Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Přijde black swan event v podobě zasednutí vlády USA na Tether, tvrdí šéf Ripplu

Šéf Ripplu prohlásil, že americká vláda jde po krku Tetheru. Z jakého důvodu to tvrdí? Popíravá reakce Tetheru na sebe nenechala dlouho čekat.

Publikováno
Přijde black swan event v podobě zasednutí vlády USA na Tether, tvrdí šéf Ripplu
Zdroj: forkast.news

Generální ředitel společnosti Ripple, která stojí za kryptoměnou XRP, Brad Garlinghouse, předpovídá potenciální regulační opatření proti společnosti Tether, emitentovi největšího stablecoinu podle tržní kapitalizace na světě, USDT.

Toto vyjádření vyvolalo reakci společnosti Tether, která zdůraznila své úsilí o dodržování předpisů a zpochybnila motivy, které stojí za výroky šéfa Ripplu.

Garlinghousovy komentáře

Během nedávného podcastu Garlinghouse vyjádřil obavy z možnosti další black swan události, která by mohla ovlivnit trh s kryptoměnami, podobně jako kolaps kryptoměnové burzy FTX.

Garlinghouse uznal důležitost USDT pro kryptoměnový trh, ale zároveň prohlásil, že “na 100 %” dojde k další černé labuti v kryptoměnách v souvislosti s akcemi regulačních orgánů proti Tetheru. Dodal, že již nyní se americká vláda na společnost zaměřuje.

Americká vláda jde po Tetheru, to je mi jasné,” dodal.

Sám se o důvodech svých tvrzení příliš nerozpovídal. Co Garlinghouse k jeho výrokům vedlo, tedy můžeme jen hádat. Nabízí se však hned možností:

Říjen 2021

Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) udělila společnosti Tether pokutu ve výši 41 milionů USD s odkazem na zkreslené informace o jejích rezervách a zjištění, že měla dostatečné fiat rezervy na podporu USDT pouze po dobu 27,6 % dnů mezi 1. červnem 2016 a 25. únorem 2019.

V reakci na to Tether od té doby zveřejňuje čtvrtletní audity.

Listopad 2022

Newyorský státní zástupce Damian Williams převzal dřívější vyšetřování ministerstva spravedlnosti, které se týkalo údajného zatajování finančních prostředků společnosti Tether spojených s kryptoměnami, které používala k přesunu hotovosti.

Říjen 2023

Americká senátorka Cynthia Lummisová a zástupce French Hill vyzvali v dopise ministerstvo spravedlnosti, aby “pečlivě vyhodnotilo, do jaké míry společnosti Binance a Tether poskytují podporu terorismu”.

Společnost Tether v odpovědi na dopis uvedla, že “vždy pomáhala orgánům činným v trestním řízení”, když o to byla požádána, a že je “plně odhodlána” pokračovat ve spolupráci s úřady po celém světě.

2024

Ripple, kterému Garlinghouse šéfuje, chce již brzy také spustit vlastní stablecoin. Že by tedy šlo o konkurenční boj?

Reakce šéfa Tetheru

Generální ředitel společnosti Tether, Paolo Ardoino, se k těmto komentářům vyjádřil na sociálních sítích.

“Neinformovaný CEO, který vede společnost vyšetřovanou SEC, která uvádí na trh konkurenční stablecoin, prý šíří strach z USDT,” uvedl.

Ardoinova reakce přímo odporovala Garlinghouseově domněnce, že americká vláda má Tether na mušce. Ardoino obhajoval pozici Tetheru a vyzdvihoval prokazatelnou cenovou stabilitu USDT, vysoce likvidní rezervy, špičkové správce a přísná opatření pro dodržování předpisů.

Zdůraznil proaktivní spolupráci firmy s úřady a podrobně popsal její rozsáhlou spolupráci se 124 organizacemi z více než 40 zemí, která vedla k zablokování aktiv ve výši více než 1,3 miliardy USD spojených s nelegálními aktivitami, jako jsou podvody, hackerské útoky a praní špinavých peněz.

Jen za poslední rok společnost Tether dobrovolně vyhověla 198 žádostem o zmražení USDT na kryptoměnových adresách. Téměř polovina z nich přišla od amerických úřadů. Za poslední tři roky společnost vyhověla 339 žádostem, z nichž 158 pocházelo od amerických orgánů činných v trestním řízení.

Ardoino také porovnal proaktivní přístup společnosti Tether s ostatními vydavateli stablecoinů a naznačil, že jsou méně kooperativní, s odkazem na to, že kroky podnikají až na základě soudního příkazu, což dává škodlivým subjektům dostatek času na přesun finančních prostředků a zahlazení stop.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.