Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Přes dvě miliardy korun! Realitní portfolio Investown raketově stoupá

Helena Holdová
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Přes dvě miliardy korun! Realitní portfolio Investown raketově stoupá
Zdroj: investown.cz

Nemusíte mít miliony, přesto můžete investovat do nemovitostí. S touto myšlenkou založil, dnes již startupovou, platformu Investown Alan Pock. Jeho aplikaci používá přes 80 tis. lidí a realitní portfolio přesáhlo 2 mld. Kč. Měsíčně proinvestuje okolo 220 mil. Kč.

Tato investiční platforma jako první v Česku obdržela licenci od České národní banky poskytovatele služeb takzvaného crowdfundingového investování, což je forma kolektivního financování (investování).

Nové možnosti

Právě letos v listopadu končí přechodné období, kdy mohou crowdfundingové firmy podnikat bez licence České národní banky. Pro firmy to znamená přísnější pravidla, na druhou stranu díky jediné licenci pak mohou nabízet služby v celé EU. Tím se otevírají nové možnosti, jak působit v dalších státech v Evropě.

Investown má tak možnost prohloubit spolupráci s Českou spořitelnou, která v platformě vidí potenciál a jako investor do ní vstoupila v roce 2020 v rámci svého programu Seed Starter. Dosud do platformy investovali např. kromě České spořitelny, také společnosti Lighthouse Ventures, Chytrý Honza nebo Finbus.

Rádi bychom crowdfundingové investování do nemovitostí zprostředkovali již v dohledné době vybraným klientům České spořitelny skrze digitální bankovnictví George,” konstatuje lídr tohoto fondu Jiří Škopový.

Jak to funguje?

Investown lidem umožňuje podílet se na investování do úvěrů z nemovitostí. Lidé vloží peníze do úvěru pro developerské projekty a následně profitují z úrokového výnosu pohybujícího se na úrovni okolo až deseti procent ročně. Veřejnost může investovat od 500 korun měsíčně.

Co plánují do budoucna?

Z financování nájemního bydlení se proto firma přeorientovala na financování developerských projektů, pro které teď licenci získala od ČNB. Poohlíží se po Slovensku a Rumunsku, kde chtějí čeští developeři stavět. Do budoucna chtějí expandovat i do dalších zemí.

V Evropě podle něj investiční crowdfunding zažívá obrovský boom a na území unie působí dalších patnáct podobných subjektů.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.