Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Trh s kryptoměnami má aktuálně větší hodnotu než celý Apple

Trh s kryptoměnami má aktuálně větší hodnotu než celý Apple

Trh s kryptoměnami má aktuálně větší hodnotu než celý Apple
Zdroj: Depositphotos.com

Trhu s kryptoměnami se podařilo svou kapitalizací přeskočit nejhodnotnější společnost na světě. A tou není nikdo jiný než americký technologický gigant Apple. Celková tržní kapitalizace kryptoměn aktuálně činí úctyhodných 2,44 bilionu dolarů. Kapitalizace Apple je přitom na hodnotě 2,38 bilionu dolarů.

K nárůstu hodnoty trhu s kryptoměnami došlo poté, co cena Bitcoinu a několika předních altcoinů ve čtvrtek prudce vzrostla.

Vývoj Bitcoinu za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Právě sílící Bitcoin trhu s kryptoměnami výrazně pomohl. Jeho cena totiž na začátku října vzrostla více než o třetinu. Nejhodnotnější kryptoměna světa dosáhla tento týden svého nového šestiměsíčního maxima – dostala se nad 59 000 dolarů a přiblížila se tak svému historickému maximu 64 000 dolarů. Dařilo se ale i dalším kryptoměnám: Ethereum, Binance Coin a Cardano zaznamenaly za pouhých 24 hodin výrazné zisky a vzrostly o 4 až 6 %.

Jaké jsou předpovědi analytiků?

Zajímavý vhled do vývoje hodnoty kryptoměn nabízí předpovědi analytiků. Jedna z dosud nejpřesnějších předpovědí pochází od nizozemského analytika, který si říká PlanB. Jeho červnová předpověď ceny Bitcoinu na srpen a září se spletla pouze o necelou třetinu procenta. Podle stejného modelu předpovědi ceny Bitcoinu je BTC aktuálně na nejlepší cestě dosáhnout rekordních hodnot ještě před koncem aktuálního roku.

Podle Mika McGlona, hlavního komoditního stratéga společnosti Bloomberg Intelligence, by cena bitcoinu v budoucnu mohla vzrůst až na 100 000 dolarů. Důvodem má být rostoucí americký dluh, narůstající obavy ze selhání a následná krize.

Předpověďmi mohou zamíchat geopolitické vlivy

Jakékoli prognózy ale znesnadňuje fakt, že kolem kryptoměn se stále něco děje. Tak například nedávný pád Bitcoinu byl vyvolán rozsáhlým zásahem proti těžbě kryptoměn v Číně. Analytik s přezdívku PlanB v rozhovoru pro list Independent uvedl, že jeho prognózy může zhatit mimo jiné další zákaz těžby bitcoinu či závažný geopolitický incident.

Ne vše, co se aktuálně děje, ale jde proti kryptoměnám. Tak například nedávné zavedení zákona o Bitcoinu v Salvadoru v kombinaci s masivními institucionálními investicemi vzbudilo naději, že má před sebou Bitcoin nadějnou etapu. Dobrou zprávou určitě také je, že Spojené státy americké neplánují žádné zákazy Bitcoinu ani ostatních kryptoměn.

Čeká nás další růst?

„Zdá se, že současný cyklus bitcoinu by se mohl odehrávat podobně jako cyklus v roce 2013," řekl deníku The Independent Simon Peters, kryptoanalytik online obchodní platformy eToro.

Pro připomenutí. Během pár měsíců, ke konci roku 2013 Bitcoin vystřelil od 100 USD až k více než 1 100 USD.

Překročení historického maxima tento měsíc nebo na začátku listopadu by odpovídalo schématu z roku 2013. Jistotu v tom ale nemáme. V dlouhodobém horizontu bychom dle analytiků měli být svědky růstu cen, a nakonec také nové maximální ceny Bitcoinu.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$56 891
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 603
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$625,5
Aktualizováno 3.12.2021 14:30

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo