Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » Top 4 dividendové akcie z indexu S&P 500

Top 4 dividendové akcie z indexu S&P 500

Top 4 dividendové akcie z indexu S&P 500
Zdroj: world-grain.com

V indexu S&P 500 najdete stovky akcií vyplácejících dividendy. Mají různé byznys modely, jsou v různém stádiu vývoje podnikání, mají různé velikosti. Některé charakterizují vysoké dividendové výnosy, jiné mají dlouhou historii neustálého zvyšování dividendových výplat. Pouze hrstka společností však nabízí to nejlepší z obou světů.

Čtyři dividendové akcie, které vynikají kombinací vysokých výnosů a dlouhodobého zvyšování dividendy jsou Chevron, Federal Realty Investment Trust, Realty Income a Consolidated Edison.

Přestože v indexu S&P 500 vyplácejí dividendy stovky společností, zdá se, že právě tyto čtyři mají prostředky na to, aby v budoucnu pokračovaly v navyšování svých atraktivních dividend. Díky tomu je můžeme označit v širokém výběru dividendových akcií z indexu S&P 500 za top 4 plátce dividend. Pojďme se na tyto 4 dividendové stálice podívat blíže.

Vývoj hodnoty indexu S&P 500 za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

1. Chevron

Chevron zvyšuje svou dividendu pozoruhodných 34 let v řadě, což z něj dělá dividendového aristokrata. Ropná společnost dokázala dlouhodobě odolávat volatilitě v tomto sektoru a zajistit konzistentní růst dividend. Klíčem k jejímu úspěchu je mimo jiná široká škála operací a silná rozvaha. Chevron těží ropu a zemní plyn, vyrábí dopravní paliva, maziva a petrochemické výrobky a provozuje další energetická aktiva. Tato diverzifikace mu pomáhá vytvářet stabilnější peněžní toky, které podporují jeho dividendu. Dividendový výnos akcií Chevron v současné době činí 4,6 %. To je výrazně nad průměrem indexu S&P 500, který činí zhruba 1,3 %.

Ropný byznys společnosti čelí nejistotě, protože se globální ekonomika zaměřuje na snižování emisí uhlíku. To vede Chevron k urychlení investic vedoucích ke snižování emisí uhlíku. Proto také hodlá společnost do roku 2028 investovat 10 miliard dolarů, například na obnovitelná paliva, vodík a zachycování uhlíku. Společnost věří, že se jí tyto investice v budoucnu vyplatí. Vynaložené peníze by měly pomoci Chevronu snížit uhlíkovou stopu a podílet se na globálním řešení klimatických změn a zároveň pokračovat v zásobování ekonomiky energií, kterou tak nutně potřebuje.

Vývoj ceny akcií Chevron za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2. Federal Realty Investment Trust

Společnost Federal Realty se ke svým investorům v průběhu let chovala opravdu štědře. Tento realitní investiční fond (REIT) zvyšuje výplatu dividendy již 53 let po sobě. To je nejdelší série v sektoru REIT akcií, a kromě jiného to z ní dělá také dividendového krále. Dividendový výnos akcií Federal Realty Investment Trust pak v současné době dosahuje 3,4 %.

Maloobchodní REIT v průběhu let stabilně zvyšuje svou dividendu tím, že se zaměřuje na zvyšování peněžního toku na akcii. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je soustředit se na vlastnictví vysoce kvalitních maloobchodních nemovitostí na hlavních pobřežních trzích USA. Ty mají tendenci těžit z dlouhodobého růstu populace a stálé poptávky maloobchodníků.

Do budoucna hodlá Federal Realty také získávat další nemovitosti a investovat do developerských a rekonstrukčních projektů, včetně přidávání nových typů nemovitostí, jako jsou byty. Tyto investice umožňují REIT fondu stabilně zvyšovat peněžní toky, které podporují konzistentní zvyšování dividend.

Vývoj ceny akcií Federal Realty Investment Trust za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

3. Realty Income

Společnost Realty Income dostává svému názvu (Realty Income = Příjmy z nemovitostí). REIT, který vyplácí měsíční dividendu, zvýšil od svého vstupu na newyorskou burzu v roce 1994 výplatu 113krát, včetně každého z posledních 96 po sobě jdoucích čtvrtletí. Zvyšuje tak svou dividendu už 26 let v řadě, což akcie Realty Income kvalifikuje jako dividendového aristokrata. Maloobchodní REIT má v současné době výnos 4 %.

Společnost v průběhu let zvyšovala své výplaty díky stabilnímu získávání jednotlivých nemovitostí, které byly pronajaty kvalitním nájemcům. Tyto nájemní smlouvy vyžadují, aby nájemce platil pojištění budovy, daň z nemovitosti a hradil údržbu, což jí umožňuje generovat stabilní peněžní tok. Realty Income se zaměřuje na pronájem nemovitostí kvalitním nájemcům působících v necyklických odvětvích, jako jsou obchody se smíšeným zbožím, obchody s potravinami, obchody s domácími potřebami a lékárny.

Pyšní se také rostoucím portfoliem průmyslových nemovitostí. To vše Realty Income doplňuje špičkovým finančním profilem, který mu dává flexibilitu pro další růst portfolia, peněžních toků a dividend.

Vývoj ceny akcií Realty Income za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

4. Consolidated Edison

Consolidated Edison ukazuje v průběhu let, že jde o výjimečnou dividendovou akcii. Tato energetická společnost působící v aglomeraci New Yorku zvyšuje svou dividendu již 47 let v řadě. V současné době charakterizuje akcie Consolidated Edison dividendový výnos 4 %, což je v dnešním prostředí nízkých úrokových sazeb atraktivní úroveň.

Společnost je jedním lídrů v oblasti čisté energie. Je druhým největším výrobcem solární energie v Severní Americe a rozvíjí rozsáhlé aktivity v oblasti větrné energie. Zároveň intenzivně investuje do zlepšení dlouhodobé udržitelnosti svých aktivit. Očekává, že do roku 2023 investuje 12,7 miliardy dolarů, přičemž třetina těchto peněz půjde na ekologické projekty a zbytek na zlepšení bezpečnosti a spolehlivosti svých aktiv – elektráren. Tyto investice by měly společnosti Consolidated Edison umožnit další růst peněžních toků, což by mělo podpořit budoucí zvyšování dividend.

Vyvoj-akcii-conolidated-edison-akcie-za-poslednich-12-mesicu-v-poslednim-roce
Vývoj akcií Consolidated Edison za posledních 12 měsíců
Zdroj: google.com

Pokud vás možnost investování do dividendových akcií zaujala, využijte tohoto odkazu do naší rubriky, kde se o nich dozvíte vše potřebné.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo