Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Trh s kryptoměnami má aktuálně větší hodnotu než celý Apple

Publikováno
Trh s kryptoměnami má aktuálně větší hodnotu než celý Apple
Zdroj: Depositphotos.com

Trhu s kryptoměnami se podařilo svou kapitalizací přeskočit nejhodnotnější společnost na světě. A tou není nikdo jiný než americký technologický gigant Apple. Celková tržní kapitalizace kryptoměn aktuálně činí úctyhodných 2,44 bilionu dolarů. Kapitalizace Apple je přitom na hodnotě 2,38 bilionu dolarů.

K nárůstu hodnoty trhu s kryptoměnami došlo poté, co cena Bitcoinu a několika předních altcoinů ve čtvrtek prudce vzrostla.

Právě sílící Bitcoin trhu s kryptoměnami výrazně pomohl. Jeho cena totiž na začátku října vzrostla více než o třetinu. Nejhodnotnější kryptoměna světa dosáhla tento týden svého nového šestiměsíčního maxima – dostala se nad 59 000 dolarů a přiblížila se tak svému historickému maximu 64 000 dolarů. Dařilo se ale i dalším kryptoměnám: Ethereum, Binance Coin a Cardano zaznamenaly za pouhých 24 hodin výrazné zisky a vzrostly o 4 až 6 %.

Jaké jsou předpovědi analytiků?

Zajímavý vhled do vývoje hodnoty kryptoměn nabízí předpovědi analytiků. Jedna z dosud nejpřesnějších předpovědí pochází od nizozemského analytika, který si říká PlanB. Jeho červnová předpověď ceny Bitcoinu na srpen a září se spletla pouze o necelou třetinu procenta. Podle stejného modelu předpovědi ceny Bitcoinu je BTC aktuálně na nejlepší cestě dosáhnout rekordních hodnot ještě před koncem aktuálního roku.

Podle Mika McGlona, hlavního komoditního stratéga společnosti Bloomberg Intelligence, by cena bitcoinu v budoucnu mohla vzrůst až na 100 000 dolarů. Důvodem má být rostoucí americký dluh, narůstající obavy ze selhání a následná krize.

Předpověďmi mohou zamíchat geopolitické vlivy

Jakékoli prognózy ale znesnadňuje fakt, že kolem kryptoměn se stále něco děje. Tak například nedávný pád Bitcoinu byl vyvolán rozsáhlým zásahem proti těžbě kryptoměn v Číně. Analytik s přezdívku PlanB v rozhovoru pro list Independent uvedl, že jeho prognózy může zhatit mimo jiné další zákaz těžby bitcoinu či závažný geopolitický incident.

Ne vše, co se aktuálně děje, ale jde proti kryptoměnám. Tak například nedávné zavedení zákona o Bitcoinu v Salvadoru v kombinaci s masivními institucionálními investicemi vzbudilo naději, že má před sebou Bitcoin nadějnou etapu. Dobrou zprávou určitě také je, že Spojené státy americké neplánují žádné zákazy Bitcoinu ani ostatních kryptoměn.

Čeká nás další růst?

„Zdá se, že současný cyklus bitcoinu by se mohl odehrávat podobně jako cyklus v roce 2013,” řekl deníku The Independent Simon Peters, kryptoanalytik online obchodní platformy eToro.

Pro připomenutí. Během pár měsíců, ke konci roku 2013 Bitcoin vystřelil od 100 USD až k více než 1 100 USD.

Překročení historického maxima tento měsíc nebo na začátku listopadu by odpovídalo schématu z roku 2013. Jistotu v tom ale nemáme. V dlouhodobém horizontu bychom dle analytiků měli být svědky růstu cen, a nakonec také nové maximální ceny Bitcoinu.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

K tématu financí jsem se dostala tak trochu oklikou. Studovat jsem se vydala bohemistiku na pražské „fildě“, což se světem financí nijak nesouvisí. Ekonomika mě ale bavila už na střední, a tak mi bylo trochu líto, že se jí nijak nevěnuji. Během mých studií ovšem přišla nabídka začít pracovat jako externí copywriter pro jednu banku. Neváhala jsem, prošla výběrovým řízením a začala se rozkoukávat ve světě finančních produktů. Díky této „praxi“ mám největší zkušenosti právě v oblasti finančních produktů a osobních financí. Postupně se ale snažím proniknout také do světa investování.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.