Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vznikne AI superkryptoměna? Tři AI tokeny plánují spojení

Tři společnosti, které se zabývají vývojem umělé inteligence na blockchainu, oznámily záměr spojit své tokeny.

Publikováno
Vznikne AI superkryptoměna? Tři AI tokeny plánují spojení
Zdroj: Pixabay.com

Jedná se o projekty SingularityNET (AGIX), Fetch.ai (FET)Ocean Protocol (OCEAN).

SingularityNET spojuje umělou inteligenci s blockchainem a jejím hlavním cílem je vytvoření obecné umělé inteligence.

Fetch.ai zase umožňuje vývojářům a firmám vytvářet, nasazovat a zpeněžovat aplikace a služby za pomoci umělé inteligence.

Ocean Protocol se pak zaměřuje na zpeněžení dat a služeb, které jsou na datech založeny. Rovněž k tomu využívá blockchain.

Spojení tokenů je součástí uzavřeného partnerství, které má název Artificial Superintelligence Alliance. Mělo by dojít ke sloučení tokenů AGIX, FET a OCEAN do jediného tokenu s názvem ASI. Ten by měl fungovat napříč kombinovanou decentralizovanou sítí umělé inteligence a poskytovat obrovský výkon.

ASI bude univerzálním token, jehož cílem bude zefektivnit transakce v rámci ekosystému a usnadnit spolupráci mezi vývojáři, výzkumníky a uživateli.

Kombinovaná hodnota všech třech zmíněných tokenů činila k 26. březnu 7,6 miliardy USD. Spojení tokenů bude vyžadovat ještě souhlas každé z komunit jednotlivých kryptoměn.

Partnerství má vizi, že by umělá inteligence měla být využita primárně ve prospěch lidstva. Zdůrazňuje potřebu decentralizovaného řízení, aby se zabránilo koncentraci kontroly umělé inteligence v rámci velkých korporací jako jsou například Microsoft, Google nebo Meta.

To potvrdil i H. Sheikh, zakladatel Fetch.ai: “Diskusím o AI dnes dominují technologičtí giganti. My tvoříme jinou cestu. Naším posláním je zkombinovat naše platformy tak, že zajistíme etiku a transparentnost umělé inteligence. Cílem je přímá interakce mezi vývojáři a uživateli a vyhnutí se klasickým centralizovaným úřadům.”

Jak reagovaly na oznámení samotné tokeny?

AI tokeny zažily značný nárůst ceny už v průběhu února. Růst zapříčinilo představení nového modelu Sora od společnosti OpenAI. Na vlně pozitivní energie se následně svezlo mnoho tokenů, které jsou s umělou inteligencí jakkoliv spojovány.

Nynější záměr spojit svoje tři tokeny a vytvořit novou kryptoměnu se podepsal na růstu cen všech třech zmíněných tokenů.

AGIX jen za poslední týden zaznamenal nárůst o více než 30 %. V den, kdy byl záměr oznámen, tedy 27. března, cena tokenu vzrostla o 10 %. Momentálně se obchoduje za $0,98.

Obdobný vývoj můžeme pozorovat i u zbylých dvou kryptoměn. FET začal reagovat už na možné spekulace a pohyb vzhůru začal dříve, již 25. března. Z 2,45 USD se za 2 dny dostal až k hodnotě 2,9 USD. V den oznámení novinky prolomil hranici 3,2 USD. Nyní se obchoduje za $2,42.

Nejvíce reagoval token OCEAN. Z 1,22 USD se chvíli po oznámení dostal až na 1,7 USD. Následně ale také zaznamenal pokles a den uzavřel na 1,4 USD, což je stále o 15 % více než na začátku dne. Nyní je jeho cena $1,01.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.