Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investor zhodnotil svůj vklad do kryptoměny SHIBA o 7 milionů procent! Teď začal s tokeny pohybovat

Publikováno
Investor zhodnotil svůj vklad do kryptoměny SHIBA o 7 milionů procent! Teď začal s tokeny pohybovat
Zdroj: remonews.com

Zhodnocení o více než 7 milionů procent – toho dosáhl jeden z investorů do kryptoměny Shiba Inu (SHIB). V srpnu roku 2020 nakoupil v několika transakcích mince kryptoměny SHIB v celkové hodnotě kolem 8 000 USD, přičemž tou dobou se cena pohybovala kolem 0,000000000189 USD. V jednom momentě na nejvyšší dosažené ceně kryptoměny se však cena investice vyšplhala až na neskutečných 5,7 miliard USD.

Podle záznamů z prohlížeče Ethscan sítě Ethereum Mainnet začal investor s mincemi nedávno manipulovat. V minulých dnech ze své hlavní peněženky odeslal vždy 10 000 000 100 000 SHIB mincí na 4 různé adresy, vždy v hodnotě téměř 690 milionů USD v době transakce. Podle struktury adres je nepravděpodobné, že by investor odeslal mince na centralizované burzy.

Zdroj: etherscan.io
Jedna ze čtyř transakcí - kryptoměna Shiba Inu
Jedna ze čtyř transakcí

Peněženky investora momentálně zahrnují celkem 13 % všech držených mincí kryptoměny Shiba Inu v cirkulaci.

Nedávný nárůst kryptoměny Shiba Inu (SHIB)

Přicházející altcoin season a krátká sezóna meme projektů přímo katapultovala cenu kryptoměny Shiba Inu na nová rekordní maxima, a to během posledního měsíce. V jednu chvíli dokonce tržní kapitalizace Shiby Inu dosahovala větších hodnot než Dogecoin. Nového ATH na ceně 0,00008845 USD dosáhla 28. října 2021, dnes se nachází na cca 36% poklesu.

Úpadek meme sezóny je patrný i z poklesu ostatních kryptoměn s psí tématikou, to ale neznamená, že nás Shiba nemůže znovu překvapit. Jak jsme se již mohli přesvědčit, chování kryptoměn je velmi nevyzpytatelné a o meme projektech to platí dvojnásob. Je tedy možné, že rally Shiby ještě není úplně u konce.

Může investor svůj celý zisk vůbec realizovat?

Zatím není možné říci, zdali má investor v plánu část mincí prodávat. Během posledních trendů v grafu je patrný značný pokles ceny a částečné prodeje ve větším měřítku by downtrend jistě akcelerovaly.

Množí se však spekulace o realizovatelnosti prodeje celého drženého množství mincí, dále pak jak moc velký by měl dopad na trh a jaká by byla konečná realizovaná částka.

Převod na decentralizovaných burzách do stablecoinů jako USDC by dosahoval poplatku vyššího než 3 miliony USD – přeci jen se stále jedná o síť ERC-20 proslulou vysokými poplatky za gas. Mnohem větší problém však je price impact, neboli vliv na cenu při prodeji tak enormních částek.

Při prodeji 70 trilionů mincí SHIB držených investorem by se jednalo o price impact v hodnotě šílených 99 % – to znamená, že by se cena kryptoměny SHIB propadla o 99 %. Realizovaný zisk by tak činil “pouze” něco přes 5 milionů USD.

Zdroj: app.uniswap.org
Vliv prodejů velryby na cenu kryptoměny
Vliv potenciálních prodejů velryby na cenu kryptoměny

Jak bude investor se svou investicí nakládat? Upřednostní menší prodeje po částech? To ví pouze sám investor. Pro nás ostatní je velmi důležité, že držení 13 % celkové zásoby mincí někým, o kom víme nulové informace, je velmi riskantní pro budoucí vývoj ceny. Proto je investice do podobných kryptoměn s extrémními nárůsty a neatraktivní distribucí držitelů značně riziková.

Líbil se vám tento článek?
10
1

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.