Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Sháníte dárek na poslední chvíli? Darujte pod stromeček Bitcoin!

Sháníte dárek na poslední chvíli? Darujte pod stromeček Bitcoin!

Sháníte dárek na poslední chvíli? Darujte pod stromeček Bitcoin!

Vánoce jsou už za dveřmi a vy ještě nemáte všechny dárky? Pokud jste ve stejné situaci anebo jen hledáte originální dárek, zkuste letos darovat svým blízkým kryptoměny.

Přesněji tedy voucher nabitý bitcoiny. Přijdete tak nejen s mnohem lepším dárkem než jen párem ponožek, ale i investicí do budoucna, která se obdarovanému může hodně vyplatit.

Kryptoměny využijete nejen na Vánoce, ale i do budoucna

V případě darování kryptoměn se jedná doopravdy o netradiční dárek, který dokáže udělat radost nejen na Vánoce, ale i v budoucnu. Kryptoměny se řídí zákonitostmi trhu, takže jejich cena není stabilní a může stejně tak růst jako klesat.

Jak už vlastníci kryptoměn ví, že jejich hodnota může i během krátké doby stoupnout o desítky i stovky procent. Koho by nepotěšilo přijít na to, že místo voucheru za 500 Kč mají po měsíci například 1 000 Kč nebo nebo 5 000 Kč? To se s již zmíněnými ponožkami nebo svetrem, který už nikdy nebudete nosit stát nemůže.

Vaši blízcí navíc mohou kryptoměny využít nejen jako investici do budoucna, ale i jako dárkovou kartu k vlastním nákupům.

V naší republice je možné bitcoiny využít například na Alze pro nákup elektroniky a dalších produktů. Ve velkých obchodních centrech se s kryptoměnami také neztratí, skoro v každém mohou najít bankomat pro jejich směnu za hotovost.

Nebojte, zase porostou!

Možná si říkáte, proč investovat do kryptoměn, a ještě jménem vašich blízkých, když jejich cena se během posledních měsíců propadla i o desítky procent? Jak je známo, kryptoměny jsou nevyzpytatelné a velký propad může následovat i velký růst.

K optimismu nabádají i odborníci, kteří Bitcoinu předvídají mnohdy až nadprůměrný růst.

Jak darovat Bitcoin pod stromeček?

Jak tedy darovat kryptoměny? Je to velice jednoduché, stačí si vytvořit dárkový poukaz (voucher) v našem editoru přesně podle vašich představ. Nakonec vyplníte, pro koho je určen a případně na něj můžete připsat i věnování. Po dokončení se vám vygeneruje voucher, který v pohodlí domova vytisknete.

Posledním krokem je poté samotné nabití poukazu kryptoměnami. Pozor ale, voucher vygenerovaný na stránce Finex můžete nabít pouze bitcoiny! A to třeba prostřednictvím české směnárny SimpleCoin anebo i jinou vaší oblíbenou směnárnou. Druhou možností je i nabití pomocí bitcoinů, které už vlastníte. Stačí je přeposlat na adresu uvedenou na voucheru.

Naše recenze SimpleCoin

Favorit redakce
  • Snadný nákup kryptoměn
  • Ověřená česká firma
  • Pouze 6 kryptoměn na výběr
  • Převod může trvat až pár dní

Pro obdarovaného je poté použití voucheru jednoduché. Pomocí aplikace Mycelium si bitcoiny přepošle do své vlastní kryptoměnové peněženky nebo je nechá v samotné aplikaci.

Takto jednoduše můžete mít vytvořený dárek, který překvapí snad každého. Navíc nemusíte opustit ani teplo svého domova nebo se poslední dny před Vánoci strachovat, zda dárky dorazí včas.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,21%
Aktuální cena
$28 640
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-0,83%
Aktuální cena
$1 806
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,33%
Aktuální cena
$315,9

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 2
Bohouš

Dobrý den dostal jsem nějaké bitcoiny k vánocům, co s nimi? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Bohouš

Dobrý den Bohouši. Pokud jste bitcoiny dostal ve formě paper walletu (např. na bitcoin-voucheru) tak rozhodně doporučujeme si je vybrat do své vlastní peněženky (návod zde). Poté už je na vás, co s vašimi bitcoiny uděláte. Můžete si je nechat a hodlovat (co je hodl?), což doporučujeme, nebo je poslat na burzu a směňovat za různé jiné kryptoměny, nebo je třeba utratit za zboží. Neposlední možností je tyto bitcoiny prodat (jak prodat bitcoiny?) a užít si peněz podle vaší libosti.

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo