Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vyplatí se investovat do AI i v roce 2024? Jaké akcie podle analytiků vzrostou o 123 %?

Akcie umělé inteligence jsou stále v hledáčku mnoha investorů. Podívejte se na prognózy analytiků věhlasných finančních institucí, kteří věří v pokračování AI boomu i v roce 2024.

Publikováno
Vyplatí se investovat do AI i v roce 2024? Jaké akcie podle analytiků vzrostou o 123 %?
Zdroj: Midjourney.com

I přes mnoho negativních výhledů akcie v loňském roce ukázaly, že jim nevadí ani tyto prognózy, ani vysoká inflace, protože mnoho z nich v roce 2023 zvýšilo svojí cenu.

Nejlépe se dařilo technologickému sektoru, který využil boom ohledně umělé inteligence (AI) naplno. Proč by se mělo AI akciím dařit i v roce 2024, zjistíte v tomto článku.

Korelační graf akciových indexů Nasdaq a Dow Jones

Aktuální cena
Změna
NASDAQ-100 / NDX
Načítání
Načítání
Načítání
Dow Jones Industrial Average / DJIA
Načítání
Načítání
Načítání

Z AI boomu netěží pouze samotné akcie, ale i akciové indexy, především pak technologický index Nasdaq. A to prý není všechno. V roce 2024 by se měla naplno rozjet implementace generativní umělé inteligence a machine learningu (strojového učení) do vnitropodnikových systémů a procesů.

Od této implementace se očekává výrazné zvýšení výkonnosti a efektivity společností. Všeobecnými adepty na prvenství ohledně implementace AI jsou společnosti Amazon a Microsoft, ale z této technologie by měly těžit postupně všechny technologické společnosti.

Analytici očekávají, že do roku 2030 by AI mělo pomoci vydělat technologickým společnostem 15,7 bilionů dolarů.

Na základě těchto velmi pozitivních prognóz, se mohou investoři setkat s vysokými cenovými cíli u jednotlivých technologických akcií.

Ještě než se podíváme na tato očekávání, je nutné podotknout, že v okamžiku, kdy tato vysoká čekávání společnosti nebudou naplňovat, mohou se potýkat s velmi negativní reakcí ze strany investorů, což obvykle znamená i akciový pokles.

Kliknutím přejdete do aplikace Discord, kde naleznete celý článek zdarma.

Přijďte na náš Discord, kde si můžete přečíst celou analýzu akcií ZDARMA. Kliknutím na tlačítko výše se na server přidáte. Článek poté naleznete v sekci #analýzy.

Na našem Finex.cz Discord serveru tvoříme místo pro diskuzi v rámci členů naší komunity a sami do ní také přispíváme. Přidejte se na Discord ještě dnes a přijďte diskutovat – třeba i o tomto článku.

Nvidia – růst o 123 %

Společnost Nvidia celý boom AI odstartovala, což nakonec vedlo k růstu její tržní kapitalizace o 859 miliard dolarů. Očekávání pro rok 2024 jsou ještě vyšší. Společnost Nvidia by v roce 2024 měla svojí tržní kapitalizaci navýšit o 1,5 bilionu dolarů, k čemuž by měl přispět růst jejích akcií o 123 %. Analytici Citigroup dále odhadují, že GPU od Nvidie by mohly v roce 2024 pokrýt více než 90% GPU AI využívaných ve výpočetních datových centrech.

Hlavním rizikem růstu jsou množící se omezení vývozu čipů do Číny, která zaujímá největší podíl v exportu společnosti. Aby se tyto velmi pozitivní výhledy mohly naplnit, musí akcie Nvidia prorazit svá dosavadní cenový maxima. Podle Fibonacciho projekcí by následně měla být rezistence na ceně 580 USD. Nejbližší netestovaný support se následně nachází na hodnotě 350 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Nvidia
Měsíční akciový graf společnosti Nvidia

Baidu – růst o 94 %

Další AI akcií s možným vysokým potenciálem růstu je tato čínská společnost. Podle analytiků z Bank of America, by tyto akcie měly v roce 2024 atakovat hodnotu 222 USD. Webový prohlížeč od této společnosti si na čínském trhu udržuje dominantní postavení a díky optimalizaci reklam pomocí AI se očekává růst jeho tržeb.

Akcie Baidu se obchodují nad hodnotou rostoucí trendové čáry s tím, že nejbližší rezistence, v podobě cenových maxim, se nachází poměrně daleko, na hodnotě 170 USD. Pokud by se prognózy analytiků měly naplnit, budou muset akcie tuto rezistenci prorazit.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Baidu
Měsíční akciový graf společnosti Baidu

Tesla – růst o 48 %

Společnost Tesla již dávno není pouze automobilka. Pravdou je, že ve svých elektromobilech využívá ty nejmodernější technologie. Analytik Morgan Stanley předpovídá růst akcií Tesla v letošním roce k hodnotě 380 USD. Za tímto růstem by mělo podle analytiků stát především komerční využití elektromobilu Cybertruck, na který podle Elona Muska automobilka přijala již milion rezervací.

Akcie Tesla se stále obchodují pod hodnotou klesající trendové čáry, ovšem testů této dynamické rezistence bylo již mnoho, takže se zvyšuje pravděpodobnost jejího proražení. Pokud by akcie pokořily hodnotu 260 USD, budou podporovány v růstu nejsilnějším volume supportem od roku 2022.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Tesla
Měsíční akciový graf společnosti Tesla

Závěr

S investicemi do AI akcií se za poslední rok roztrhl pytel. Podle analytiků by v roce 2024 tento trend měl pokračovat, z čehož mohou také výrazně těžit akcie společností Nvidia, Baidu a Tesla.

Každá z těchto společností trochu jinak zapojuje AI do své struktury, ale u všech se může jednat o velmi významnou konkurenční výhodu, která může v nadcházejícím roce znamenat akciový růst o desítky, nebo i stovky procent.

Líbil se vám tento článek?
4
4

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎