Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tyto dvě akcie nakupují největší světoví miliardáři. Přidáte se?

Nvidia ztrácí své kouzlo coby nejlepší AI akcie. Podle posledních údajů se velcí investoři obrací především ke dvěma jiným titulům.

Tyto dvě akcie nakupují největší světoví miliardáři. Přidáte se?
Zdroj: depositphotos.com

Umělá inteligence (AI) se na Wall Street stala ústředním bodem investic a přitahuje různorodé investory příslibem transformace různých průmyslových odvětví.

Očekává se, že tento technologický trend bude mít zásadní dopad na globální ekonomiku.

Podle studie společnosti PwC se předpokládá, že do konce desetiletí přispěje umělá inteligence globální ekonomice ohromující částkou 15,7 bilionu dolarů.

Poslední 13F formuláře, které musí vyplňovat velcí investoři (přes 100 milionů dolarů ve správě), ukazují zajímavý posun v rámci subsektoru AI akcií.

Ztratí AI akcie číslo 1 své postavení?

Investoři s miliardovým jměním, kteří se soustředí na růstové akcie s velkým potenciálem se v poslední době (možná trochu překvapivě) zbavují akcií společnosti Nvidia, která je často považována za infrastrukturní páteř AI.

Nvidia vděčí za svůj nedávný ohromující úspěch grafickým procesorům, které jsou klíčové pro datová centra s vysokým výpočetním výkonem.

Výkon akcií Nvidia za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nyní se však setkává se zvýšenou konkurencí ze strany dalších obřích průmyslových společností, jako jsou Intel a Advanced Micro Devices (AMD), a také s potenciální konkurencí ze strany svých hlavních zákazníků.

Mezi ně patří například Microsoft, Meta, Amazon a Alphabet, které vyvíjejí vlastní výkonné čipy pro umělou inteligenci.

Navíc čelí značným regulačním problémům, zejména v souvislosti s omezením amerického vývozu do Číny, který je pro ní životně důležitým trhem. Tato omezení mají potenciál výrazně snížit tržby Nvidie.

Ocenění společnosti navíc dosáhlo úrovně připomínající dotcom bublinu, což vyvolává obavy o udržitelnost tak vysoké přirážky.

Miliardáři sází na jiné tituly

Největší globální investoři přesměrovali svou pozornost na dvě jiné AI akcie: Baidu a Amazon.

Baidu

Čínský technologický gigant, přilákal významné investice miliardářů díky svému rozvíjejícímu se segmentu cloudu a autonomního řízení.

AI Cloud společnosti Baidu nabízí řešení využívající generativní AI pro personalizovanou reklamu a její služba Apollo Go se stala nejúspěšnější platformou pro autonomní řízení na světě.

Aktuální vývoj ceny akcie Baidu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Baidu Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Dominantní postavení společnosti na čínském trhu internetového vyhledávání (v posledních devíti letech 60-85% podíl), jí poskytuje stabilní základ, který by ji mohl ochránit před potenciálními výkyvy v odvětví AI.

Ocenění Baidu je v ostrém kontrastu s vysokou cenou společnosti Nvidia. Poměr ceny k budoucím ziskům (forward P/E) je u Baidu pouhých 8.

Amazon

Amazon zase integruje řešení AI napříč svými rozsáhlými aktivitami. Cloudová služba Amazon Web Service (AWS) využívá generativní umělou inteligenci k vylepšení reklamy obchodníků a nabídek produktů.

Zatímco e-commerce nabídka společnosti je všeobecně uznávaná, jsou to jiné segmenty společnosti – AWS, předplatitelské služby a reklama – které jsou skutečnými tahouny jejího cash flow.

Zejména cloudová služba AWS je hnacím motorem provozních příjmů Amazonu, když se na nich v loňském roce podílela dvěma třetinami, přestože představovala pouze šestinu čistých tržeb.

Aktuální vývoj akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

S oceněním pod úrovní 13násobku konsensuálního cash flow na akcii pro rok 2025 se akcie Amazonu obchodují výrazně levněji, než je jejich 5letý průměr.

Uvažujete o investování do akcií Baidu, nebo Amazon? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.