Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Walt Disney slaví 100 let! Začnou akcie novou stovku růstem?

Publikováno
Walt Disney slaví 100 let! Začnou akcie novou stovku růstem?
Zdroj: ledgerinsights.com

Je to již 100 let, co filmová studia Walt Disney začala kouzlit úsměv na tvářích jak dětských, tak dospělých diváků. Celá cesta této společnosti byla odstartována 16. října roku 1923, podepsáním distribuční smlouvy na sérii krátkých povídek na motivy Alenky v říši divů. V tomto článku se nebudeme zabývat minulostí této společnosti, ale rozebereme si její současnou ekonomickou a fundamentální situaci a na závěr se podáváme na technickou analýzu jejích akcií, která jistě mnoho investorů nepotěší.

Ještě než se podíváme na samotné akcie této společnosti, pojďme zhodnotit její ekonomickou situaci, která přece jen vypadá o něco lépe. Společnost Walt Disney vygenerovala meziroční růst tržeb o 8,26 % a s růstem se počítá i v nadcházejících letech. Pro letošní rok analytici predikují tržby v hodnotě 89 miliard dolarů, a v roce 2024 dokonce v hodnotě necelých 94 miliard USD.

Akcie společnosti Walt Disney jsou oblíbené u institucionálních investorů, kteří vlastní celkem 64 %. Zbytek akcií je v rukou spekulantů. Společnost disponuje poměrně velkým dluhem, který činní 47,2 miliardy USD, při tržní kapitalizaci 153 miliard dolarů. Společnost nevyplácí akcionářům dividendy. Společnost právě prochází restrukturalizací, při které se ruší některá pracovní místa. O práci by tak mělo přijít celkem 7 000 pracovníků a společnost by tímto krokem měla ušetřit přes 5,5 miliardy dolarů.

TIP: Portfolio manažeři budou bez práce? Proč je umělá inteligence převálcuje?
TIP: Portfolio manažeři budou bez práce? Proč je umělá inteligence převálcuje?

Cenová predikce akcií Walt Disney

Na tvorbě cenové predikce se podílelo celkem 24 analytiků z Wall Street, což je nadprůměrná účast. Celkem 17 analytiků predikuje cenový růst akcií Walt Disney, přičemž očekávají návrat na hodnotu 128 USD. Konzervativní výhledy rovněž počítají s akciovým růstem, tentokrát ovšem pouze na hodnotu 106 USD.

Pozitivní zprávou pro investory je, že i v případě negativní tržní predikce se pokles akcií neočekává. Analytici spíše po strmém pádu predikují cenovou stagnaci a postranní pohyb do té doby, než se situace v zábavním segmentu zlepší natolik, že budou akcie Walt Disney pro investory opět lákavé.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Disney od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Walt Disney od analytiků z Wall Street

Technická analýza akcií Walt Disney

Akcie Walt Disney se od roku 2021 obchodují v silném klesajícím trendu. Cenu akcií do tohoto negativního sentimentu poslala světová pandemie, která zapříčinila nejen uzavírku filmových studií a kin, ale také zábavních parků, které společnost provozuje. Společnost se prozatím z tohoto šoku nevzpamatovala a i její akcie utvářejí stále nižší hodnoty. Pozitivní zprávou je, že se tempo poklesu výrazně snížilo.

Určitou nadějí na změnu trendu může být support na hodnotě 70 USD za akcii, který je ovšem bez konfluence a jedná se pouze o menší cenovou konsolidaci. Zajímavěji vypadá support až na ceně 55 USD, kde hranu volume doplňuje také 78,6 % Fibonacciho retracementu. Nicméně, dokud akcie neprorazí klesající trendovou čáru, není možné hovořit o změně sentimentu ani o růstovém trendu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Disney
Měsíční akciový graf společnosti Walt Disney

Závěr

Společnost Walt Disney 16. října oslavila 100 let od svého založení. Za tu dobu společnost dospěla do bodu, kdy si situace žádá razantnější restrukturalizaci. Do problémů se Walt Disney dostala při pandemii, kdy se její příjmy dramaticky snížily a akcie začaly výrazně oslabovat. Akcie se i v současné době obchodují v klesajícím trendu, ovšem příjmy společnosti rostou a podle analytiků by měly růst i v nadcházejících letech. Blízký support společně s pozitivním fundamentem tak mohou lákat investory z celého světa být u vstupu společnosti do druhé stovky její existence.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎