Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Solana překonala 100 USD a přeskočila BNB. Může růst do nekonečna?

Publikováno
Solana překonala 100 USD a přeskočila BNB. Může růst do nekonečna?
Zdroj: coindesk.com

Cena SOL, nativní mince superrychlého smartchainu Solana, překonala v sobotu letos poprvé hranici 100 USD a přiblížila se až ke 120 USD. Takových hodnot dosahovala naposledy v dubnu 2022. Při tržní kapitalizaci 46 miliard USD překonala Solana i burzovní minci BNB (BNB) a dostala se na 3. místo v celkovém žebříčku kryptoměn.

Zisky Solany jdou v ruku v ruce s jejím bujícím ekosystémem. Dle analytického serveru DefiLlama se decentralizovaným burzám na Solaně jako např. Raydiu (RAY) či Orce (ORCA) poprvé podařilo vyrovnat volume na Ethereu. Na obou blockchainech se v uplynulém týdnu zobchodovaly prostředky v hodnotě 9 miliard USD na každém.

Zdroj: defillama.com
Objem obchodů na blockchainu Solany v posledních dnech trhá rekordy

Na Solaně také vrcholí memecoinová horečka, kterou vede meme token Bonk (BONK) a statečně mu sekunduje kryptoměna pejska s čepicí, dogwifhat (WIF).

Denně se na Solaně obchodují ale i stovky dalších SLP tokenů. Daří se např. projektu poskytovatele mobilního připojení Heliu (HNT). Obchodníci jsou navíc motivování airdropy, tedy tokeny zdarma, kterými mnohé protokoly (např. decentralizované burzy) v budoucnu odmění své uživatele za to, že nyní využívají jejich služby.

Humbuk kolem Solany je neskutečný, trvá už nějakou dobu a každým dnem sílí. Ač mnozí vyhlížejí brzké dosažení cen 140 USD či dokonce 200 USD, jiní si myslí, že dříve přijde korekce prudkého růstu. Řadí se mezi ně např. i Arthur Hayes, CEO burzy BitMEX. Ten obvykle rád sdílí své někdy až přehnaně optimistické býčí scénáře, nyní však Solanu shortuje a věří tak v konec této neskutečné rally.

Líbil se vám tento článek?
6
4

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎