Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vítězové a poražení – Konečné výsledky za Q4 u největších technologických akcií

Publikováno
Vítězové a poražení – Konečné výsledky za Q4 u největších technologických akcií
Zdroj: depositphotos.com

Konečně již celý svět zná výsledky hospodaření největších společností za rok 2021. Některým se dařilo více některým méně, tak jak to už většinou bývá. Některé společnosti se i ve ztížených podmínkách pandemie dokázaly udržet na vrcholu, jiné se zmítaly ve vlastních skandálech, vnitropodnikových problémech a obecném poklesu atraktivity.

Které společnosti jsou vítězi posledního kvartálu, a které moc nezazářily? Tento článek bude o vítězích a poražených.

Tento článek začneme pozitivně a podíváme se nejprve na výsledky společností, které v posledním kvartále roku 2022 vygenerovaly nejvíce peněz a které žene dopředu velmi dobrý fundament. Zkrátka následující čtyři společnosti udělaly správný krok do nového fiskálního roku.

Obsah článku

1. Tesla – Maximalizace výroby

O této společnosti toho bylo napsáno již mnoho. A není divu. Společnosti Tesla se v uplynulém roce 2021 prostě dařilo. Nárůst meziročních tržeb téměř 71 % hovoří za vše. Za tímto nárůstem stojí množství vyrobených aut, jejichž produkce v posledním kvartálu přesáhla hranici 300 000 kusů. Tržby společnosti Tesla dosáhly ve čtvrtém kvartálu hodnoty 17,72 miliardy USD.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na začátku roku sice akcie této společnosti zaznamenaly propad, ten ovšem souvisel především s celkovým výprodejem na amerických burzách. Společnost Tesla disponuje kapitálem necelých 900 miliard USD s tím, že většina tržní kapitalizace této společnosti pochází od drobných investorů. Díky navýšení zisků ve 4Q a navýšení výroby elektromobilů vstoupila společnost Tesla do nového roku s velkým elánem a tou správnou nohou.

Zdroj: tipranks.com
Rating společnosti Tesla
Rating společnosti Tesla

2. Google – Stále na vrcholu

Akcie této společnosti se posledních šest měsíců drží na svých maximech a investoři doufají, že se jedná o klid před bouří. Před nákupní bouří. Příjmy společnosti Google Alphabet v posledním kvartálu vzrostly na hodnotu 75,33 miliard USD, čímž společnost uzavřela meziroční nárůst tržeb na 41,15 %.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost Google avizovala začátkem roku vlastní technologický cíl, ve kterém by ráda nabídla uživatelům platební metody google pay možnost ukládat kryptoměny na platební kartu. Tímto krokem se chce společnost přiblížit k digitální budoucnosti, která bude jistě hlavním předmětem jejího zájmu i v roce 2022.

Zdroj: tipranks.com
Rating společnosti Google
Rating společnosti Google

3. Amazon – Stabilně silný Q4

Společnost Amazon měla již druhý rok po sobě nejsilnější právě poslední kvartál. Významnou roli v této statistice bude jistě hrát i fakt, že se jedná o konec roku, který je spojen s oslavami všeho druhu a lidé mají tendenci si v tomto období “dopřávat”. Díky tomu společnost Amazon vygenerovala v 4Q zisk 137,4 miliardy USD.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie Amazon jsou velmi konzistentní, cena se pohybuje v pásmu 2 800 – 3 800 USD za akcii. Pozitivní výsledky 4Q naznačují možnost pokračujícího růstu. Čisté tržby společnosti se ve 4Q zvýšily o 9 %, čistý zisk se zvýšil na 14,3 miliardy USD (zisk na akcii 27,75 USD). Společnost Amazon má jeden z nejvyšších ratingů ve kterém se 31 analytiků shoduje na akciovém růstu k hodnotám 4 200 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Rating společnosoti Amazon
Rating společnosti Amazon

4. Apple – Akcie stále rostou

Ikona technologických firem, společnost Apple, zaznamenala velmi povedený rok, kdy vykázala meziroční nárůst tržeb 28,6 %. Ovšem v případě Apple se nejednalo o silné zakončení fiskálního roku. Nejsilnějším obdobím účetního roku bylo pro Apple to první, kdy se tržby vyšplhaly na hodnotu 111 miliard USD. Naproti tomu v nejslabším, čtvrtém čtvrtletí, společnost vykázala zisk “pouze” 83,4 miliard USD.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akciový graf společnosti velmi dobře zareagoval na novoroční propad, který byl již téměř vymazán, a akcie se obchodují opět na svých maximech. Tato vizionářská společnost vidí část své investiční budoucnosti v podpoře projektů zaměřených na rozšířenou realitu, do kterých hodlá investovat. I přes slabší poslední kvartál, jsou společnosti Apple predikovány vysoké cíle pro rok 2022. První z nich je dosažení čtvrtletního zisku ve výši 124 miliard USD. Pokud společnost tohoto cíle dosáhne, jistě potěší nejednoho akcionáře.

Zdroj: tipranks.com
Rating společnosti Apple
Rating společnosti Apple

Pohledem na ikonu technologických společností jsme zakončili putování po nejlepších společnostech, které zaznamenaly velmi dobrý rok a které do toho nového vstoupily s jasnou vizí. Nyní se podíváme na společnosti, které v loňském roce úplně nezářily, ale i tak jsou pro investory zajímavé.

5. Alibaba – I přes propad hlásí pozitivní výhled

Kvartální výkonnost je u této společnosti jako na houpačce. Slabý Q2 s tržbami 22,8 miliardy USD, vystřídal mnohem silnější kvartál Q3 s tržbami 33,9 miliard USD, na který ovšem nenavázal poslední kvartál Q4, který vykázal tržby v hodnotě 28,6 miliard USD. Nestabilní tržby jsou možná až druhou možností, proč akcie společnosti Alibaba v loňském roce oslabovaly. Na prvním místě jsou s největší pravděpodobností skandály ve vedení společnosti, kdy byli vrcholní manažeři nařčeni ze sexuálního zneužívání svých podřízených.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alibaba Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

I přes nepřízeň fundamentů, tato společnost dosáhla meziročního nárůstu tržeb bezmála 40 %. Díky tomuto výkonu jsou analytici optimističtí ohledně budoucího směřování akcií. Růst tržeb měl pozitivní vliv i na růst čistého příjmu, který byl v roce 2021 celkem 22,9 miliard USD , což je o 8,83 % více než v roce 2020.

Zdroj: tipranks.com
Rating společnosti Alibaba
Rating společnosti Alibaba

6. PayPal – Jeden z největších akciových propadů

Společnost PayPal v loňském roce zažívala pouze pokles svých akcií, během kterého odepsaly 60 % své hodnoty. I přes toto masivní oslabení, vykázala společnost PayPal meziroční nárůst tržeb 18,3 %. Možné pozitivní našlápnutí k úspěšnějšímu roku 2022, společnost zahájila silným čtvrtým kvartálem, kdy společnost navýšila své tržby na téměř 7 miliard USD. Pomalá obnova společnosti jde ruku v ruce s obnovou podnikatelského prostředí po pandemii v celém světě.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PayPal Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie PayPal se obchodují na supportní zóně právě v období pozitivních kvartálních výsledků. Čistý příjem společnosti PayPal v uplynulém roce činil 4,94 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 57 %. Pozitivní čísla vnímají i analytici, kteří navýšili předpokládaný růst akcií na hodnotu 192 USD.

Zdroj: tipranks.com
Rating společnosti PayPal
Rating společnosti PayPal

Závěr

Některé společnosti v loňském roce byly úspěšné, jiné se k úspěchu ani nepřiblížily. I přesto se analytici shodují na pokračujícím růstu největších akciových společností na světě. Novoroční akciový propad indexu US 500 mohl pozitivní náladu na trzích trochu schladit, ovšem výše zmíněné společnosti se již z tohoto poklesu dokázaly vzpamatovat. Výhled analytiků je veskrze pozitivní, uvidíme tedy, jaká bude skutečnost.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.