Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.
Pro jedny byl medvědí trh roku 2022 krvavou lázní, pro druhé příležitostí. Investor, kterého odhalila analytická společnost Lookonchain, patří ke druhé skupině.
Společnost Lookonchain analyzovala adresu, která mezi 3. a 4. zářím 2022 nakoupila 96 639 etherů (ETH) v celkové hodnotě 151,4 milionu USD, tedy 1 567 USD za kus.
Ta stejná adresa své mince vytrvale držela, řečí kryptoměnové komunity “hodlovala” a k prodeji se uchýlila až letos. V několika nákupech v období od března do září se zbavila celkem 70 000 ETH v hodnotě 214 milionů USD (cca 3 050 USD za kus).
26 639 ETH adresa stále drží. Aktuálně mají hodnotu zhruba 71 milionů USD. Celkově tak investor za dva roky vydělal kolem 134 milionů USD, tedy přes 3 miliardy Kč!
Investor tak ukázal, že na kryptoměnách se dá stále vydělat jmění… avšak máte-li k dispozici miliardy hned od začátku, jde to snadněji. I tak investor zhodnotil své prostředky za dva roky téměř dvojnásobně, což je úctyhodný výkon.
Tzv. diamond hands, česky diamantové ruce značící pevné držení a neprodávání kryptoaktiv se v minulosti vyplatily hned několika investorům.
Lookonchain uvedl, že nedávno se např. jedné adrese na kryptoměně Shiba Inu (SHIB) podařilo proměnit investici 2 625 USD na 1,1 milionu USD (419násobné zhodnocení). A to jen díky tomu, že svoji investici držela přes růsty a pády dohromady více než 3,5 roku, od 1. února 2021 do letošního léta.
Z dat na blockchainu si lze všimnout, že o tzv. memetokeny se z tohoto důvodu začínají zajímat i investoři s větším kapitálem.
Jen letos byly k vidění milionové dolarové investice např. do tokenů dogwifhat (WIF), Mumu the Bull (MUMU) nebo Sundog (SUNDOG). A jelikož je blockchain veřejný, velká investice přitáhne zájem i ostatních investorů a samozřejmě kryptoměnových médií. Pro projekty a komunity jsou tak bohatí obchodníci výhrou.
Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.
Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.
Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.
Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.
Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.