Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 TOP akcie, od kterých se v roce 2024 očekává značný růst. Víme proč!

Analytici očekávají raketový růst akcií Amazon a Google. Jaké jsou cílové ceny těchto akcií pro rok 2024, a proč by se právě jim mělo tak dařit?

Publikováno
2 TOP akcie, od kterých se v roce 2024 očekává značný růst. Víme proč!
Zdroj: depositphotos.com

Začátek nového roku investory svádí k tvorbě výhledů a sestavování predikcí ohledně možné výkonnosti akcií. V tomto článku se podíváme na dvě velmi známé akcie, které získaly od analytiků z Wall Street jedny z nejlepších hodnocení. Podíváme se blíže na akcie společností Amazon a Alphabet (Google).

Korelační graf akcií Amazon a Google

Aktuální cena
Změna
Amazon / AMZN
Načítání
Načítání
Načítání
Alphabet / GOOGL
Načítání
Načítání
Načítání

Jedním z důvodů, proč by měly být tyto akcie v roce 2024 býčí, je stabilita jejich příjmů z maloobchodní činnosti. Informace o ochotě spotřebitelů utrácet, potvrzují společnosti Visa a Mastercard i přes to, že se svět stále potýká s vyšší inflací.

Silní spotřebitelé vyhovují především Amazonu, který tak může generovat zisky z e-commerce, které tvoří 40 % zisků této společnosti. Pro Google může být silná poptávky výhodná v tom, že lidé na internetu častěji vyhledávají služby a produkty, což generuje zisky z reklamy.

Finanční zdraví obou společností je také posíleno masivním snižováním pracovní síly, protože obě firmy v loňském roce propustily tisíce svých zaměstnanců. V neposlední řadě tyto společnosti mohou těžit z boomu ohledně umělé inteligence. Implementace těchto technologií do vnitropodnikových systémů, může zefektivnit chod společnosti a přinést výrazné finanční úspory. Pojďme se nyní již podívat blíže na jednotlivé společnosti.

Amazon

Akcie Amazon jsou jedny z nejvíce a zároveň jedny z nejlépe hodnocených. Cenové predikce se účastnilo 42 analytiků z Wall Street, kteří se shodli na cílové ceně 210 USD v nadcházejících 12 měsících. Žádný z analytiků neočekává akciový pokles, ani žádnou formu cenové stagnace.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Amazon od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Amazon od analytiků z Wall Street

Aby se mohly tyto velmi pozitivní výhledy analytiků naplnit, bude nezbytné, aby akcie prorazily nejbližší rezistenci na ceně 160 USD. Tato rezistence je zesílena kumulovaným volume z let 2021 a 2022. Predikce analytiků z Wall Street počítají s tvorbou nového historického maxima, což by opět znamenalo potřebu průrazu trhu nad hodnotou 190 USD, kde se nachází současné ATH.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Amazon
Měsíční akciový graf společnosti Amazon

Alphabet (Google)

Akcie Alphabet již nemají tak jednostranné hodnocení. Z celkového počtu 33 analytiků 6 z nich predikuje konzervativní akciový růst v nadcházejícím roce. Nicméně i tak 27 z nich očekává růst ceny akcií na nová historická maxima, dokonce výrazně nad jejich současnou hodnotu.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Google od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Google od analytiků z Wall Street

Nejbližší support, který by mohl akcie Google podržet při jejich růstu, je poměrně vzdálený od současné ceny. Tato nevýhoda je ovšem kompenzována přetrvávajícím růstem. Akcie Google budou muset při cestě na cílovou cenu 180 USD prorazit současné ATH, která se nachází na hodnotě 152 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Google
Měsíční akciový graf společnosti Google

Závěr

Od akcií společností Amazon a Google analytici očekávají v roce 2024 výrazný růst. Růst hodnoty obou akcií by měl, podle predikcí, přesáhnout hodnotu současných cenových maxim.

Z fundamentálního pohledu mohou obě společnosti těžit ze silné poptávky spotřebitelů a také z AI boomu, díky kterému by společnosti mohly generovat výrazné finanční úspory.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎