Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Očekávejte boom! Poptávka po Bitcoinu se už příští rok zvýší až 10x, prohlásil Michael Saylor

Publikováno
Očekávejte boom! Poptávka po Bitcoinu se už příští rok zvýší až 10x, prohlásil Michael Saylor
Zdroj: bitcoinnews.com

Michael Saylor, bitcoinový býk a spoluzakladatel společnosti MicroStrategy (MSTR), předpokládá, že poptávka po Bitcoinu (BTC) se v roce 2024 může až zdesetinásobit. Svůj pohled zakládá na blížícím se halvingu, který nás čeká opět po 4 letech již někdy v dubnu příštího roku a po němž se odměna pro těžaře zmenší o polovinu ze současných 6,25 BTC za vytěžený blok na 3,125 BTC za vytěžený blok.

Michael Saylor vystoupil o víkendu na konferenci Australia Crypto Convention a v diskusi se věnoval zejména dlouhodobému výhledu na Bitcoin. Nejprve shrnul období mezi lety 2020 a 2024 a poznamenal, že Bitcoin se změnil z “offshore neregulovaného aktiva” na “institucionalizovanou mainstreamovou aplikaci”.

Dále se věnoval zejména očekávaným změnám v nabídce a poptávce po Bitcoinu: “Myslím, že příštích 12 měsíců bude velkých, protože poptávka by se měla zdvojnásobit nebo ztrojnásobit nebo možná až zdesetinásobit, kdekoli od dvou do deseti (…) a nabídka dostupná k prodeji se v dubnu sníží na polovinu.”

“Takže místo 1 miliardy USD příjmů, které mají těžaři každý měsíc k dispozici, to bude 0,5 miliardy USD. Je docela bezprecedentní, že by šlo udržet rovnováhu nabídky a poptávky při možná 15 miliardách USD organické poptávky a 12 miliardách USD organické nabídky. Co se stane, když se jedno zdvojnásobí a druhé rozpůlí? Cena se upraví,” zakončil.

I v letech 2024 až 2028 Saylor očekává, že Bitcoin bude stále prudce růst podpořen adopcí napříč velkým technologickým průmyslem a bankovním sektorem celého světa. Předpokládá integraci Bitcoinu do produktů i služeb v obou těchto odvětvích.

Dokonce neváhal být konkrétní a pronesl, že by se nedivil, kdybychom brzy viděli velkou konkurenci mezi společnostmi jako například Meta (FB) nebo Apple (APPL), které se budou snažit zapojit do bitcoinové adopce a eventuálně diverzifikovat své obrovské volné peněžní zásoby nebo vydělat na obchodech miliardy USD.

“Další fáze přijde, když megabanky nebo správci aktiv s JP Morgan, Morgan Stanley, Goldman Sachs, Bank of America, Deutsche Bank a dalšími začnou poskytovat půjčky a hypotéky a přizpůsobí je Bitcoinu,” zahleděl se do budoucnosti.

Pakliže se podíváme ještě dále do budoucnosti, za takových 25 let, Saylor si myslí, že Bitcoin kompletně porazí jakékoli další aktivum. Kryptoměna poroste 2x rychleji nebo se bude úročit 2x rychleji než index S&P500 nebo jakékoli jiné diverzifikované a vysoce kvalitní portfolio aktiv, které půjde koupit.

A jaká je Saylorova predikce ceny Bitcoinu v budoucnosti? Muž, který vsadil všechno na jednu kartu, a jeho společnost drží 158 400 BTC v hodnotě 5,8 miliard USD (aktuálně + 1,1 miliardy USD nerealizovaného zisku) pořízených za průměrnou nákupní cenu 29 610 USD za kus, má jasno. “1 milion USD za minci, 2 miliony USD za minci, 5 milionů USD za minci, 10 milionů USD za minci…” zakončil svůj projev.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.