Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Podrobná analýza fondu VanEck předpokládá cenu Solany na 3 200 USD!

Publikováno
Podrobná analýza fondu VanEck předpokládá cenu Solany na 3 200 USD!
Zdroj: dgen.network

Solana (SOL), často označovaná za “Ethereum zabijáka”, tedy smartchain, který co do aktivity a tržní kapitalizace jednou překoná Ethereum (ETH), vykazuje tento týden cenový vzestup nad 35 USD za minci. Pohled do budoucnosti však odhaluje ještě ambicióznější vizualizaci jejího potenciálu.

Podle nedávné analýzy správce aktiv VanEck by mohla cena Solany vzrůst o ohromujících 10 600% do roku 2030, pokud se blockchainu povede přilákat více než 100 milionů uživatelů. Tato predikce stojí nejen na rostoucích nadějích vkládaných do Solany, ale i možnosti masového přijetí kryptoměn obecně.

Jedním z hlavních rozdílů mezi Solanou a Ethereem je jejich přístup k technologii blockchainu. Zatímco Ethereum si volí modulární přístup a jeho ekosystém absorbuje nové nápady a tím roste, Solana usiluje o vytvoření integrovaného blockchainu, který by kombinoval různé komponenty do jednotného datového stroje.

Zdroj: vaneck.com
Porovnání propustnosti dat v MB/s mezi různými blockchainy
Porovnání propustnosti dat v MB/s mezi různými blockchainy

Predikce ceny a odhadovaná tržní hodnota

Zpráva fondu VanEck přináší více než jen povrchní odhad budoucí ceny Solany. Představuje komplexní analýzu založenou na různých promyšlených scénářích:

  • základní scénář predikuje cenu SOL na 334,70 USD,
  • nepříznivý medvědí scénář připouští možnost poklesu na 9,81 USD,
  • naopak ambiciózní býčí scénář vidí možnost dosáhnout až 3 211 USD za SOL.

Každý scénář se opírá o různé předpoklady:

Zdroj: vaneck.com
Předpovědi hodnoty Solany: výhled do roku 2030
Předpovědi hodnoty Solany: výhled do roku 2030

Tyto scénáře by měly být vnímány jako výchozí bod pro další výzkum a nikoli jako investiční doporučení. Je klíčové sledovat nejen predikce cen, ale také pokrok v technologii a přijetí, které tyto predikce podporují.

Překážky a potenciál: Budoucí vyhlídky Solany

Investování do Solany přináší nejen optimismus kvůli jejímu potenciálnímu růstu, ale také řadu výzev a rizik jako např. technické obtíže a časté výpadky sítě. Důležité je rovněž zvážit otázky dlouhodobé udržitelnosti a schopnosti platformy přilákat nové uživatele, ale i vývojáře aplikací.

Solana se musí vyrovnat nejen s technickými a operačními výzvami, ale čelí i ostré konkurenci v dynamicky se rozvíjejícím blockchainovém prostoru.

Solana se nachází na rozcestí technologické inovace a tržního přijetí. VanEckova zpráva poskytuje detailní a hloubkový pohled na to, co by mohla budoucnost přinést. Po zvážení všech pro a proti považuje analytický tým VanEck SOL za cenný přídavek do investičního portfolia, avšak investoři by se jako vždy měli rozhodovat především na základě vlastních poznatků a po důkladném zvážení všech dostupných informací.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎