Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tajné zbraně Microsoftu: 3 oblasti podnikání připravené na explozivní růst

Vizionářský management, finanční síla a skvělá pozice na trhu dělají z Microsoftu to, čím je - největší společnost světa s velkou nadějí na dlouhodobý růst.

Redakce Finex
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Tajné zbraně Microsoftu: 3 oblasti podnikání připravené na explozivní růst
Zdroj: depositphotos.com

V konkurenčním prostředí velkých technologických společností vyniká Microsoft jako dominantní síla dlouhodobě přinášející investorům zisky.

Aktuálně je jeho největší hnací silou úspěšný cloudový byznys, který rychle získává podíl na trhu, a vizionářské vedení generálního ředitele Satyi Nadelly, jehož management se ukázal jako velice efektivní.

Cloudový byznys a Office

Cloud computingová služba Microsoft Azure, zaznamenala pozoruhodný růst a v posledním čtvrtletí předstihla své konkurenty. Přidala další dva procentní body a získala 24% tržní podíl v cloudovém sektoru.

Objem tržeb Azure stoupl meziročně o 19 % a dosáhl 25,9 miliardy dolarů. Strategická pozice Microsoftu ve službách podporovaných umělou inteligenci (AI) naznačuje, že expanze bude pokračovat, což působí jako významný katalyzátor pro akcie Microsoft.

Aktuální vývoj ceny akcií Microsoftu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Kromě cloudové infrastruktury Microsoft strategicky rozšiřuje využití své nabídky softwaru Microsoft 365.

Očekává se, že tato expanze bude mít podstatný vliv na finanční výsledky společnosti. Růst by měla podpořit sílící poptávka podniků a vlád po bezpečných IT systémech pro komunikaci a sdílení napříč organizacemi.

Jared Spataro z Morgan Stanley poznamenal, že by Microsoft mohl z 365 vytěžit víc, pokud by ho dostal k více zaměstnancům v první linii, jako jsou obchodníci nebo pracovníci skladů. Podle jeho odhadu jde asi o 2 miliardy pracovníků na celém světě.

Dál by se Microsoft mohl zaměřit na větší penetraci na rozvojových trzích nebo větším rozšířením nejvyšší verze balíku s názvem E5. Její podíl je zatím poměrně malý, ale vzhledem k atraktivním bezpečnostním funkcím se dá předpokládat, že o upgrade bude stát mnoho zákazníků.

Skvělý šéf a Copilot

V čele pokroku Microsoftu stojí generální ředitel Satya Nadella, jehož předvídavost a strategické plánování se zásadním způsobem podílejí na úspěchu společnosti.

Nadella předvídal význam cloudové infrastruktury a technologie umělé inteligence s předstihem, a tak Microsoft dokázal této technologické vlny využít. Jeho dosavadní výsledky a vedení vzbuzují důvěru ve směřování společnosti a její perspektivy růstu.

Nedávné představení Microsoft Copilot, asistenta s umělou inteligencí, dále upevnilo závazek společnosti Microsoft v oblasti inovací.

Spataro uvádí, že 70 % uživatelů Copilota zaznamenalo zvýšení produktivity, přičemž rychlost dokončení úkolů se znatelně zvýšila, a to o téměř 30 %.

Díky funkcím, jako je shrnutí konkrétních částí schůzek a e-mailů, ušetří uživatelé až deset hodin měsíčně.

Společnost také představila Microsoft Copilot for Security, nástroj založený na umělé inteligenci, který rychle odhaluje kybernetické hrozby a reaguje na ně.

Vzhledem k nákladným dopadům kybernetických útoků, které jsou navíc stále sofistikovanější, poptávka po systémech kybernetické obrany prudce roste.

Strategické zaměření Microsoftu na cloud a umělou inteligenci v kombinaci s rozšířením služby Microsoft 365 a zavedením inovativních produktů, jako je Microsoft Copilot, vytváří obraz společnosti, která nejen drží krok s technologickým pokrokem, ale je jeho lídrem.

Uvažujete o investování do akcií Microsoft? Zvážit můžete například brokera XTB:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.