Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Stihne se Bitcoin do roku 2022 vyšplhat na 100 000 USD, jak předpovídali někteří odborníci?

Publikováno
Stihne se Bitcoin do roku 2022 vyšplhat na 100 000 USD, jak předpovídali někteří odborníci?
Zdroj: independent.co.uk

Velké množství odborníků předpovídalo, že hodnota bitcoinu do roku 2022 dosáhne 100 000 dolarů. Do konce roku však zbývají už jen tři týdny, přičemž čím dál více investorů pochybuje o tom, že by to BTC mohl stihnout.

Podle Matta Hougana, generálního ředitele investiční společnosti Bitwise, není po aktuální velké korekci na trhu s kryptoměnami pravděpodobné, že by Bitcoin v příštích třech týdnech prolomil nová historická maxima a vyšplhal se až na 100 000 dolarů.

“Myslím, že 100 000 dolarů by mohlo být cílem v roce 2022, ale letos to asi nedopadne,” řekl Hougan v pondělním rozhovoru.

Hougan také poznamenal, že potenciální růst kryptoměn v roce 2022 bude uskutečněn z velké části díky rostoucí institucionální podpoře.

Dále předpověděl, že v roce 2022 dojde k „explozi aktivity kolem kryptoměny Ethereum“ a kolem řešeních první vrstvy nebo u projektů, jejichž cílem je vylepšit samotný základní protokol, aby lépe škáloval celý systém.

Zůstane Bitcoin v roce 2022 v čele?

Investoři si začínají uvědomovat, že existují i jiné kryptoměny, než je Bitcoin. Proto se obracejí k Ethereu, Solaně nebo Polygonu. Budoucností jsou proto DeFi, NFT, Web3 a metaverze.

Zatímco Hougan zaznamenal rostoucí potenciál altcoinů, některé prominentní osobnosti v kryptokomunitě stále zůstávají věrni BTC.

Například Bobby Lee, zakladatel a generální ředitel kryptohardwarové peněženky Ballet, v pondělí tvrdil, že Bitcoin je „cennější“ než altcoiny, protože za ním nestojí „žádný druh projektu nebo slib, který může selhat“.

Existují ale i skeptičtější názory.

Závěr

V době psaní tohoto článku se Bitcoin obchoduje za 51 500 USD. Vzhledem k tomu, že před pár dny klesl na 47 000 USD, přičemž se chvíli dotýkal i hranice 42 000 USD, je to výborný výkon. Mohou za to především velcí investoři, kteří tento pokles berou jako výbornou příležitost pro nákup. Stát se tedy může cokoliv.

Líbil se vám tento článek?
10
2

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jirka

Tak to ze to za 3 tydny neudela 100.000 uz asi víme všichni 🙂 a nemusime byt velci odborníci 🙂