Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Takhle se dozvíte jako první, zda došlo k schválení Bitcoin ETF

Proces schválení je dvoufázový a proběhne pravděpodobně již tento týden. BlackRock věří své žádosti a čeká schválení ve středu. Jak se dozvíme, že ETFs dostaly zelenou?

Publikováno
Takhle se dozvíte jako první, zda došlo k schválení Bitcoin ETF
Zdroj: Depositphotos.com

Trh s kryptoměnami netrpělivě očekává rozhodnutí Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) ohledně schválení vůbec prvního burzovně obchodovaného fondu (ETF) pro Bitcoin (BTC). Blížící se rozhodnutí budí značnou pozornost investorů, protože by mohl vést k výraznému přílivu kapitálu do sektoru kryptoměn.

Jak rozhodnutí proběhne

Proces schvalování spotového bitcoinového ETF zahrnuje dva klíčové kroky. Nejprve SEC musí schválit formuláře 19b-4 a po nich mohou nabýt účinnosti i formuláře S-1. Jakmile budou tyto podmínky splněny, bude možné zahájit obchodování. Někteří správci aktiv uvedli, že jsou připraveni odstartovat své fondy téměř okamžitě, pokud budou jejich žádosti schváleny.

Mezi společnostmi, které čekají na rozhodnutí SEC, je i BlackRock, největší světový správce aktiv. Ten se vyjádřil, že očekává schválení své žádosti ve středu 10. ledna.

Koncem minulého týdne předložily aktualizované žádosti 19b-4 i další firmy, jako Grayscale, Valkyrie nebo Invesco. Burza Cboe BZX podala formuláře pro VanEck, WisdomTree, Pando Asset AG a Franklin Templeton.

Zástupci finančních společností uvedli, že probíhají jednání s regulačními orgány o konečných změnách S-1, přičemž se očekává, že do konce úterý nebo středy budou předloženy poslední změny a brzy na to dojde k rozhodnutí, což by mohlo vést ke spuštění spotového bitcoinového ETF koncem týdne.

Očekává se, že SEC brzy rozhodne i proto, že pro první žádosti z poslední vlny, které podaly společnosti ARK Investment a 21Shares Cathie Woodové, je deadlinem pro rozhodnutí právě 10. leden. Pravděpodobně bude schváleno hned několik žádostí najednou, aby se předešlo zvýhodnění jedné z firem. Zároveň je ale třeba počítat i s tím, že některé žádosti budou zamítnuty, přeci jen, je jich víc než 10.

Jak se o schválení dozvíme

Jakmile SEC rozhodne, výsledek jistě zveřejní sami žadatelé, ale primárním zdrojem informací o podaných žádostech a jejich stavu je veřejně přístupná databáze SEC – EDGAR (Electronic Document Gathering, Analysis and Retrieval). Právě zde se rozhodnutí objeví jako první.

Líbil se vám tento článek?
30
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.