Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Odborníci a úřady varují veřejnost před kryptoměnami Facebooku a Telegramu

Publikováno
Odborníci a úřady varují veřejnost před kryptoměnami Facebooku a Telegramu

Nové kryptoměny Facebooku a Telegramu se mezi úřady a odborníky netěší moc velké oblibě. To dokázal projev člena výkonné rady Evropské centrální banky, ale i vyjádření známého investora k projektu Telegramu. Jaké jsou jejich názory?

Libra by mohla ohrozit měnovou politiku ECB

V pondělí vyjádřil své pochybnosti nad Librou člen výkonné rady Evropské centrální banky (ECB), Yves Mersch. Podle něj by mohla kryptoměna snížit schopnost ECB efektivně řídit svoji měnovou politiku. Právě proto se rozhodl varovat občany Evropy, aby se nenechali novou kryptoměnou zlákat.

Mersch během projevu zdůraznil, že právnické osoby mají odpovědnost pouze ke svým členům a akcionářům, což nějak nechrání samotné uživatele. Dalším vysoko postaveným pochybovačem je i francouzský ministr Bruno Le Maire, který vyjádřil obavy, že by Libra mohla ohrozit euro nebo jiné suverénní měny.

Facebook opět doplácí na nedostatečnou ochranu dat

Dalším problémem je podle Mersche přístup Telegramu a Facebooku k osobním údajům. V zásadě nezjistíme, jak s těmito údaji bude naloženo. Senát Spojených států sám vyjádřil obavy o bezpečnosti Libry. Obavy jsou na místě, zmínit můžeme únik dat z Facebooku. Toho využila analytická firma Cambridge Analytica.

Facebook čelí těžkému úkolu. A to dokázat, že nebude Libru využívat k ponižování ostatních měn, a že dokáže dostatečně zabezpečit data všech uživatelů.

Podle investora Tone Vayse je Gram podvod

Zatím co Telegram se připravuje na vydání své vlastní kryptoměny s názvem Gram, objevují se stále další hlasy nejistoty nad celým projektem. Mezi ně patří i známý investor Tone Vays, který se nechal slyšet, že by své peníze do ní neinvestoval.

Podle něj je Gram podvod, který má společnosti pouze získat další peníze. Dle jeho slov by bylo přijatelné, kdyby se společnost snažila získat kapitál pomocí akcií, a ne vytvářet peníze pro získání dalších peněz.

A jaký je váš názor na kryptoměny od sociálních sítí? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.