které zajistí, že rozhodnutí budou založena na důkladném pochopení situace a analýze dynamiky trhu a základních fundamentů společností.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎