Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

PayPal vydává svůj vlastní stablecoin! Co na to jeho akcie?

Publikováno
PayPal vydává svůj vlastní stablecoin! Co na to jeho akcie?
Zdroj: Getty Images

Globální platební gigant PayPal (PYPL) vstupuje na trh kryptoměn s vlastním stablecoinem PayPal USD (PYUSD) vázaným na americký dolar, jak společnost v pondělí oznámila v tiskové zprávě.

Token standardu ERC-20 na blockchainu Etherea bude brzy k dispozici americkým uživatelům. Je to poprvé, co velká finanční společnost vydává vlastní stablecoin. Uživatelé budou moci převádět PYUSD mezi PayPalem a podporovanými externími digitálními peněženkami, používat tokeny k placení za zboží a služby nebo převádět jakoukoli kryptoměnu podporovanou PayPalem na PYUSD a z PYUSD.

Společnost PayPal uvedla, že stablecoin bude k dispozici “velké a rostoucí komunitě externích vývojářů a web3 aplikací” a může být snadno implementován kryptoměnovými burzami. PYUSD bude nejprve k dispozici v systému PayPal a poté v aplikaci na sdílení plateb Venmo.

PYUSD bude vydávat newyorská společnost Paxos Trust, která poskytuje kryptoměnové finanční služby, a bude plně krytý dolarovými vklady, krátkodobými státními dluhopisy a podobnými peněžními ekvivalenty. Bude jej možné vyměnit za UDS a také za jiné kryptoměny dostupné v síti PayPal, jako např. Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum nebo Litecoin.

“Přechod na digitální měny vyžaduje stabilní nástroj, který je digitálně nativní a zároveň snadno propojitelný s fiat měnou, jako je americký dolar,” uvedl v prohlášení generální ředitel společnosti PayPal Dan Schulman.

“Náš závazek k odpovědným inovacím a dodržování předpisů a naše dosavadní výsledky v poskytování nových zkušeností našim zákazníkům poskytují základ potřebný k tomu, abychom prostřednictvím produktu PayPal USD přispěli k růstu digitálních plateb.”

Na X (dříve Twitter) však programátoři začali sdílet postřehy, že PYUSD je vytvořen v extrémně staré verzi programovacího jazyka Solidity, umožňuje vlastníkovi pozastavit všechny transfery, také umožňuje vydavateli zmrazit adresy a umožňuje libovolně zvýšit celkovou zásobu PYUSD.

Akcie PayPal reagovaly na tuto novinku kladně a připsaly 2 % během 24 hodin, stále je ale co dohánět, protože hodnota akcií je od začátku tohoto roku ve ztrátě 13,5 % a od svého maxima v roce 2021 dokonce ve ztrátě téměř 80 %.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PayPal Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!
Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.