Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Spotify překračuje vlastní hranice! Neuvěříte, co chystá

Spotify se nechce spokojit pouze s pozicí světového lídra v streamování hudby. S novými videofunkcemi a bezplatnými online kurzy se Spotify snaží oživit svou aplikaci a přilákat širší spektrum předplatitelů.

Spotify překračuje vlastní hranice! Neuvěříte, co chystá
Zdroj: depositphotos.com

Původně švédská společnost, jejíž akcie se obchodují na newyorské burze NYSE, chce být více než jen světovým lídrem v oblasti streamování audia, a proto se pouští ve velkém do streamování videa.

Uživatelé na vybraných trzích mohou nyní sledovat videoklipy k některým skladbám a předplatitelé ve Velké Británii mají přístup k bezplatným online kurzům díky novým partnerstvím Spotify s BBC a Skillshare.

Spotify plánuje tyto video funkce brzy rozšířit na všechny trhy.

  • Diverzifikací do videoobsahu chce Spotify zvýšit zapojení uživatelů do aplikace a přilákat předplatitele, kteří se zajímají nejen o hudbu, což společnosti umožní rozvíjet reklamní byznys.
  • Nové funkce následují po kolech propouštění a zvyšování cen, jejichž cílem bylo vyřešit dlouholetou ztrátovost streamovacího gigantu – to se projevilo i v maržích společnosti, které se ve 4. čtvrtletí 2023 zlepšily.

Navzdory dlouhodobým ztrátám se akciím Spotify výrazně daří.

Vývoj ceny akcií Spotify za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Spotify Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Problémy jsou s podcasty

Ne všechny iniciativy Spotify měly stejně pozitivní dopad jako snižování počtu zaměstnanců a zvyšování cen předplatného. Problémy vykazuje především oblast podcastů společnosti, kde navíc došlo k úsporným opatřením.

Nedávné údaje o počtu předplatitelů podcastů poukazují na výrazné rozdíly v této oblasti – s výrazným náskokem vede Joe Rogan. Společnost také změnila svou strategii, pokud jde o hitové podcasty, jako je právě ten Roganův, a rozhodla se, že je nebude dělat exkluzivně pro svou platformu.

Místo toho umožní svým nejlepším tvůrcům šířit jejich obsah, kdekoli budou chtít, pokud se Spotify postará o prodej reklamy.

Uvažujete o investování do akcií Spotify? Zvážit můžete například brokera XTB:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.