Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ve Francii bude možné platit kryptoměnami. Až 30 známých značek se chystá na akceptaci Bitcoinu

Publikováno
Ve Francii bude možné platit kryptoměnami. Až 30 známých značek se chystá na akceptaci Bitcoinu

Celkem až 30 slavných značek ve Francii bude nově podporovat platby Bitcoinem (BTC). Mezi nimi jsou například takové značky, jako jsou Sephora, Decathlon nebo Foot Locker.

Do začátku roku 2020 by se mělo otevřít přes 25 000 prodejních míst

Podporovatelé kryptoměn si mohou ve Francii mnout ruce nad podporou Bitcoinu ze strany slavných značek. Přesně by se tohoto projektu mělo zúčastnit 30 firem, mezi které patří například obchodník se sportovním oblečením Decathlon, teniskový gigant Foot Locker, obchod s kosmetikou Sephora anebo výrobce kol Moustache.

Podle prvotního plánu by se do začátku roku 2020 mělo ve Francii zpřístupnit více než 25 000 prodejních míst s podporou Bitcoinu. V první fázi bude možné využívat k platbám pouze BTC, ale společnost poskytující tuto službu počítá i se zapojením dalších kryptoměn v příštích letech.

Graf BTC
Změna za 24h
+2,57 %
Aktuální cena
$67 167

Bitcoin bude ihned převáděn na eura

Celý projekt bude podporován ze strany společnosti Deskoin, která se zaměřuje na poskytování finančních služeb a burzou Savitar. Obě společnosti v současnosti čekají na schválení žádosti pro poskytování služeb v oblasti digitálních aktiv podle francouzského zákona PACTE.

Po spuštění by tedy měly být na straně prodejce všechny platby prováděné v BTC převáděny automaticky na eura. 

Další pokrok v akceptaci kryptoměn ve Francii

Akceptace kryptoměn u velkých značek není jediným posunem ve Francii. Začátkem tohoto roku obdržela tabáková společnost Fédération des Buralistes povolení k prodeji bitcoinů.

To poté vedlo i ke spojení společnosti s francouzským poskytovatelem kryptopěněženky Keplerk. S její pomocí společnost mohla spustit prodej kupónů na nákup BTC ve svých pobočkách. Ty je po nákupu možné proměnit v Bitcoin právě v již zmíněné kryptopěněžence.

Také byste uvítali akceptaci kryptoměn v našich obchodech? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
13
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.