Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Od nuly ke statusu milionáře! Tyto rady Warrena Buffetta vám pomohou zbohatnout

Začínáte investovat v roce 2024 od nuly? Podívejte se, jak vám mohou pomoci zbohatnout rady Warrena Buffetta!

Publikováno
Od nuly ke statusu milionáře! Tyto rady Warrena Buffetta vám pomohou zbohatnout
Zdroj: Midjourney AI

Chcete v roce 2024 investovat, ale začínáte od nuly? Pomoci vám může Warren Buffett, tedy konkrétně jeho rady a metody.

Buffett je známý a úspěšný investor, který již inspiruje ty, jež chtějí budovat bohatství prostřednictvím investic, celá desetiletí. Jeho strategie, které mu pomohly nashromáždit jmění ve výši 120 miliard dolarů, nejsou určeny pouze elitě Wall Street. Naopak mohou usměrnit i nezkušené investory k dosažení mimořádných výnosů.

Růst cen akcií Berkshire Hathaway za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BRK Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Odkládejte si malé částky z příjmu

Každý začátek bývá většinou od nuly, o to větší disciplína je potřeba. V případě investování bez existujícího kapitálu je řešením odkládat si každý měsíc část peněz ze svého příjmu. Je nutné být disciplinovaný a vydržet.

Tento jednoduchý, ale účinný přístup slouží jako základ pro investování, zejména pokud začínáte s omezeným kapitálem. Důsledným odkládáním peněz stranou lze zahájit svou cestu k finančnímu růstu. Nejprve si budete muset založit investiční účet a rozhodnout se, kolik si každý měsíc odložit.

Získejte výnosy z výnosů – reinvestujte!

Dalším krokem je pochopení síly složeného úročení, což je základní koncept investování. Ke skládání dochází, když jsou výnosy z investic reinvestovány, aby v průběhu času generovaly další výnosy.

Pokud se tento cyklus opakuje rok co rok, může vést k exponenciálnímu růstu bohatství.

Základem je ochrana kapitálu

Buffettovy vlastní roční výnosy se pohybují kolem působivých 20 %, což svědčí o jeho pečlivém výzkumu a rozhodovacích procesech. To je však oproti pravidlu číslo 1, které se stále snaží dodržovat, druhořadé:

Pravidlo č. 1: Nikdy neprodělej. Pravidlo č. 2: Nikdy nezapomeň na pravidlo č. 1.

To jasně vysvětluje, jak je ochrana kapitálu důležitá, zejména při zvažování dopadu ztrát na investiční portfolio. Ztráta ve výši 50 % vyžaduje následný zisk ve výši 100 % jen proto, aby se dosáhlo vyrovnaného výsledku. Proto je potřeba se ztrátám v první řadě vyhnout.

Přistupovat k investování s rozvahou a znalostmi může představovat výzvu, zejména pro nováčky, kteří se pohybují ve složitém prostředí finančních trhů. Aktuální možnosti internetu však demokratizovaly investování a usnadnily jednotlivcům přístup ke zdrojům a návodům pro informovaná investiční rozhodnutí.

Chcete-li se Buffettově strategii přiblížit, je k dispozici dostatek literatury, včetně jeho každoročních “Dopisů akcionářům”, které nabízejí vhled do mysli investičního mistra.

Další možností může být přímé investování do Berkshire Hathaway, konglomerátu, který Buffett po desetiletí vede. Stejně jako u každé investice je však nezbytný důkladný průzkum a zvážení rizik.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎