Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 2 technologické akcie, které si díky splitu bude moci dovolit téměř každý investor

Split je velmi důležitou součástí firemní strategie, jak udržet akcie atraktivní i pro méně kapitalizované investory. Jaké akcie s potenciálem na split je dobré sledovat, se dočtete v tomto článku.

Publikováno
TOP 2 technologické akcie, které si díky splitu bude moci dovolit téměř každý investor
Zdroj: depositphotos.com

Split akcií je jednou z technik, jak může společnost regulovat hodnotu svých akcií. Díky této metodě lze udržovat atraktivitu akcií pro širokou veřejnost a tím pádem stále navyšovat svojí tržní kapitalizaci. Ne každý broker totiž nabízí možnost nákupu frakčních akcií.

V tomto článku se podíváme na 2 akcie, u kterých se očekává v letošním roce akciový split.

Korelační graf akcií Lam Research a Amphenol

Aktuální cena
Změna
Lam Research / LRCX
Načítání
Načítání
Načítání
Amphenol / APH
Načítání
Načítání
Načítání

Asi nejsledovanější společností, od které se očekává split akcií, je Nvidia. Akcie této společnosti by měly být v letošním roce rozděleny v poměru 10:1, tedy celková hodnota jedné akcie by měla klesnout na desetinu.

Investoři, kteří akcie Nvidia již drží, se nemusejí ničeho obávat, protože budou mít nižší hodnotu, ale investorům jich bude připsáno ekvivalentně větší množství.

Pojďme se však nyní podívat na další dvě společnosti, které by díky splitu akcií mohly být opět dostupné většímu množství investorů.

1) Lam Research

Tato společnost se pohybuje v polovodičovém segmentu. Co se týče tržeb, tak v meziročním měřítku došlo k výraznějšímu poklesu o 24,5 %. Společnost v roce 2023 vygenerovala 17,43 miliardy USD tržeb a v roce 2024 se očekává pokles na hodnotu 14,88 miliardy USD.

Rok 2025 by z pohledu tržeb měl být opět ziskový, s cílovou hodnotou 17,7 miliardy USD. Společnost vyplácí kvartální dividendu 2 USD na akcii. Akcie této společnosti vlastní téměř z 87 % institucionální investoři.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce akcií Lam Research od analytiků z Wall Street
Cenová predikce akcií Lam Research od analytiků z Wall Street

Cenové predikce se zúčastnilo 22 analytiků z Wall Street. Celkem 14 z nich doporučuje akcie Lam Research nakoupit a 8 analytiků doporučuje akcie podržet ve svém portfoliu. Čas na prodej není podle žádného analytika.

Podle nejvyšší cenové predikce by akcie měly v nadcházejících 12 měsících dosáhnout hodnoty 1 200 USD. Průměrná hodnota cenové predikce hovoří o cílové ceně 1 017 USD a nejhorší predikce očekává pokles akcií na hodnotu 850 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Lam Research
Měsíční akciový graf společnosti Lam Research

Akcie Lam Research se obchodují v dlouhodobém rostoucím trendu s tím, že se již výrazně vzdálily od hodnoty největšího volume. To může znamenat cenovou stagnaci, při které se vytvoří nová férová hodnota, nebo cenový pokles. Nejbližší support by se poté nacházel na ceně 750 USD.

2) Amphenol

Tato společnost působí v segmentu telekomunikačních technologií a to po celém světě. Společnost v roce 2023 vygenerovala tržby v hodnotě 12,55 miliard USD a pro rok 2024 se očekává růst na hodnotu 14 miliard USD. V roce 2025 by tržby měly rovněž růst a to na 15,5 miliardy USD.

Společnost vyplácí kvartální dividendu 0,22 USD za akcii a i zde jsou nejdominantnějšími akcionáři ti institucionální, protože vlastní celkem 96,7 % akcií této společnosti.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce akcií Amphenol od analytiků z Wall Street
Cenová predikce akcií Amphenol od analytiků z Wall Street

Cenové predikce pro akcie Amphenol se zúčastnilo 12 analytiků, z nichž 10 doporučuje akcie nyní nakoupit a pouze dva analytici doporučují zdrženlivost jak v nákupech, tak prodejích.

Nejvyšší cenová predikce dosáhla hodnoty 160 USD a nejnižší 112 USD. Průměrná hodnota cenové predikce činní 138,73 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Amphenol
Měsíční akciový graf společnosti Amphenol

Akcie Amphenol se obchodují v agresivním trendu od začátku letošního roku poté, co si trh prošel téměř dvouletou konsolidací. Nejbližší support se nachází na hodnotě 115 USD a je tvořen silnější volume, ovšem na vyšších časových rámcích bez zřetelné tržní konsolidace.

Závěr

V tomto článku jsme se více dotkli tématu splitu akcií, což je metoda, jak udržet dražší akcie stále zajímavé i pro méně kapitalizované investory.

V návaznosti na to jsme si představili 2 společnosti, u kterých se split v letošním roce očekává, a které by se díky tomu mohli stát dostupnými pro mnoho investorů.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.