Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Sháníte dárek na poslední chvíli? Darujte pod stromeček Bitcoin!

Aktualizováno
Sháníte dárek na poslední chvíli? Darujte pod stromeček Bitcoin!

Vánoce jsou už za dveřmi a vy ještě nemáte všechny dárky? Pokud jste ve stejné situaci anebo jen hledáte originální dárek, zkuste letos darovat svým blízkým kryptoměny.

Přesněji tedy voucher nabitý bitcoiny. Přijdete tak nejen s mnohem lepším dárkem než jen párem ponožek, ale i investicí do budoucna, která se obdarovanému může hodně vyplatit.

Kryptoměny využijete nejen na Vánoce, ale i do budoucna

V případě darování kryptoměn se jedná doopravdy o netradiční dárek, který dokáže udělat radost nejen na Vánoce, ale i v budoucnu. Kryptoměny se řídí zákonitostmi trhu, takže jejich cena není stabilní a může stejně tak růst jako klesat.

Jak už vlastníci kryptoměn ví, že jejich hodnota může i během krátké doby stoupnout o desítky i stovky procent. Koho by nepotěšilo přijít na to, že místo voucheru za 500 Kč mají po měsíci například 1 000 Kč nebo nebo 5 000 Kč? To se s již zmíněnými ponožkami nebo svetrem, který už nikdy nebudete nosit stát nemůže.

Vaši blízcí navíc mohou kryptoměny využít nejen jako investici do budoucna, ale i jako dárkovou kartu k vlastním nákupům.

V naší republice je možné bitcoiny využít například na Alze pro nákup elektroniky a dalších produktů. Ve velkých obchodních centrech se s kryptoměnami také neztratí, skoro v každém mohou najít bankomat pro jejich směnu za hotovost.

Nebojte, zase porostou!

Možná si říkáte, proč investovat do kryptoměn, a ještě jménem vašich blízkých, když jejich cena se během posledních měsíců propadla i o desítky procent? Jak je známo, kryptoměny jsou nevyzpytatelné a velký propad může následovat i velký růst.

K optimismu nabádají i odborníci, kteří Bitcoinu předvídají mnohdy až nadprůměrný růst.

Jak darovat Bitcoin pod stromeček?

Jak tedy darovat kryptoměny? Je to velice jednoduché, stačí si vytvořit dárkový poukaz (voucher) v našem editoru přesně podle vašich představ. Nakonec vyplníte, pro koho je určen a případně na něj můžete připsat i věnování. Po dokončení se vám vygeneruje voucher, který v pohodlí domova vytisknete.

Posledním krokem je poté samotné nabití poukazu kryptoměnami. Pozor ale, voucher vygenerovaný na stránce Finex můžete nabít pouze bitcoiny! A to třeba prostřednictvím české směnárny SimpleCoin anebo i jinou vaší oblíbenou směnárnou. Druhou možností je i nabití pomocí bitcoinů, které už vlastníte. Stačí je přeposlat na adresu uvedenou na voucheru.

Naše recenze SimpleCoin

Favorit redakce

Výhody
  • Snadný nákup kryptoměn
  • Ověřená česká firma
Nevýhody
  • Pouze 9 kryptoměn na výběr
  • Nenabízí platbu platební kartou

Pro obdarovaného je poté použití voucheru jednoduché. Pomocí aplikace Mycelium si bitcoiny přepošle do své vlastní kryptoměnové peněženky nebo je nechá v samotné aplikaci.

Takto jednoduše můžete mít vytvořený dárek, který překvapí snad každého. Navíc nemusíte opustit ani teplo svého domova nebo se poslední dny před Vánoci strachovat, zda dárky dorazí včas.

Líbil se vám tento článek?
28
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Bohouš

Dobrý den dostal jsem nějaké bitcoiny k vánocům, co s nimi? Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den Bohouši. Pokud jste bitcoiny dostal ve formě paper walletu (např. na bitcoin-voucheru) tak rozhodně doporučujeme si je vybrat do své vlastní peněženky (návod zde). Poté už je na vás, co s vašimi bitcoiny uděláte. Můžete si je nechat a hodlovat (co je hodl?), což doporučujeme, nebo je poslat na burzu a směňovat za různé jiné kryptoměny, nebo je třeba utratit za zboží. Neposlední možností je tyto bitcoiny prodat (jak prodat bitcoiny?) a užít si peněz podle vaší libosti.