Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Robinhood zalistoval Shiba Inu, Solanu a další 2 kryptoměny

Publikováno
Robinhood zalistoval Shiba Inu, Solanu a další 2 kryptoměny
Zdroj: Robinhood

Americká obchodní platforma Robinhood oznámila, že k 12. dubnu uvedla pro své uživatele k nákupu a prodeji čtyři nové kryptoměny. Těmi jsou: Solana (SOL), Shiba Inu (SHIB), Polygon (MATIC) a Compound (COMP). Vklady a výběry zmíněných aktiv nebudou dostupné okamžitě, avšak k jejich zprovoznění dojde dle prohlášení brzy.

Největší pozornost a nadšení vzbudilo zalistování psího meme tokenu Shiba Inu. SHIB je ERC-20 token na blockchainu Etherea, který byl spuštěn v srpnu 2020 jako alternativa k Dogecoinu. Tvůrci či tvůrcům vystupujícím pod pseudonymem Ryoshi se kolem svého díla povedlo vytvořit silnou komunitu, která se stále rozrůstala a nakonec Shibě pomohla dospět v plnohodnotnou kryptoměnu i s nějakými těmi utilitami. Počátečním investorům se v době největší slávy podařilo zhodnotit svůj vklad až o 7 milionů procent a jedná se tak o nejvýnosnější investici roku 2021.

Ani nyní SHIB oproti ostatním coinům výrazně neslábne. Právě naopak, zpráva o vstupu na novou platformu jej během několika hodin vystřelila z přibližně $0,000023 až k $0,000030.

Výnosnou investicí byla bezpochyby i Solana (SOL). Nativní kryptoměna extrémně rychlého a levného blockchainu začínala rok 2021 na ceně pod $2 a dosáhla maxima $260, což z ní nakrátko dělalo 4. největší kryptoměnu co do tržní kapitalizace. Nyní se obchoduje za $154,2.

Zdroj: SolMates
Srovnání Solany a ostatních významných blockchainů
Srovnání Solany a ostatních významných blockchainů

Robinhood za konkurencí stále zaostává

Když se podíváme na seznam nabízených kryptoměn, zjistíme, že Robinhoodu oproti konkurenci v podobě Binance, Coinbase, ale třeba i Revolutu ujíždí vlak. I s nově zalistovanými aktivy nabízí celkem pouze 11 kryptoměn. Nabídka je tedy velmi strohá a navíc zastaralá. Například nově zalistovaný Compound (COMP) je prvním a jediným DeFi protokolem, který Robinhood nabídne.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.