Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » TOP 6 akcií, jejichž hodnota by se v roce 2022 měla hned ztrojnásobit – Co je na nich tak zajímavého?

TOP 6 akcií, jejichž hodnota by se v roce 2022 měla hned ztrojnásobit - Co je na nich tak zajímavého?

TOP 6 akcií, jejichž hodnota by se v roce 2022 měla hned ztrojnásobit - Co je na nich tak zajímavého?
Zdroj: depositphotos.com

S příchodem prvních jarních dní investoři vyhledávají zajímavé akciové tituly, ze kterých by mohli v pozdějších letních a podzimních dnech těžit profity. V současné době, kdy se většina firem již vzpamatovává z dvouletého období omezeného podnikání, je ideální doba stát při jejich rozvoji. V tomto článku si představíme TOP 6 akciových společností napříč širokým spektrem podnikatelských oborů, které by mohly investorům dopřát zajímavé zisky. Technická a fundamentální analýza těchto společností značí, že jejich by letos svoji hodnotu mohly ztrojnásobit.

1) ChargePoint Holdings – maloobchod

Začátek roku 2022 je pro tuto společnost velmi dobrý, protože akcie vykazují pouze růstovou tendenci. Tento růst je podpořen i velmi dobrým meziročním nárůstem tržeb, který se zastavil na 65,4 %, což činí tržby o hodnotě 242,3 milionu USD. Akcie se v současné době nacházejí na rezistentní úrovni, která je jednak tvořena dlouhodobými Low a jednak v ní figuruje vysoké Volume (objemy).

Výhled pro tuto společnost je velmi pozitivní a analytici počítají s růstem tržeb v roce 2022 na téměř 462 milionu USD a v roce 2023 dokonce k hodnotám 730 milionů USD. Společnost ChargePoint v současné době investorům nevyplácí dividendy.

Týdenní akciový graf společnosti ChargePoint Holdings
Týdenní akciový graf společnosti ChargePoint Holdings
Zdroj: tradingview.com

2) Shoals – polovodiče

Tato společnost, která se specializuje na výrobu polovodičů, rovněž zažívá oživení a to především díky ohlášenému návratu výrobní kapacity polovodičů opět do USA. Podle toho vypadá i výhled analytiků. Odhaduje se růst tržeb v roce 2022 na 330 milionu USD, což je obrovský skok oproti současným 213 milionům USD. Akcie společnosti Shoals se obchodují v rostoucím trendu, který se vytvořil po novoročním atakování historických minim.

V akciovém růstu ovšem stojí dvě blízké rezistence, které jsou navíc podpořeny úrovněmi z Fibonacciho retracementu. Společnost Shoals v současné době nevyplácí dividendy.

Týdenní graf společnosti Shoals
Týdenní graf společnosti Shoals
Zdroj: tradingview.com

3) Freeport McMoran – výroba mědi

Velmi úspěšný rok 2021 zakončila společnost Freeport McMoran s nárůstem tržeb o 60,9 %. Společnost těží především z neustále rostoucích cen mědi na světových trzích, což loni vyústilo k tržbám ve výši 22,85 miliardy USD. Analytici odhadují růst tržeb i pro rok 2022 a to na 26,1 miliardy USD.

Akcie společnosti se během roku 2021 obchodovaly v postranním trendu, jehož cenové rozpětí bylo začátkem roku 2022 opuštěno ve směru růstu. Díky tomuto cenovému pohybu mohou ceny akcií bez obtíží atakovat svá historická maxima. Tato společnost vyplácí akcionářům čtvrtletní dividendy v hodnotě 0,08 USD za akcii.

Měsíční akciový graf společnosti Freeport McMoran
Měsíční akciový graf společnosti Freeport McMoran
Zdroj: tradingview.com

4) Novavax – biotechnologie

Akcie této biotechnologické společnosti se již třetí měsíc obchodují na supportní cenové úrovni, přičemž reakce bude rozhodujíc pro budoucí trendové směřování. Společnost Novavax v loňském roce vykázala tržby v hodnotě 1,15 miliardy USD, což činí meziroční nárůst o 141 %. Odhadované tržby pro rok 2022 činí 4,49 miliardy USD s tím, že tato čísla budou silně závislá od vývoje pandemie C19.

Dojde-li k odrazu od supportní zóny ve směru růstu, mohou akcie Novavax atakovat cenovou úroveň POC na hodnotě 180 USD. Společnost nevyplácí dividendy.

Měsíční akciový graf společnosti Novavax
Měsíční akciový graf společnosti Novavax
Zdroj: tradingview.com

5) Enphase Energy – solární energie

Exponenciální růst tržeb vykazuje tato společnost již pět let. Enphase Energy profitovala nejprve z nárůstu zájmu o solární energii, přičemž si v dvouletém období pandemie dokázala své místo na trhu udržet, což lze pozorovat i na akciové konsolidaci okolo ceny 180 USD.

Meziroční nárůst tržeb o 78,5 % hovoří sám za sebe a společnosti přinesl tržby v hodnotě 1,38 miliardy USD. Predikce tržeb pro rok 2022 činí 2,01 miliardy a pro rok 2023 je predikováno 2,62 miliardy USD. Nevýhodou této společnosti je technické postavení cenového grafu, které vykazuje nejbližší supportní zónu až na ceně 60 USD, což by při současných cenách znamenalo poměrně silný propad jejich hodnoty. Enphase Energy nevyplácí dividendy.

Měsíční akciový graf společnosti Enphase Energy
Měsíční akciový graf společnosti Enphase Energy
Zdroj: tradingview.com

6) Plug Power – výroba vodíku

Akcie této "vodíkové společnosti" reagovaly odrazem od supportní zóny a nyní se nachází v krátkodobém růstu. Společnost Plug Power může v dalších letech těžit především z novely zákona o infrastruktuře v USA, která počítá s výstavbou vodíkových čerpacích stanic na dálnicích po celém území USA.

Společnost v loňském roce vykázala tržby v hodnotě 502,3 milionu USD a pro rok 2022 činí odhad tržeb 911 milionů. V roce 2023 se počítá s růstem tržeb k hodnotám 1,5 miliardy USD. Tato společnost nevyplácí dividendy. 

Měsíční akciový graf společnosti Plug Power
Měsíční akciový graf společnosti Plug Power
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Prvním milníkem, ke kterému se zraky většiny investorů v letošním roce budou ubírat, je zveřejňování ekonomických dat jednotlivých společností za první kvartál nového fiskálního roku. Tyto údaje investorům napoví mnohé o hospodaření akciových společností, čímž se buď potvrdí nebo vyvrátí kurzové predikce. Výše uvedené společnosti jsou zajímavé především tím, že za nimi stojí buď pozitivní fundament, nebo se jejich akcie nacházejí na některé ze supportních zón. Ať tak nebo onak, investor musí vždy na prvním místě myslet především na ochranu svého kapitálu, než bezhlavou honbu za potencionálními zisky, proto jakoukoliv investici nejprve podrobte své vlastní podrobné analýze.

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 3 komentáře
strejda longas

Plug Power je firma, která nikdy nebyla v zisku, na svůj provoz si vydělává vydáváním dalších a dalších akcií, které pokud cena trošku vyleze, hned management střelí.

To je rozhodně stock, do kterého chcete investovat svoje penize.

Marek Ye

Nebo Nanophase Technologies – NANX

Martin Klass Ph.D., MBA
Odpověď na Marek Ye

Ano, toto je také zajímavá společnost, která vypadá, že se po pár letech stagnace opět probírá k životu. Meziroční růst tržeb 72 % je určitě zajímavý. Nevýhodu ovšem vidím především v tom, že společnost je pouze z 1,5 % vlastněna institucemi, zbytek tvoří spekulanti, což může způsobit vysokou volatilitu. Každopádně děkuji za Váš příspěvek.

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo