Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 5 akcií, které se vyplatí koupit po jejich pádu způsobeným koronavirem

Publikováno
TOP 5 akcií, které se vyplatí koupit po jejich pádu způsobeným koronavirem

Není na co čekat. Již teď můžeme s jistotou říci, že koronavirus způsobil v posledních letech nevídaný pád světových trhů, přičemž akciový trh přišel k pondělí 9. března o 15 % a ropa o 30 %.

Během několika posledních týdnů však všechny zajímalo, zda může koronavirus tlačit WTI níže. (ano) A také zda jeho šíření může způsobit pokles akcií Applu (také ano), nebo zda by mohl dotlačit DAX na 10 000 (zatím ne, ale stále je na to čas).

Otázka teď ale zní: Vytvořilo šíření koronaviru příležitost pro investory, aby si za výhodnou cenu nakoupili silná aktiva? Pojďme se na to podívat!

Dopady koronaviru na trh

V reálném sektoru ekonomiky vedly důsledky koronaviru k zastavení fungování řady průmyslových odvětví a podniků.

Nejviditelněji je zasažen především cestovní ruch, který prožívá těžké chvíle kvůli strachu ze strany cestujících, kteří se obávají případné nákazy. V důsledku toho mají letecké společnosti čím dál tím méně cestujících, hotely přicházejí o hosty a zábavní parky spolu s dalšími turistickými atrakcemi zaznamenávají menší návštěvnost.

Cestovní ruch však není jediný, kdo trpí. Lidé se vyhýbají veřejným místům, a proto kavárny, restaurace a zařízení rychlého občerstvení také pociťují ztráty, čemuž jsou příkladem i uzavřené pobočky McDonald’s a Starbucks v Číně.

Koronavirus zasahuje i do technologického odvětví, což potvrzuje i Facebook. Ten ruší svoji vývojářskou konferenci F8 a March marketing summit, přičemž oznámil i zpoždění výroby oblíbeného VR headsetu Oculus Quest.

Problémy zaznamenává i Apple, který už teď počítá s tím, že nedodrží svůj čtvrtletní plán ohledně příjmů, a to i ve spojitosti s uzavřením 42 obchodů v Číně. Google navíc uzavřel všechny své čínské kanceláře a ruší i svůj Google News Initiative Summit.

Toto je jen malý výčet některých oznámení ze strany největších světových technologických společností, které jsou nuceni rušit dopředu naplánované události, uzavírat pobočky nebo rušit firemní cesty.

5 TOP akcií, do kterých investovat během výprodeje

Mnoho investorů a traderů se teď ptá, zda tato volatilita vytvořila dostatečné příležitosti pro investory, kteří se drží strategie buy-and-hold a dlouhodobé investory.

Podle nás ano, a proto vám přinášíme 5 Top akcií, které je možné koupit za výhodné ceny během výprodeje způsobeného koronavirem.

1. Apple (#AAPL)

Od té doby, co společnost Apple snížila svoji prognózu ohledně výnosů pro druhé čtvrtletí, klesla cena jejich akcií na mnohem nižší hodnotu, než na jaké byla začátkem prosince minulého roku.

To znamená, že poměr tržní ceny akcie k zisku na akcii je nyní méně než 23, což je mnohem méně než průměr z minulého roku, který se pohyboval kolem 25. Je tedy nutné počítat s tím, že se Apple nadále může potýkat s krátkodobými problémy ohledně růstu akcií v důsledku šíření koronaviru.

V dlouhodobém horizontu má však Apple stále silné základy, a tak se investorům vyplatí využít situace a nakoupit akcie za nižší cenu.

Denní graf akcií Applu od 3. července 2019 do 10. března 2020. (zdroj: AdmiralMarkets)
Denní graf akcií Applu od 3. července 2019 do 10. března 2020. (zdroj: AdmiralMarkets)

2. Microsoft (#MSFT)

Stejně jako Apple, i akcie Microsoft od začátku prosince 2019 klesly na svoji nejnižší úroveň. I když koronavirus momentálně způsobil v Číně narušení dodavatelského řetězce, je nutné říci, že jsou tyto problémy pouze dočasné a nemění nic na pozitivní dynamice společnosti, kterou získala především díky přechodu na cloud computing.

Denní graf akcií Microsoftu od 3. července 2019 do 10. března 2020. (zdroj: AdmiralMarkets)
Denní graf akcií Microsoftu od 3. července 2019 do 10. března 2020. (zdroj: AdmiralMarkets)

3. Adobe (#ADBE)

Stejně jako ostatní akcie technologických společností na tomto seznamu zaznamenaly i ty od Adobe za poslední týden výrazný pokles. Nicméně, jediné, co ohrožuje akcie Adobe je momentální výprodej na trhu.

Adobe totiž není tak zranitelný vůči dopadům koronaviru jako například zmíněný Apple nebo Microsoft, což vytváří perfektní příležitost k nákupu jeho akcií za nízkou cenu.

Denní graf akcií Adobe od 3. července 2019 do 10. března 2020. (zdroj: AdmiralMarkets)
Denní graf akcií Adobe od 3. července 2019 do 10. března 2020. (zdroj: AdmiralMarkets)

Navíc kvůli jeho zaměření na cloudovou transformaci a digitalizaci pro podniky i spotřebitele, má Adobe stále prostor pro silný růst, a je možné očekávat, že tento trend bude pokračovat i v dalších letech.

U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

4. NVIDIA (#NVDA)

Po rallye akcií NVIDIA v roce 2019 akcie této společnosti poměrně zdražily, i když se vyznačovaly nevýraznou finanční výkonností. I tak investoři neustále skupovali jejich akcie, i když NVIDA neplnila slibovaný obrat.

Naštěstí k němu došlo ve čtvrtém čtvrtletí, přičemž pokles ceny akcií v důsledku koronaviru znamená, že jsou tyto akcie momentálně v opravdu hezké “slevě” – nyní je poměr mezi tržní cenou těchto akcií a čistým ziskem na jednu akcii (označováno jako P/E) na hodnotě 57 – přitom jen pár týdnů zpět bylo P/E akcií Nvidie 70.

I tak je sice Nvidia dle P/E velmi nadhodnocena, ale rozhodně se už brzy bude jevit jako hezká nákupní příležitost.

Denní graf akcií NVIDIA od 3. července 2019 do 10. března 2020. (zdroj: AdmiralMarkets)
Denní graf akcií NVIDIA od 3. července 2019 do 10. března 2020. (zdroj: AdmiralMarkets)

5. Uber (#UBER)

Cena akcií společnosti Uber klesala v měsících následujících po jeho IPO a pokračovala v klesajícím trendu až do listopadu. Ukázalo se, že jeho dno se objevilo těsně nad 25 USD za akcii a v prosinci cena akcií začala opět stoupat až do února tohoto roku, kdy dosáhla svého dosavadního maxima 42 USD.

Nedávný pokles přivedl cenu akcií zpět k supportu kolem 28 USD, s tím, že je tu velká šance jejich růstu po opadnutí paniky způsobené koronavirem. Kromě toho je více než pravděpodobné, že Uber se bude stále držet v čele jeho konkurentů a jeho opatření na snížení nákladů zlepší i bilanci celé společnosti.

Denní graf akcií Uber od 3. července 2019 do 10. března 2020. (zdroj: AdmiralMarkets)
Denní graf akcií Uber od 3. července 2019 do 10. března 2020. (zdroj: AdmiralMarkets)

Tak výš máte 5 TOP akcií, do kterých se momentálně může vyplatit investovat. Zkusíte to také?

Líbil se vám tento článek?
8
2

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.