Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Proč si tradeři myslí, že Bitcoin půjde dolů?

Bitcoin je těsně pod historickým maximem. Nálada na trhu je optimistická. Přesto někteří obchodníci předpokládají obrat v trendu a ochlazení trhu.

Publikováno
Proč si tradeři myslí, že Bitcoin půjde dolů?
Zdroj: Depositphotos.com

Bitcoin (BTC) začíná nový týden pozitivně a býčí investoři usilují o překonání historických maxim, protože cena kryptoměny v březnu nadále roste. Navzdory přetrvávající volatilitě je trh na prahu potenciálního zlomového okamžiku pro současný cenový cyklus BTC.

Bitcoin dnes po více než 2 letech překonal úroveň 66 000 USD. Od nových historických maxim ho dělí už “jen pár tisíc” a od začátku roku už připsal přes 50 %.

Vůči koruně, libře i euru je Bitcoin na all-time-high. I jeho tržní kapitalizace je na all-time-high z důvodu nových mincí, které byly od posledního maxima v listopadu 2021 vytěženy.

Predikce se různí

Zatímco nálada na trhu zůstává býčí, na sociálních sítích je patrná rozdílnost názorů obchodníků a analytiků. Někteří očekávají další růst cen, zatímco jiní předpovídají výrazný zvrat na trhu.

Na tento rozdělený sentiment upozornil ve svém nedávném příspěvku zejména populární obchodník Skew, který naznačil, že příští významný pohyb trhu by mohl mít díky této nerovnováze značnou dynamiku.

Naopak Venturefounder z CryptoQuant naznačil možnost, že BTC/USD vytvoří na historických maximech vzorec “cup and handle”, který může před dalším růstem potenciálně korigovat až na 40 000 USD.

Volatilní trh by tak dle této predikce mohl v rozmezí 40 000 USD až 65 000 USD přetrvat až do 4. čtvrtletí roku 2024.

Charles Edwards, zakladatel společnosti Capriole Investments, zaujal opatrnější postoj a poznamenal, že na trhu se stále může projevovat zbytkové nadšení z minulého měsíce, které by se mohlo rozptýlit až za několik dalších týdnů.

Zdůrazňuje důležitost řízení rizik, zejména v situaci, kdy jsou trhy na tak zásadních historických úrovních, a zároveň si zachovává dlouhodobý býčí výhled.

Trh je možná přehřátý

Obavy z přehřátého trhu se odrážejí také ve vysokých sazbách financování, které lze pozorovat na některých platformách, přičemž na Binance dosahují u Bitcoinu cca 0,05 %.

Open interest (OI), který je ukazatelem vyjadřujícím množství otevřených kontraktů na daném trhu, se vyšplhal až na 28 miliard USD.

Index strachu a chamtivosti (Feer and Gread) na kryptoměnách naznačuje, že nálada investorů dosáhla mnohaletých maxim “extrémní chamtivosti” a dosáhla 82/100 bodů. Tato úroveň sentimentu v minulosti signalizovala potenciální obraty na trhu v důsledku neudržitelných trajektorií.

Zdroj: cointelegraph.com
Crypto Fear & Greed Index
Kryptoměnový Fear & Greed Index

Výzkumná společnost Santiment zaznamenala po únorových tržních ziscích nárůst diskusí na sociálních sítích souvisejících s cenami, což naznačuje, že trh může v důsledku toho vstoupit do fáze ochlazení.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.