Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Z napadené Cryptopie zmizelo 16 milionů dolarů

D H
Publikováno
Z napadené Cryptopie zmizelo 16 milionů dolarů

Novozélandská burza Cryptopia řeší vážný problém. Původně se do médií dostalo vyjádření o údržbě serverů, nyní je však jasné, že burza byla napadena hackery.

Současný stav burzy

Zmiňovaná “neplánovaná údržba,” o níž se původně objevovaly zprávy na Twitteru, nakonec měla mnohem závažnější důvod. Tým Cryptopia nakonec musel přiznat, že se jednalo o cílený útok.

Dle dostupných informací byla celkem odcizena suma odpovídající v přepočtu 16,1 milionů dolarů v různých kryptoměnách a tokenech. K útoku došlo již v polovině ledna. Hackerům se podařilo získat privátní klíče a zřejmě také zničili záznamy, které o samotném útoku Cryptopia měla. Útok proto trval dokonce několik dnů.

Bylo zahájeno vyšetřování, které mělo za následek také zajištění prostor burzy. Ty již nyní podle dostupných zpráv policie opět zpřístupnila. Na burze se zatím obchodovat nedá, přestože oficiální povolení provozovatelé burzy obdrželi, a to již v polovině února. Opět by měla být Cryptopia zprovozněna v pondělí 4. března. Dříve na obnovení svého provozu burza připravena nebyla, jak vyplývá z vyjádření jejích zaměstnanců.

Co bude s Cryptopií dál

Zároveň je již také jasné, že do burzy se vrátí dvojice jejích zakladatelů, aby byli nápomocni při operacích souvisejících s revizí burzy. Vyšetřování útoku stále probíhá, zatím tak není možné vyhodnotit, jaké dopady bude útok hackerů mít. Nejpesimističtější odhady hovoří o tom, že v rukách útočníků skončilo 9,4 % celkových aktiv. (Zdroj) Ve hře je také možnost, že některé ethereové peněženky jsou dále v ohrožení.

Novozélandská policie v této souvislosti žádné další informace neuvolnila. Experti se však domnívají, že šance na dopadení hackerů jsou poměrně malé. Obchodník Ran Neu-Ner ve svém vyjádření pro CNBC vyjádřil pochyby nad tím, že by byla burza nedostatečně zabezpečena. Na odpověď ohledně toho, zda budou poškození uživatelé dostatečně odškodněni, si budeme muset rovněž ještě vyčkat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.