Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

První bitcoinové dluhopisy na světě byly schváleny v Salvadoru

Dluhopisy kryté Bitcoinem v Salvadoru schváleny. Země se snaží skloubit udržitelnost a digitální měny

Publikováno
První bitcoinové dluhopisy na světě byly schváleny v Salvadoru
Zdroj: News.Sky.com

Salvador se chystá zapsat do historie světa financí tím, že na začátku roku 2024 vydá vůbec první dluhopisy kryté bitcoiny, známé jako “Volcano Bonds“.

Salvador již dříve jako první země světa přijal Bitcoin jako zákonné platidlo, což znamenalo významný krok ve vývoji digitálních financí.

Uprostřed zápalu pro přijímání kryptoměn stojí prezident Salvadoru Nayib Bukele, který na sociální síti X (dříve Twitter) zveřejnil příspěvky naznačující, že by dluhopisy měly odstartovat již začátkem příštího roku. Půjde o dluhopisy s desetiletou splatností a ročním výnosem ve výši 6,5 %.

Prezident Bukele také stojí za průkopnickým projektem, který propojuje finance, technologie a rozvoj měst. Ambiciózní snaha země získat 1 miliardu dolarů prostřednictvím těchto dluhopisů má položit základy prvního Bitcoinového města na světě. Bitcoin City ztělesňuje Bukeleho vizi budoucnosti poháněné digitální měnou a obnovitelnou energií.

Zelené bitcoiny

Salvador již dříve v rámci projektu Volcano Energy spustil těžební zařízení o výkonu 241 MW, které integruje solární a větrnou energii, zahrnující 169 MW fotovoltaické solární energie a 72 MW větrné energie.

Schválení Volcano Bonds Komisí pro digitální aktiva připravuje půdu pro založení těžebního průmyslu, který bude poháněn výhradně obnovitelnou energií. V dlouhodobém horizontu pak s využitím energie získávané ze Salvadorských aktivních sopek.

Tento inovativní přístup nejen podtrhuje závazek Salvadoru k udržitelné energii, ale také jej staví do role průkopníka v oblasti kryptoměn.

Celý svět nyní sleduje, jak si Salvador vytváří náskok jako pokrokový hráč v globálním finančním prostředí. Úspěšná emise dluhopisů Volcano Bonds, která se očekává v prvním čtvrtletí roku 2024, by mohla být precedentem pro další země, které uvažují o integraci kryptoměn do svých ekonomik, a učinit z této středoamerické země lakmusový papírek pro budoucnost cenných papírů založených na bitcoinu a blockchainu.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.