Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Zažily růst, zažily pád, co se s nimi může stát teď? – 2 levné, přeprodané akcie

Zažily růst, zažily pád, co se s nimi může stát teď? - 2 levné, přeprodané akcie

Zažily růst, zažily pád, co se s nimi může stát teď? - 2 levné, přeprodané akcie
Zdroj: depositphotos.com

Každý investor nebo obchodník by rád ve svém portfoliu vlastnil takové akcie, které mají velmi silný růstový potenciál. Otázkou ale zůstává, jak tyto akcie objevit?

V tomto článku si ukážeme velmi oblíbenou metodu technické analýzy, která dokáže odhalit přeprodané akcie. A abychom se nepohybovali pouze v teoretické rovině, také si představíme dvě společnosti, které nárokům na přeprodanost zcela vyhovují.

Jak nejlépe rozpoznat akcie s vysokým potenciálem, které lze zároveň nakoupit za tu nejlepší cenu?

To je odvěká otázka všech burzovní obchodníků. Existují metody technické analýzy, fundamentální analýzy, zjišťování vnitřní hodnoty akcií (se kterou přišel Benjamin Graham), nebo metoda založená na přeprodaném či překoupeném aktivu. Pro tuto analýzu je potřeba vložit do cenového grafu některý z tzv. oscilačních indikátorů například RSI (Relative Strength Index).

Praxe ovšem až tak jednoduchá není. Při využití jakéhokoliv technického indikátoru je dobré mít na paměti, že se nejedná o sebe spásný nástroj a je dobré jej kombinovat s dalšími analytickými technikami. Konec teorie. Pojďme do praxe a analyzujme si dvě přeprodané akcie pomocí fundamentální a technické analýzy.

1) PJT Partners – investiční bankovnictví

Tato mezinárodní poradenská společnost, založená v roce 2015, se věnuje především investičnímu bankovnictví a poradenství. PJT Partners sice v loňském roce vykázala meziroční pokles tržeb o 5,75 %, ovšem rok zakončila pozitivními výsledky, kdy zisky společnosti v posledním kvartálu dosáhly na hodnotu 312 milionů, což je nárůst oproti Q3 o 81 milionů USD. I přes pokles ročních tržeb akcie této společnosti nevykázaly žádný dramatický pokles, což jistě značí o určité síle této společnosti.

Měsíční akciový graf společnosti PJT Partners
Měsíční akciový graf společnosti PJT Partners
Zdroj: tradingview.com

Akcie se blíží k první supportní zóně, která se nachází okolo ceny 60 USD. Tato zóna je v konfluenci s 50 % Fibonacciho retracementu. Dalším faktorem, který značí růstový potenciál je již zmíněný indikátor RSI, který se nachází v přeprodané oblasti (označeno žlutým kruhem). Analytici z TipRanks předpokládají růst akcií k hodnotě 91,5 USD.

2) CalAmp – automobilový software

Tato softwarová společnost si vydobyla své místo mezi dodavateli sledovacích zařízení pro automobily, kterou si po celém světě předplácí 1 milion uživatelů. Společnost v loňském roce vygenerovala zisky téměř 309 milionů USD, což značí meziroční nárůst o 14,8 %. 

Měsíční graf akciové společnosti CalAmp
Měsíční graf akciové společnosti CalAmp
Zdroj: tradingview.com

Akcie této společnosti se blíží k dlouhodobému Low, které zároveň tvoří supportní zónu. Akcie této společnosti se dle indikátoru RSI nacházejí v přeprodané oblasti, což může značit možnost obratu klesajícího trendu. K dění ohledně akcií společnosti CalAmp se vyjádřil i pětihvězdičkový analytik Michael Walkley.

Michael Walkley: "Věříme, že akcie CalAmp jsou přeprodané a představují atraktivní profil rizika a zisku. Zatímco část výprodeje následovala po neuspokojivých výsledcích za listopad kvůli problémům s dodavatelským řetězcem, věříme, že silné opakující se příjmy společnosti CalAmp více než podporují současné ocenění.

Závěr

Z tohoto článku si lze odnést dva podstatné závěry. Tím prvním je, že technický indikátor RSI může být zajímavým doplňkem nejen pro akciové investory, a že jeho služeb využívají i nejlepší světový analytici. Druhý závěr je, že RSI je velmi silný v kombinaci s prvky technické analýzy a pokud hraje i fundament ve prospěch růstu společnosti, jedná se o velmi silnou kombinaci, indikující možnou investiční příležitost.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo