Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Přes 100 000 klientů hledá novou banku. Česká kryptoměnová asociace hledá partnera pro bankovní služby

Publikováno
Přes 100 000 klientů hledá novou banku. Česká kryptoměnová asociace hledá partnera pro bankovní služby

Česká kryptoměnová asociace je jednou ze skupin, které se snaží v České republice zlepšit postavení kryptoměn a vztah lidí k nim. Jejím cílem je sdružování nadšenců a podnikatelů v tomto oboru, stejně tak jako prosazování hodnot, na kterých jsou kryptoměny postavené – svoboda, otevřenost, technologický pokrok a nové technologie. To všechno ve vztahu ke státnímu sektoru, stejně jako k tomu soukromému.

Konkrétními členy jsou především certifikované společnosti, jakými jsou směnárny, burzy apod. Nachází se mezi nimi například Simplecoin, Anycoin či Coinmate. Všechny tyto subjekty mají pod sebou základnu celkově čítající více než 100 000 unikátních klientů.

Stížnosti těchto lidí jsou velmi často zaměřeny na problémy s jejich stávající bankou. Někdy se jedná o pozastavenou platbu, jindy zase o zablokování peněz. Do těchto situací se dostávají nejen majitelé firemních účtů ale i klasických osobních.

Co je v tuto chvíli cílem? Co je ve hře?

Těchto 100 000 lidí se dá považovat za velké nadšence a fanoušky kryptoměn. Zároveň se ale jedná o potenciální klienty, kteří by jistě rádi přešli k bance, která by jejich zájem podporovala a neházela jim klacky pod nohy.

Pro banku, která by s tímto oborem sympatizovala, by to byla možnost získat celý klientský kmen. Tato banka by si tímto krokem zároveň otevřela dveře do oboru, který roste skutečně závratným tempem a vypadá to, že neplánuje přestat.

Česká kryptoměnová asociace nabízí pomocnou ruku

Česká kryptoměnová asociace není jen hlasem, nýbrž aktivním účastníkem kryptoměnové scény České republiky.

Bance, která by se rozhodla udělat krok směrem ke kryptoměnám, kryptoměnová asociace nabízí:

  • doporučení dané banky klientům členů České kryptoměnové asociace,
  • doporučení na webových prezentacích ČKMA a jejích členů a
  • doporučení v newsletterech členů.

Samotná asociace říká, že má velmi dobrou zkušenost s přechody klientů k jimi doporučované bance. Kromě výše zmíněných věcí pomůže také tím, že:

  • bude propagovat partnerskou banku pomocí partnerských publicistů,
  • upraví své procesy proti praní špinavých peněz (AML) dle požadavků dané banky a
  • hradí nadstandardní poplatky za vedení účtů, případně z transakcí odpovídajících předmětu podnikaní dle vzoru evropských finančních institucí, které jim již vedou účty v zahraničních měnách

I my doufáme, že se této výzvy nějaká banka se ctí ujme. Víme, co kryptoměny dokáží a vidíme, kolik lidí se jimi zabývá. Byla by škoda nechat tuto příležitost ladem.

Líbil se vám tento článek?
11
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.