Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Top 4 dividendové akcie z indexu S&P 500

Publikováno
Top 4 dividendové akcie z indexu S&P 500
Zdroj: world-grain.com

V indexu S&P 500 najdete stovky akcií vyplácejících dividendy. Mají různé byznys modely, jsou v různém stádiu vývoje podnikání, mají různé velikosti. Některé charakterizují vysoké dividendové výnosy, jiné mají dlouhou historii neustálého zvyšování dividendových výplat. Pouze hrstka společností však nabízí to nejlepší z obou světů.

Čtyři dividendové akcie, které vynikají kombinací vysokých výnosů a dlouhodobého zvyšování dividendy jsou Chevron, Federal Realty Investment Trust, Realty Income a Consolidated Edison.

Přestože v indexu S&P 500 vyplácejí dividendy stovky společností, zdá se, že právě tyto čtyři mají prostředky na to, aby v budoucnu pokračovaly v navyšování svých atraktivních dividend. Díky tomu je můžeme označit v širokém výběru dividendových akcií z indexu S&P 500 za top 4 plátce dividend. Pojďme se na tyto 4 dividendové stálice podívat blíže.

1. Chevron

Chevron zvyšuje svou dividendu pozoruhodných 34 let v řadě, což z něj dělá dividendového aristokrata. Ropná společnost dokázala dlouhodobě odolávat volatilitě v tomto sektoru a zajistit konzistentní růst dividend. Klíčem k jejímu úspěchu je mimo jiná široká škála operací a silná rozvaha. Chevron těží ropu a zemní plyn, vyrábí dopravní paliva, maziva a petrochemické výrobky a provozuje další energetická aktiva. Tato diverzifikace mu pomáhá vytvářet stabilnější peněžní toky, které podporují jeho dividendu. Dividendový výnos akcií Chevron v současné době činí 4,6 %. To je výrazně nad průměrem indexu S&P 500, který činí zhruba 1,3 %.

Ropný byznys společnosti čelí nejistotě, protože se globální ekonomika zaměřuje na snižování emisí uhlíku. To vede Chevron k urychlení investic vedoucích ke snižování emisí uhlíku. Proto také hodlá společnost do roku 2028 investovat 10 miliard dolarů, například na obnovitelná paliva, vodík a zachycování uhlíku. Společnost věří, že se jí tyto investice v budoucnu vyplatí. Vynaložené peníze by měly pomoci Chevronu snížit uhlíkovou stopu a podílet se na globálním řešení klimatických změn a zároveň pokračovat v zásobování ekonomiky energií, kterou tak nutně potřebuje.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Chevron Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Federal Realty Investment Trust

Společnost Federal Realty se ke svým investorům v průběhu let chovala opravdu štědře. Tento realitní investiční fond (REIT) zvyšuje výplatu dividendy již 53 let po sobě. To je nejdelší série v sektoru REIT akcií, a kromě jiného to z ní dělá také dividendového krále. Dividendový výnos akcií Federal Realty Investment Trust pak v současné době dosahuje 3,4 %.

Maloobchodní REIT v průběhu let stabilně zvyšuje svou dividendu tím, že se zaměřuje na zvyšování peněžního toku na akcii. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je soustředit se na vlastnictví vysoce kvalitních maloobchodních nemovitostí na hlavních pobřežních trzích USA. Ty mají tendenci těžit z dlouhodobého růstu populace a stálé poptávky maloobchodníků.

Do budoucna hodlá Federal Realty také získávat další nemovitosti a investovat do developerských a rekonstrukčních projektů, včetně přidávání nových typů nemovitostí, jako jsou byty. Tyto investice umožňují REIT fondu stabilně zvyšovat peněžní toky, které podporují konzistentní zvyšování dividend.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FRT Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. Realty Income

Společnost Realty Income dostává svému názvu (Realty Income = Příjmy z nemovitostí). REIT, který vyplácí měsíční dividendu, zvýšil od svého vstupu na newyorskou burzu v roce 1994 výplatu 113krát, včetně každého z posledních 96 po sobě jdoucích čtvrtletí. Zvyšuje tak svou dividendu už 26 let v řadě, což akcie Realty Income kvalifikuje jako dividendového aristokrata. Maloobchodní REIT má v současné době výnos 4 %.

Společnost v průběhu let zvyšovala své výplaty díky stabilnímu získávání jednotlivých nemovitostí, které byly pronajaty kvalitním nájemcům. Tyto nájemní smlouvy vyžadují, aby nájemce platil pojištění budovy, daň z nemovitosti a hradil údržbu, což jí umožňuje generovat stabilní peněžní tok. Realty Income se zaměřuje na pronájem nemovitostí kvalitním nájemcům působících v necyklických odvětvích, jako jsou obchody se smíšeným zbožím, obchody s potravinami, obchody s domácími potřebami a lékárny.

Pyšní se také rostoucím portfoliem průmyslových nemovitostí. To vše Realty Income doplňuje špičkovým finančním profilem, který mu dává flexibilitu pro další růst portfolia, peněžních toků a dividend.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie O Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

4. Consolidated Edison

Consolidated Edison ukazuje v průběhu let, že jde o výjimečnou dividendovou akcii. Tato energetická společnost působící v aglomeraci New Yorku zvyšuje svou dividendu již 47 let v řadě. V současné době charakterizuje akcie Consolidated Edison dividendový výnos 4 %, což je v dnešním prostředí nízkých úrokových sazeb atraktivní úroveň.

Společnost je jedním lídrů v oblasti čisté energie. Je druhým největším výrobcem solární energie v Severní Americe a rozvíjí rozsáhlé aktivity v oblasti větrné energie. Zároveň intenzivně investuje do zlepšení dlouhodobé udržitelnosti svých aktivit. Očekává, že do roku 2023 investuje 12,7 miliardy dolarů, přičemž třetina těchto peněz půjde na ekologické projekty a zbytek na zlepšení bezpečnosti a spolehlivosti svých aktiv – elektráren. Tyto investice by měly společnosti Consolidated Edison umožnit další růst peněžních toků, což by mělo podpořit budoucí zvyšování dividend.

Zdroj: google.com
Vyvoj-akcii-conolidated-edison-akcie-za-poslednich-12-mesicu-v-poslednim-roce
Vývoj akcií Consolidated Edison za posledních 12 měsíců

Pokud vás možnost investování do dividendových akcií zaujala, využijte tohoto odkazu do naší rubriky, kde se o nich dozvíte vše potřebné.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.