Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato kryptoměna může být další a dokonce lepší Solanou. Vznikla teprve nedávno

Kombinuje v sobě ty nejlepší technologie a navíc navázala partnerství s největších kryptoměnovou burzou. Proč byste se o ni měli zajímat?

Tato kryptoměna může být další a dokonce lepší Solanou. Vznikla teprve nedávno
Zdroj: movementnetwork.xyz

Stejně jako Sui (+ 371 % YTD) nebo Aptos (+ 23 % YTD) sází síť Movement (MOVE) na programovací jazyk Move, dle nějž dostala i své jméno. Move je navržený speciálně pro psaní smart kontraktů a vychází z jazyku Rust, který používá Solana (+ 114 % YTD).

Na rozdíl od svých předchůdců ale již od začátku myslí na spojení zmíněných blockchainů s druhou podstatnou větví blockchainů, kterou jsou sítě kompatibilní s Ethereeum (tzv. EVM kompatibilní blockchainy jako např. BNB Smart Chain, Avalanche, Base, Optimism či Arbitrum) využívající jazyk Solidity.

Zdroj: movementnetwork.xyz
Znázornění architektury sítě Movement
Znázornění architektury sítě Movement

Právě kompatibilita, interoperabilita a také modulárnost mají být klíčem v rozvinutí rozsáhlého ekosystému aplikací a s tím související ceny kryptoměny MOVE.

Mezi přednosti Movementu patří například:

  • schopnost zpracovat 30 tis. + transakcí za sekundu (TPS),
  • možnost spouštět vlastní rollupy prostřednictvím Movement SDK,
  • možnost kompilace kontraktů napsaných v Solidity na MoveVM,
Zdroj: movementlabs.xyz
Znázornění kompatibility dosažené pomocí Movement SDK
Znázornění kompilace Solidity a Move kontraktů
  • odolnost proti tzv. denial-of-service (DOS) útokům, které označují chování, při němž se hacker snaží znepřístupnit službu ostatním uživatelům, nejčastěji zahlcením sítě obrovským množstvím požadavků, čímž chce dosáhnout dočasného znemožnění provádění transakcí ostatními uživateli
  • a spolehlivost a bezpečnost chytrých kontraktů zajištěná jazykem Move,
    • součástí Move jsou nástroje průběžně napomáhající a napovídající vývojářům, které slouží k automatické detekci kritických i běžných chyb a bugů; díky tomu, že ověřují, zda je kód aplikace správně napsaný, předcházejí bezpečnostním nedostatkům a následným hackům.

Jaká je tokenomika MOVE a k čemu slouží?

Z pohledu konsensuálního mechanismu je Movement tradičním Proof of Stake blockchainem, potřebuje tedy svoji minci, která bude sloužit k jeho zabezpečení.

Tou je MOVE sloužící zároveň jako governance mince. Držitelé MOVE tedy mohou podávat návrhy na budoucí směřování a změny v projektu a hlasovat o nich.

MOVE lze jako obvykle stakovat, platit jím transakční poplatky na Movement Network a dalších L2 sítích postavených pomocí MoveStacku. Mnoho aplikací v ekosystému umožňuje použít MOVE jako kolaterál a aktivum pro zajištění likvidity.

Celková maximální zásoba MOVE je 10 miliard mincí a aktuálně je v oběhu něco přes 225 milionů kusů. Neuvolněné tokeny dostanou v příštích letech prvotní podporovatelé a poslouží i jako pobídka na rozvoj ekosystému.

Zdroj: binance.com/research
Alokace a plán uvolňování MOVE
Alokace a plán uvolňování MOVE

Movement a Binance

Movement nabízí skutečně zajímavou technologii a nejspíše díky tomu se mu podařilo získat investici od fondu Binance Labs a následně s největší kryptoburzou také uzavřít spolupráci v rámci programu Binance HODLer Airdrops, který rozdává uživatelům burzy kryptoměny zdarma.

Binance mezi své věrné uživatele rozdělí 200 milionů MOVE, tedy 2 % jeho celkového množství, v celkové hodnotě 140 milionů USD! Ale pouze mezi ty, kteří mezi 2. a 5. prosincem úročili své BNB v produktu Simple Earn.

Pokud jste kritéria airdropu nesplnili, nevěště hlavu. Binance v budoucnu jistě uspořádá další airdropy, proto neváhejte nakoupit BNB a začít jej na burze úročit. Díky tomu budete automaticky získávat i odměny z Launchpoolů, tedy nových projektů, které na Binance spouští prakticky každý měsíc.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.