Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pouze tyto 3 akcie vydělají Buffettovi na dividendách za rok více než 2 miliardy dolarů!

Akcie Berkshire Hathaway vzrostly v letech 1965 až 2022 o 3 787 464 %, čímž více než 100násobně překonaly index S&P 500. Velkou zásluhu na tom mají společnosti American Express nebo Coca-Cola.

Publikováno
Pouze tyto 3 akcie vydělají Buffettovi na dividendách za rok více než 2 miliardy dolarů!
Zdroj: Midjourney AI

V období od roku 1965 do roku 2022 vzrostly akcie společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffetta o ohromujících 3 787 464 %. Tím velmi výrazně překonaly růst indexu S&P 500 ze stejného období ve výši 24 708 %.

Tento úspěch je z velké části přičítán akciovému portfoliu společnosti, které se skládá ze společností se silnými značkami a se slibnou historií vyplácení dividend.

Tři akciové tituly vygenerují dvě miliardy dolarů

Při bližším pohledu na portfolio společnosti Berkshire Hathaway je zřejmé, že společnost klade důraz na strategii dlouhodobého držení akcií. Ty pak generují značné zisky z růstu svých cen, dále podpořené zvyšujícími se dividendami.

Společnosti Coca-Cola, American Express a Apple by pak měly letos Berkshire Hathaway vygenerovat téměř 2 miliardy dolarů dividendových příjmů.

Coca-Cola – 736 milionů dolarů v dividendách

Coca-Cola, která je dlouhodobým aktivem v portfoliu společnosti Berkshire je důkazem Buffettovy trvalé investiční filozofie.

Původní investice do společnosti Coca-Cola ve výši 1,3 miliardy dolarů se nejen zhodnotila na současnou hodnotu 24 miliard dolarů, ale také zajišťuje společnosti Berkshire roční příjem z dividend ve výši 736 milionů dolarů. To představuje 56 % původní pořizovací ceny.

Zde je viditelná skutečná síla dividendového investování. S potenciálním zvýšením dividend v roce 2024 by se tato částka přitom mohla zvýšit o dalších 8 milionů dolarů.

Aktuální vývoj ceny akcií společnosti Coca-Cola

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

American Express – 364 milionů dolarů v dividendách

American Express je další základní kámen portfolia společnosti Berkshire. S nákupní cenou 1,3 miliardy dolarů podíl v American Express vygeneruje letos přibližně 364 milionů dolarů.

Společnost těží z podobných výhod jako Coca-Cola, a to je především stabilní klientská základna. Na konci roku 2022 měla v platnosti 76 milionů vlastních platebních karet a dalších 56 milionů karet vydaných smluvními partnery.

Největší výhodou společnosti je ale skutečnost, že průměrný držitel jejich karty utrácí více, než průměrní držitelé karet jiných. Tento fakt poskytuje páku na obchodníky, které společnost využívá při vyjednávání poplatků za zpracování transakcí.

Aktuální vývoj ceny akcií American Express

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AXP Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Apple – 878 milionů dolarů na dividendách

Apple, největší investice společnosti Berkshire do jedné akcie, zaznamenala za posledních pět let výrazný nárůst ceny akcií o 378 %. Počet 915 milionů akcií Apple, které vlastní Berkshire, představuje v současné době hodnotu přibližně 167 miliard dolarů a očekává se, že v příštích 12 měsících vygenerují příjmy z dividend ve výši 878 milionů dolarů.

Navzdory tvrdé technologické konkurenci si Apple díky věrnosti klientů a bezproblémové integraci svých softwarových služeb zajistil konkurenční výhodu a ovládá více než 80 % zisků z odvětví chytrých telefonů při méně než 20% podílu na celosvětovém trhu.

Silná finanční pozice společnosti Apple, kterou podtrhuje značná čistá hotovost a volné peněžní toky, naznačuje slibné vyhlídky na rozšíření dividend, a to i přes podprůměrný výnos.

Aktuální vývoj ceny akcií Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎