Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pokud máte svoji hardwarovou peněženku, jste paranoidní kryptoanarchista, prohlásil Michael Saylor

Michael Saylor, zakladatel MicroStrategy, společnosti s nejvíce drženými bitcoiny, svým pondělním výstupem pořádně rozvířil vody kryptoměnové komunity. A mandle zvedl hlavně "OG bitcoinerům", do kterých se opřel.

Pokud máte svoji hardwarovou peněženku, jste paranoidní kryptoanarchista, prohlásil Michael Saylor

Pokud byste měli jmenovat největšího bitcoinového býka, řadu z vás by jistě napadl právě Michael Saylor, jehož MicroStrategy (MSTR) drží ve svých rezervách 252 220 BTC a neustále přikupuje další. Poslední nákup učinila 12. září.

Sám Saylor pak ve svém osobním vlastnictví drží další tisíce, ne-li desetitisíce mincí, které dle svých slov neplánuje nikdy prodat. “Proč bych prodával nejcennější aktivum na světě a směňoval je za cokoli jiného?” říká.

Když se mluví o Bitcoinu (BTC), je Saylor zkrátka plný optimismu, nadšení a nešetří až pohádkovými předpověďmi. Bitcoin za 1 milion USD? Samozřejmost!

Pondělní interview

Proto všechny překvapilo, jak 59letý miliardář mluvil o Bitcoinu v pondělním podcastu s názvem “Markets with Madison”.

V něm zcela odmítl myšlenku vlastní správy a z ní vyplývající necenzurovatelnosti mincí a řekl, že než sám držet své privátní klíče, je lepší důvěřovat státní správě.

“Myslím, že když jsou bitcoiny drženy bandou kryptoanarchistů, kteří nejsou regulovanými entitami, kteří neuznávají vládu, neuznávají daně nebo neuznávají ohlašovací povinnosti, zvyšuje to riziko zabavení. Máte zde OG kryptoměnovou komunitu, která na tomhle velmi lpí, ale když se podíváte, kde jsou všechny peníze, tak 99,9 % peněz je vlastně v tradiční ekonomice,” uvedl.

Na otázku, zda Saylor nemá obavy z opakování situace po Velké hospodářské krizi, která vedla ke zvýšení poptávky u zlata a následně vydání výkonného nařízení č. 6102 z roku 1933, které ze dne na den “zakázalo hromadění zlatých mincí, zlatých slitků a zlatých certifikátů”, odpověděl, že toto říkají hlavně paranoidní kryptoanarchisté”.

Pak šel ještě dále a nazval všechny podniky zabývající se vlastní kryptoměnovou úschovou (např. výrobce HW peněženek) “bullshit salesmeny”.

Vysvětlil, že jejich byznys funguje na principu, že pokud nevěříte bance, koupíte si jejich hardwarovou peněženku. Označil to za vyvolávání strachu, které donucuje lidi k tomu, aby šli a dali svoje peníze výrobcům HW peněženek.

A co vy, střežíte si své privátní klíče jako oko v hlavě nebo byste své bitcoiny klidně svěřili třetí straně, např. bance? Pokud je vám bližší spíše první možnost, neotálejte s pořízením HW peněženky, jedná se totiž o nejbezpečnější způsob úschovy kryptoměn.

Recenze námi testovaných HW peněženek:

Favorit redakce

Výhody
  • Český výrobek
  • Na rozdíl od Ledgeru je v češtině
Nevýhody
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Společnost musela zrušit kdysi oblíbený coinjoin (mixér)

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.