Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Spuštění Bakkt je tu! Jaký bude mít vliv na kryptoměnový trh?

Publikováno
Spuštění Bakkt je tu! Jaký bude mít vliv na kryptoměnový trh?

Dneškem konečně končí dlouhé čekání na nový projekt Bakkt od ICE (Intercontinental Exchange). Jeho cílem je především propojení institucionálních investorů se světem kryptoměn a tím docílit i jejich větší akceptace. Co můžeme od Bakkt očekávat? A ovlivní nějak kurz Bitcoinu?

Bakkt jen na zkoušku

I když se mluví o spuštění tohoto dlouho očekávaného projektu, nejde o jeho oficiální spuštění, nýbrž pouze o jeho první fázi. Ta zahrnuje zkušební testování obchodů s Bitcoin futures u vybraných uživatelů.

Graf BTC
Změna za 24h
-1,1 %
Aktuální cena
$62 362

Společnost vysvětluje výběr BTC tím, že z pohledu trhu s kryptoměnami představuje právě BTC největší likviditu. Pokud se tedy zkušební spuštění Bakkt povede, můžeme očekávat jeho propojení s takovými giganty, jako je BCG, Starbucks anebo Microsoft.

Kdy dojde k oficiálnímu spuštění

Bakkt má doopravdy velký potenciál k propojení světa financí s digitálními měnami, ale i přes všechny své benefity se potýká s problémy. Tou největší překážkou bylo právě jeho spuštění, které oznámil již v roce 2018. To se však nekonalo, kvůli námitkám SEC a nově zavedeným regulacím a pravidlům na poli trhu s kryptoměnami.

Právě kvůli tomu se objevují obavy o tom, zda bude společnost schopna spustit projekt v plném verzi. Jde právě o již zmíněné regulace a nová pravidla pro kryptoměny, se kterými se v posledních měsících roztrhl pytel, a to jak u BTC, tak například u Libry. V jediné, co můžeme doufat, je že ICE se s všemi překážkami vyrovná dříve než za rok.

Ovlivní to cenu BTC

Jednou z otázek, kterou momentálně investoři a uživatelé kryptoměn řeší je, zda spuštění Bakkt ovlivní kurz Bitcoinu. To se však u zkušební verze využívanou jen pár uživateli nedá očekávat. Menší změny však můžeme pozorovat až po jeho oficiálním spuštění.

Kurz BTC je v poslední době jako na horské dráze. 17. července se propadla až pod 10 000 USD (zdroj: CoinMarketCap)
Kurz BTC je v poslední době jako na horské dráze. 17. července se propadla až pod 10 000 USD (Zdroj: CoinMarketCap)

Myslíte, že Bakkt dokáže pohnout s kryptoměnovým trhem? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

kolář

Dobrý den všem.
Od roku 2017 jsem si myslel, že konečně někdo vymyslel něco co ani západní ale ani východní paraziti a chamtivci nemohou zkrátka ovlivnit. Že je to něco, co nikdo neovládá, že je to dokonalý platební systém, který nemůže nikdo ničím omezovat, že to záleží na financích a investicích všech národ od chudáka po boháče, že každý, kdo si založí BTC účet a nakoupí, si bude moci za své cokoliv nakoupit bez regulací a diktatůry bank, že zde nebude nikdo, kdo by chtěl diktovat úroky, úroky s úroků, úroky s vkladů atd. atd. K mému zklamání zjišťuji, že to zase chamtivci s ameriky ovládají, že se zase na tom snaží vydělávat a řídit cenu BTC. Bohužel i v tomto existují díry a nedostatky, které budou ve prospěch opět pro nejbohatší skupinu, která je věčně nenažraná. Myslel jsem si, že to je dokonalé a že každý se bude muset přizpůsobit, ale velice jsem se mýlil. Jak to tak vypadá, BTC se přizpůsobuje nenažrancům. Jsem zklamán a přitom jsem neprodělal, ale jsem zklamán pro mé potomky. Zase jim budou diktovat ti věčně nenažraní !