Finex.cz logo
Menu
Finex » Novinky » Spuštění Bakkt je tu! Jaký bude mít vliv na kryptoměnový trh?

Spuštění Bakkt je tu! Jaký bude mít vliv na kryptoměnový trh?

Dneškem konečně končí dlouhé čekání na nový projekt Bakkt od ICE (Intercontinental Exchange). Jeho cílem je především propojení institucionálních investorů se světem kryptoměn a tím docílit i jejich větší akceptace. Co můžeme od Bakkt očekávat? A ovlivní nějak kurz Bitcoinu?

Bakkt jen na zkoušku

I když se mluví o spuštění tohoto dlouho očekávaného projektu, nejde o jeho oficiální spuštění, nýbrž pouze o jeho první fázi. Ta zahrnuje zkušební testování obchodů s Bitcoin futures u vybraných uživatelů.

Tržní kapitalizace
$1,04 bil.
Změna za 24h
-0,68%
Cena
$55 822
Aktualizováno 21.4.2021 20:39

Společnost vysvětluje výběr BTC tím, že z pohledu trhu s kryptoměnami představuje právě BTC největší likviditu. Pokud se tedy zkušební spuštění Bakkt povede, můžeme očekávat jeho propojení s takovými giganty, jako je BCG, Starbucks anebo Microsoft.

Kdy dojde k oficiálnímu spuštění

Bakkt má doopravdy velký potenciál k propojení světa financí s digitálními měnami, ale i přes všechny své benefity se potýká s problémy. Tou největší překážkou bylo právě jeho spuštění, které oznámil již v roce 2018. To se však nekonalo, kvůli námitkám SEC a nově zavedeným regulacím a pravidlům na poli trhu s kryptoměnami.

Právě kvůli tomu se objevují obavy o tom, zda bude společnost schopna spustit projekt v plném verzi. Jde právě o již zmíněné regulace a nová pravidla pro kryptoměny, se kterými se v posledních měsících roztrhl pytel, a to jak u BTC, tak například u Libry. V jediné, co můžeme doufat, je že ICE se s všemi překážkami vyrovná dříve než za rok.

Ovlivní to cenu BTC

Jednou z otázek, kterou momentálně investoři a uživatelé kryptoměn řeší je, zda spuštění Bakkt ovlivní kurz Bitcoinu. To se však u zkušební verze využívanou jen pár uživateli nedá očekávat. Menší změny však můžeme pozorovat až po jeho oficiálním spuštění.

Kurz BTC je v poslední době jako na horské dráze. 17. července se propadla až pod 10 000 USD (zdroj: CoinMarketCap)
Kurz BTC je v poslední době jako na horské dráze. 17. července se propadla až pod 10 000 USD (Zdroj: CoinMarketCap)

Myslíte, že Bakkt dokáže pohnout s kryptoměnovým trhem? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo