Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 3 investice do Gaming sektoru. Kdy ovládne AI i srdce hráčů?

Publikováno
TOP 3 investice do Gaming sektoru. Kdy ovládne AI i srdce hráčů?
Zdroj: depositphotos.com

Trh s video a PC hrami je jedním z nejdynamičtějších sektorů, do kterého mohou investoři vložit svůj kapitál. Některé prognózy dokonce hovoří o dosažení tržní kapitalizace do roku 2025 na hodnotu 300 miliard dolarů.

V tomto článku si představíme zajímavá čísla z herního segmentu, a také nakousneme otázku implementace AI do moderních her. Nezapomeneme se podívat ani na nejznámější akcie z tohoto segmentu, které budeme vyhodnocovat pomocí technické a fundamentální analýzy. Pojďme se do toho pustit.

Aktuální cena
Změna
Roblox / RBLX
Načítání
Načítání
Načítání
Electronic Arts / EA
Načítání
Načítání
Načítání
Take-Two Interactive / TTWO
Načítání
Načítání
Načítání

Již není žádným tajemstvím, že mobilní hry již překonaly klasické hry na PC a konzole. V řeči čísel dokázal segment mobilního hraní vzrůst z tržní kapitalizace 70 miliard dolarů v roce 2019 na hodnotu 100 miliard v roce 2022. Jedná se tedy o nejrychleji rostoucí segment mediálního průmyslu, který se navíc začíná stávat masovým fenoménem.

Podle Entertainment Software Association hraje videohry ve Spojených státech více než 164 milionů dospělých a utratí za ně přibližně 43 miliard dolarů ročně.

Spojené státy americké dokáže v rychlosti růstu herního segmentu překonat pouze Čína, která stabilně vykazuje roční růst okolo 14 %. Co se týče implementace umělé inteligence do her, dostaly se letos v září na Tokyo Game Show mezi hráče zajímavé informace. Hisashi Koinuma, prezident a provozní ředitel Koei Tecmo Games v rozhovoru pro CNBS řekl, že tento segment není prozatím schopen implementovat prvky generativní umělé inteligence.

Hlavní překážka není technologická, ale legislativní. V případě používání prvků umělé inteligence by totiž mohly vznikat problémy s určením vlastnického práva. Japonští vývojáři naráží na fakt, že pokud umělá inteligence něco vytvoří, měla by být automaticky považována za autora onoho díla.

Ovšem v zákoně umělá inteligence není ani fyzická ani právnická osoba, tedy není ji možné ani zaměstnat, aby autorská práva produktu přešla na společnost.

Nyní se již pojďme podívat na 3 zajímavé herní akcie.

1) Electronic Arts

Tato společnost v posledních pěti letech vykazuje stabilní růst svých tržeb. Ne jinak by tomu mělo být i na dále a v roce 2024 jsou predikovány tržby 7,6 miliardy USD. K letošnímu roku společnost vykázala meziroční růst tržeb 4,23 %. Od roku 2020 Electronic Arts vyplácí dividendy. Poslední oznámená dividenda činní 0,19 USD za akcii a je vyplácená kvartálně.

Akcie Electronic Arts se od roku 2021 obchodují v mírně klesajícím trendu, ovšem s vysokou měsíční volatilitou. Několikrát testovaný support se nachází na ceně 110 USD a pokud by trh klesl pod jeho hodnotu, může dojít k agresivnímu výprodeji až k hodnotě 75 USD za akcii. Naopak růst je podmíněn průrazem klesající trendová čáry.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Electronic Arts
Měsíční akciový graf společnosti Electronic Arts

2) Take-Two Interactive Software

Tržby této společnosti vykazují skokové nárůsty, o čemž svědčí meziroční růst 25,6 %. Predikce tržeb pro rok 2024 je 5,5 miliardy USD a pro rok 2025 dokonce 7,8 miliardy dolarů. Do společnosti z 88 % investují především institucionální investoři. Společnost Take-Two ovšem nevyplácí dividendy.

Akcie Take-Two Interactive se od roku 2019 obchodují nad hodnotou supportu, který byl již dvakrát testovaný. Čím více testů supportu proběhne tím se snižuje jeho validita a zvyšuje pravděpodobnost průrazu. Po menší technické korekci akcie opět rostou a pokud se dokáží udržet nad hodnotou 100 USD, vykreslí se na nižší hodnotě další support, který po pullbacku akcie mohou využít jako podporu ke svému růstu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Take-Two Interactive Software
Měsíční akciový graf společnosti Take-Two Interactive Software

3) Roblox

Trochu smutný pohled na akcie Roblox rozzáří fakt, že společnost každý rok generuje vyšší zisky. Meziroční růst tržeb u této společnosti činní 18,7 % a pro rok 2023 jsou predikovány tržby 3,4 miliard USD a pro rok 2024 téměř 4 miliardy dolarů. Z 56 % akcie Roblox vlastní institucionální investoři, nicméně společnost nevyplácí dividendy.

Akcie Roblox se po výrazném cenovém propadu v roce 2022 stále obchodují pod hodnotou klesající trendové čáry. První známkou růstu ceny bude tedy její proražení. Aby si mohli být investoři růstem jistí, bude potřeba, aby se akcie obchodovaly nad hodnotou 50 USD, což je současná nejbližší rezistence. Dokud ovšem nedojde k průrazu trendové čáry, akcie se budou dále obchodovat v klesajícím trendu.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Roblox
Týdenní akciový graf společnosti Roblox

Závěr

Herní průmysl je jedním z nejrychleji rostoucích trhů na světě, u kterého analytici očekávají růst tržní kapitalizace do roku 2025 na 300 miliard dolarů. Tento segment ovšem bojuje s implementací umělé inteligence (AI) především kvůli nejasnostem ohledně legislativy v oblasti autorského práva. V článku jsme analyzovali také akcie tří společností, u kterých se v nadcházeních dvou letech očekává skokový růst tržeb.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu!

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎